Emigranci: Gole Krychowiaka, Kobylańskiego i Sobiecha, weekend debiutów

Niespodziewane bramki, asysta, piękny jubileusz i cztery debiutanckie występy - to weekend polskich emigrantów w pigułce.

Maciej Kmita

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC)

Swoją pierwszą bramkę w Primera Division zdobył Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik Sevilli wpisał się na listę strzelców w niedzielnym meczu 22. kolejki z Getafe (1:2). W 66. minucie przejął przed polem karnym wybitą przez rywali piłkę i wystrzelił jak z armaty tak, że bramkarz Azulones nie miał szans na interwencję.

To pierwszy polski gol w hiszpańskiej ekstraklasie od równo 500 dni, gdy 27 września 2013 roku do siatki Realu Valladoid trafił grający wówczas w Maladze Bartłomiej Pawłowski. "Krycha" jest 10. Polakiem, który zdobył gola w La Liga. Przed nim uczynili to tylko Jan Urban, Roman Kosecki, Wojciech Kowalczyk, Jacek Ziober, Euzebiusz Smolarek, Cezary Kucharski, Grzegorz Lewandowski i Bogusław Kwiecień