Jego strój zachwycił świat. Tak Michał Probierz ubierał się lata temu

Strój, jaki Michał Probierz założył podczas meczu z Holandią, był szeroko komentowany przez polskie i zagraniczne media. Na przestrzeni lat styl selekcjonera Biało-Czerwonych uległ dużym zmianom, co widać na zamieszczonych w tym materiale zdjęciach.

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Mieczyslaw Swiderski/Newspix

Probierz-piłkarz też był elegantem

Okazuje się, że już w czasach kariery piłkarskiej Michał Probierz swobodnie czuł się w eleganckiej odsłonie. Dowodzi tego powyższe zdjęcie, wykonane w czasach jego gry w Górniku Zabrze. Obecny selekcjoner Polaków (na zdjęciu po lewej) na jednym z medialnych wydarzeń zaprezentował się w charakterystycznej czerwonej marynarce i przyciągającym spojrzenie wzorzystym krawacie.

Czytaj też:
Sprawdzono, ile kosztuje zegarek Probierza. Lepiej usiądź
"Zmiótł wszystkich z planszy". Probierz zachwycił na Euro 2024

Oglądaj mecze reprezentacji Polski w Pilocie WP (link sponsorowany)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • pawel kocjan Zgłoś komentarz
  Jaki strój? Dajcie loozu. 3 miesiące i wynajde lepsza kolekcje z kapelusz a. Lol
  • qqryq Zgłoś komentarz
   było elegancko ale niestety i po Polsku to znaczy ze spodniami po starszym bracie. Cały czas nie mogę zrozumieć, czemu przy przymiarce nie ubiera się butów i skraca spodni tak aby się na
   Czytaj całość
   nich delikatnie kładły z przodu a nie leżały kilkukrotnie załamując się na piszczelu. Wygląda to fatalnie. Spodnie Probierza wyglądają na styl europejski i powinny dotykać cholewki i języka. Szkoda, że cały czas umyka to większości mężczyzn skupiających sie na marynarce, bo tak pada nasz wzrok w przymierzalni. Dla uzupełnienia podam, że styl włoski z węższymi spodniami powinien odsłaniać kostkę i idealnie zgrywa się nie z półbutami a mokasynami (skarpetki jak juz są to powinny być jak najbardziej kontrastujące do reszty ubioru) zaś amerykańskie worki na ziemniaki powinny dochodzić do połowy cholewki i kończyć się gdzieś w połowie sznurowania (choć czasem spotyka się wersję ze spodniami dochodzącymi do końca cholewki i zakrywającymi całe sznurowanie). Nawet jednak w przypadku stylu amerykańskiego, spodnie powinny być tak przycięte aby tworzyć jednolitą linię z maksymalnie jednym małym załamaniem.