Na straganie w dzień targowy...: Garyga w Nantes, zbiory w Lechii, Zbozień do Rosji

Kolejny odcinek cyklu tym razem wyjątkowo w sobotnie przedpołudnie, a nie w piątkowy wieczór ze względu na to, że tego dnia zamykało się okno transferowe w najpoważniejszych ligach europejskich.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
To informacja z sobotniego poranka, ale dzięki wspomnianemu przesunięciu, załapała się do tego odcinka "Na straganie...". Bliski powrotu do Wisły Kraków jest Dariusz Dudka. 65-krotny reprezentant Polski zostanie zawodnikiem Białej Gwiazdy, jeśli krakowianom uda się sprzedać Osmana Chaveza i/lub Gordana Bunozę.

Dudka ma za sobą kompletnie nieudane 1,5 roku, w czasie którego rozegrał ledwie 235 minut w barwach Levante UD i Birmingham City, ale nie po równie nieudanych zagranicznych wojażach do Wisły wrócił latem Paweł Brożek i po rundzie jesiennej jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej T-Mobile Ekstraklasy. Teraz Białą Gwiazdę zasilił też Semir Stilić, któremu również nie powiodło się za Polską.

Dudka w latach 2006-2008 rozegrał dla Wisły 104 spotkania. W 2008 roku zdobył z Białą Gwiazdą mistrzostwo Polski.

Wciąż nieznana jest przyszłość Prejuce'a Nakoulmy. Już wiadomo, że jeśli Burkińczyk odejdzie zimą z Górnika, to nie trafi do swojej wymarzonej Francji, gdzie okno transferowe zostało już zatrzaśnięte, ale wciąż może wylądować na Ukrainie, w Rosji, w Chinach lub w Turcji, gdzie podobno mu najbliżej. Zainteresowany nim jest Besiktas Stambuł, ale ten transfer jest jednak mało prawdopodobny - w Turcji obowiązuje limit obcokrajowców, którzy mogą zmieścić w kadrze meczowej (6), a Nakoulma miałby być 11. obcokrajowcem w kadrze Czarnych Orłów obok między innymi Tomasa Sivoka, Juliena Escude, Jermaine'a Jonesa, Matiasa Fernandeza czy Hugo Almeidy.

Wiadomo już natomiast, że latem z Zabrza odejdzie Paweł Olkowski, który w minionym tygodniu podpisał trzyletni kontrakt z 1.FC Koeln.

Do ciekawych - jak na swoje możliwości - ruchów przymierza się Widzew Łódź, który chce pozyskać Rafała Gikiewicza i Mateusza Cetnarskiego. Biorąc pod uwagę, że wcześniej z łodzianami związał się Marek Wasiluk, trener Artur Skowronek miałby w zespole już trzech mistrzów Polski ze Śląskiem Wrocław z 2012 roku.

Kontrakty z Jagiellonią Białystok i Podbeskidziem Bielsko-Biała rozwiązali odpowiednio Ermin Seratlić i Mateusz Niechciał. Obaj jednak w minionej rundzie nie grali w tych klubów, tylko przebywali na wypożyczeniach w Mladostii Podgorica i Okocimskim Brzesko.

Na straganie w dzień targowy...: Powrót Stilicia, obfite plony w Kielcach, ciekawe ruchy Widzewa i "3 w 1" w Śląsku

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Najbardziej zaskakujący transfer z udziałem klubu T-Mobile Ekstraklasy to:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)