Kompromitacja była blisko. Grabara zrobił coś niesamowitego! [WIDEO]

Klubowy kolega mógł pokrzyżować szyki Kamilowi Grabarze, który miał chrapkę na kolejne czyste konto. Bramkarz FC Kopenhaga w porę zareagował po podaniu Nicolaia Boilesena.

Rafał Szymański
spektakularna interwencja Kamila Grabary w meczu z FC Midtjylland Twitter / Na zdjęciu: spektakularna interwencja Kamila Grabary w meczu z FC Midtjylland
To był mecz na szczycie duńskiej Superligi. Prowadząca w tabeli FC Kopenhaga grała na wyjeździe z drugim FC Midtjylland. Przez 90 minut goście stworzyli sobie nieco więcej okazji strzeleckich.

W 30. minucie rywalizacji zrobiło się jednak bardzo gorąco w polu karnym lidera. Doszło do ogromnego nieporozumienia na linii Nicolai Boilesen - Kamil Grabara. Doświadczony obrońca niespodziewanie zagrał w światło bramki, a tymczasem golkiper był ustawiony blisko lewego słupka. 23-latek popisał się ofiarną interwencją i w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Grabara błyskawicznie naprawił błąd kolegi i w ostatecznym rozrachunku FC Kopenhaga podzielił się punktami z FC Midtjylland (0:0). Ta interwencja może być kluczowa w kontekście całego sezonu. Po 28 rozegranych kolejkach drużyna Jessa Thorupa ma trzypunktową przewagę nad wiceliderem.

Utalentowany bramkarz śrubuje swoje statystyki. W niedzielę Grabara zanotował 16. czyste konto i pod tym względem jest najlepszy w lidze. Już wcześniej zapisał się w historii tamtejszych rozgrywek - więcej TUTAJ.