Nieprawdopodobny wyczyn Bristol Rovers. W takich okolicznościach wywalczyli awans

Takiego meczu piłkarze Bristol Rovers nie rozegrali od 1964 roku! Potrzebowali wygranej aż 7:0, aby zapewnić sobie awans do League One (3. poziom rozgrywek w Anglii). Udało im się dokonać tej sztuki.

Mateusz Kozanecki
Radość kibiców Bristol Rovers Twitter / Sky Sports / Radość kibiców Bristol Rovers
Do niesamowitej sytuacji doszło w 46. kolejce rozgrywek League Two (czwarty poziom w Anglii). O bezpośredni awans walczyły dwa zespoły - Bristol Rovers oraz Northampton Town.

Drudzy wygrali swoje wyjazdowe spotkanie z Barrow AFC 3:1 i byli o krok od zapewnienia sobie gry w wyższej lidze. Wobec takiego rezultatu Bristol Rovers potrzebowało bowiem zwycięstwa ze spadkowiczem Scunthorpe United... 7:0. Na tym poziomie przy równej liczbie punktów o kolejności decyduje bilans bramkowy.

Gracze Bristolu zaczęli mecz spokojnie i do przerwy prowadzili 2:0. To, co stało się po zmianie stron, przejdzie do historii piłki nożnej.

Gospodarze trafiali w 53., 62., 76., 79., a także 85. minucie i ustalili wynik spotkania na… 7:0! Po dwie bramki zdobyli Aaron Collins i Antony Evans.

Po siódmym golu kibice wbiegli na murawę, czym przerwali mecz. Pojedynek udało się dokończyć po… dwudziestu doliczonych minutach. W takich okolicznościach po rocznej przerwie Bristol Rovers powraca do League One.

Wcześniej awans zapewniło sobie Forest Green oraz Exeter. Northampton wraz z trzema innymi ekipami zagra teraz w barażach.