W tym artykule dowiesz się o:
III liga, grupa I:
To najbardziej medialna grupa w III lidze. Popularność zapewniają jej dwa łódzkie kluby: ŁKS i Widzew. Oba przed laty stanowiły o sile polskiej piłki, ale problemy finansowe sprawiły, że obecnie rywalizują o awans na szczebel centralny. Ich mecze śledzi wielu kibiców. Na nowoczesnym stadionie Widzewa spotkania ogląda średnio 15 148 widzów i tym samym łodzianie mogą pochwalić się czwartą frekwencją w Polsce.
Liderem tabeli jest ŁKS. Drużyna ta na swoim koncie ma 54 punkty i na pierwsze miejsce wróciła przed tygodniem, gdy na wyjeździe pokonała Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie, która wcześniej przewodziła stawce. Obecnie ŁKS ma nad ostatnim rywalem dwa "oczka" przewagi. Trzeci jest Widzew (48), a czwartą lokatę zajmują rezerwy Legii Warszawa (46). Dodajmy, że na szóstej pozycji sklasyfikowany jest znany z występów w elicie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
W innych III-ligowych grupach rywalizacja o awans także jest zacięta. Kto jest liderem w grupie drugiej?
III liga, grupa II:
W grupie drugiej III-ligowych rozgrywek na prowadzeniu znajduje się Gwardia Koszalin, która zgromadziła 48 punktów. Drugie są natomiast rezerwy Lecha Poznań, które mają trzy "oczka" mniej. Tyle samo punktów ma również Bałtyk Gdynia.
Różnice punktowe pomiędzy czołowymi zespołami nie są duże, a w związku z tym wiele może się jeszcze wydarzyć. Warto jednak zaznaczyć, że prowadząca Gwardia w tym sezonie ma na swoim koncie tylko cztery porażki ligowe. Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze sporo meczów.
Co prawda ta grupa nie jest tak medialna, jak ta z ŁKS-em i Widzewem, ale emocji w niej nie brakuje.
ZOBACZ WIDEO Real rozstrzelał zespół Tytonia, ciężki powrót Polaka. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]
Trzecia grupa ma natomiast jednego zdecydowanego lidera i głównego kandydata do awansu.
III liga, grupa III:
W grupie III wszystko wydaje się być rozstrzygnięte. Po 23 kolejkach zdecydowanym liderem tabeli jest GKS 1962 Jastrzębie, zespół który w tym sezonie zadziwił piłkarską Polskę awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jastrzębianie wyeliminowali po drodze Olimpię Grudziądz i Górnik Łęczna, a z pucharowej rywalizacji odpadli dopiero po potyczce z Wigrami Suwałki. GKS 1962 to kontynuator tradycji innego jastrzębskiego klubu, którego największym sukcesem jest 14. miejsce w elicie w sezonie 1988/1989.
GKS 1962 ma aż 9 punktów przewagi nad Ruchem Zdzieszowice, a trzecia Stal Brzeg traci do jastrzębian 10 "oczek". W tej grupie III ligi nie grają znane w Polsce firmy, które w przeszłości z powodzeniem rywalizowały w ekstraklasie. Dodajmy, że przed spadkiem bronią się rezerwy Śląska Wrocław i Górnika Zabrze.
W czwartej grupie rywalizacja również jest bardzo zacięta. Wiosną do walki o awans zdecydowanie włączył się lubelski Motor.
III liga, grupa IV:
W czwartej grupie nie brakuje drużyn, które piłkarscy kibice z łatwością powinni kojarzyć. Występują w niej bowiem takie zespoły jak KSZO 1929 Ostrowiec Św., Motor Lublin, Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Unia Tarnów czy Garbarnia Kraków.
Liderem jest KSZO, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad lubelskim Motorem. W tej grupie walka o awans będzie bardzo zacięta, bo pierwsze pięć drużyn w tabeli dzieli zaledwie osiem punktów.
Warto też wspomnieć o Motorze Lublin, który dysponuje efektownym i nowoczesnym stadionem, a wiosną kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Czy to w tej chwili główny kandydat do awansu do II ligi z grupy czwartej?