W tym artykule dowiesz się o:
[wrzuta=6lh9hqv7P0h,mmkk07]
02.03.2014, T-Mobile Ekstraklasa Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
W I połowie spotkania kibice Legii przedostali się do sektora fanów Jagiellonii, gdzie doszło do krótkiego, bezpośredniego starcia między obiema grupami. Po gwizdku sędziego Tomasza Wajdy oznajmiającego koniec I części gry przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy podjęli decyzję o przerwaniu meczu.
To pierwszy przypadek przerwania spotkania polskiej ekstraklasy od 1 kwietnia 2005 roku i meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Wówczas jednak pojedynek został przerwany ze względu na podanie fałszywej informacji o śmierci Ojca Świętego.
[wrzuta=4S5R9ZJRvCt,mmkk07]
08.07.2007, Puchar Intertoto Vetra Wilno - Legia Warszawa
Spotkanie, podobnie jak to niedzielne z Jagiellonią, przerwano po I połowie (przy stanie 2:0 dla gospodarzy) i już go nie wznowiono ze względu na zamieszki, które wywołali na trybunach w Wilnie kibice Legii, a które przeniosły się potem na murawę.
Legia została za ten mecz ukarana walkowerem i wykluczona z edycji 2007/2008. Warszawski klub musiał także naprawić szkody wyrządzone przez swoich kibiców na Litwie.
[wrzuta=5LQtK95h79z,mmkk07]
03.05.2011, Puchar Polski (Bydgoszcz) Legia Warszawa - Lech Poznań
Tu fani Legii rozrabiali do spółki z kibicami Lecha. Obie ekipy w czasie rozgrywanego w Bydgoszczy spotkania odpaliły race. Ponadto kibice Legii jeszcze przed zakończeniem meczu opuścili swoje sektory i wbiegli na boisko, a potem dołączyli do nich poznaniacy. Doszło do bójki z policją i ochroną, ucierpieli też dziennikarze i pracownicy telewizji.
PZPN nałożył na oba kluby śmiesznie niskie kary, które sprowadziły się do... zakazu wyjazdowego na mecze Pucharu Polski w sezonie 2011/2012! Wydział Dyscypliny PZPN nie nałożył na kluby żadnych kar finansowych. - Uznaliśmy, że w obydwu przypadkach kara jest na tyle dolegliwa, że wyczerpuje sankcje wobec tych klubów - tłumaczył wówczas przewodniczący WD PZPN Artur Jędrych.
[wrzuta=97ZebHyE2fH,mmkk07]
17.07.2013, el. Ligi Mistrzów (Wrexham) The New Saints FC - Legia Warszawa
W I połowie kibice Legii odpalili race i wywiesili flagę "Wild Boys" z zakazanym symbolem. Klub został za to ukarany finansowo. Gdy flaga pojawiła się też na kolejnych meczach Wojskowych, w myśl zasady "ziarnko do ziarnka", UEFA podjęła decyzję o zamknięciu "Żylety" na rewanżowy mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów ze Steauą Bukareszt.
[wrzuta=axjiVO4Howd,mmkk07]
27.08.2013, el. Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Steaua Bukareszt
Choć "Żyleta" na meczu ze Steauą była pusta i zamiast dopingu 30 tys. gardeł zespół Jana Urbana w najważniejszym spotkaniu bieżącego sezonu mógł liczyć na wsparcie tylko 2/3 stadionu, kibice Legii znów urządzili racowisko i "pozdrowili" europejską federację.
To plus wydarzenia ze wcześniejszego spotkania z Molde FK spowodowało, że UEFA podjęła decyzję o zamknięciu całego stadionu Legii na jej pierwszy domowy mecz w fazie grupowej Ligi Europejskiej z Apollonem Limassol. Ponadto stołeczny klub musiał zapłacić 150 tys. euro kary. Kolejne 100 tys. euro Legia musiała zapłacić za zachowanie kibiców w czasie spotkania z Lazio w Rzymie.
[wrzuta=5zNFfOVWsg5,mmkk07]
23.11.2013, T-Mobile Ekstraklasa Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Kolejne kary od UEFA nie powstrzymały kibiców Legii. Podczas rozegranego 23 listopada minionego roku meczu z Pogonią Szczecin urządzili duże racowisko, po którym wojewoda mazowiecki postanowił zamknąć cały stadion przy Łazienkowskiej na kolejne ligowe spotkanie z Ruchem Chorzów.
[wrzuta=9cRp6SsDe4t,mmkk07]
14.02.2014, T-Mobile Ekstraklasa Legia Warszawa - Korona Kielce
W pierwszym wiosennym meczu z Koroną fani Legii odpalili na "Żylecie" nie tylko race, ale też fajerwerki. Wojewoda tym razem odstąpił od wymierzenia kary, bowiem uprzedziła go Komisja Ligi Ekstraklasy SA, która podjęła decyzję o zamknięciu trybuny północnej na spotkanie z Jagiellonią.