Duńskie media: Osiem dzikich minut i porażka dająca nadzieję

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy Arka Gdynia pokonała 3:2 ekipę FC Midtjylland. Zdaniem duńskich mediów jest to rezultat dający nadzieję na awans do kolejnej rundy.

Łukasz Witczyk

Szalony mecz w Gdyni

Arka Gdynia nie była faworytem spotkania z FC Midtjylland. Jednak polski zespół pokazał się z dobrej strony. To Arka po pięknym golu Marcusa Viniciusa da Silvy objęła prowadzenie. Po kilku minutach było już 2:1 dla duńskiej drużyny, ale po chwili da Silva doprowadził do wyrównania po golu z rzutu karnego.

Gdynianie w końcówce meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierował Rafał Siemaszko i został bohaterem Arki. To był udany powrót zespołu z Pomorza do europejskich pucharów po 38 latach przerwy.

Sprawdź, jak mecz w Gdyni komentują duńskie media.

Kto awansuje do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy?

duńskie media
Komentarze (13)
  • Pietryga Zgłoś komentarz
    Arka ma jakieś szanse w rewanżu, ale musi się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, poszczególnych swoich piłkarzy i próbować tam coś strzelić. Myślę, że trener Ojrzyński
    Czytaj całość
    przygotuje w odpowiedni sposób swoich graczy, na niesamowity bój w Danii.
    • Trinity and Tsar Zgłoś komentarz
      Jeżeli myślimy o budowaniu potęgi polskich klubów, to nie możemy odpuszczać takich meczów. System rozgrywek i kwalifikacji Ligi Mistrzów, , a nawet Ligi Europy dyskryminuje kluby z
      takich krajów jak Polska. Ponieważ jest jak jest i tego nie zmienimy, ważne jest aby w rozgrywkach europejskich grać jak najlepiej.
        Doświadczenie w takich meczach jest bezcenne, zwłaszcza dla beniaminków w pucharach europejskich.
        • Pawel Bell Zgłoś komentarz
          jeży: jestem kibicem Arki...jeszcze 2 lata temu chodziłem na mecze w I lidze, w poprzednim sezonie modliłem się, żeby w ostatniej kolejce udało się utrzymać w Ekstraklasie (dziękuję
          Zagłębiu Lubin, bo nie oszukujmy się, podłożyli się nam). Teraz jestem kibicem zdobywcy pucharu Polski, superpucharu Polski i wygrywamy mecz w eliminacjach do Ligi Europy z nie byle kim. I teraz odpowiedź na Twoje pytanie "co dalej?"...nie ważne, dali nam kibicom 400% tego co od nich oczekiwaliśmy. Mogą jechać do Danii bez żadnej presji, mogą tylko zyskać. Myślę, że Arka w tym sezonie nie będzie walczyć o utrzymanie.
          • jeży Zgłoś komentarz
            zwycięstwo cieszy ale dalej?
            • VikingEpica Zgłoś komentarz
              Dadzą radę, będzie remis w rewanżu.
              • hack Zgłoś komentarz
                Gratuluję Arce zwycięstwa, woli walki i charakteru do ostatnich minut. Oby tak samo było w rewanżu.
                • Ewa Żemajtis Zgłoś komentarz
                  Arka poniewierana przez kluby i kibiców innych drużyn nie to co Legia , Lech czy Lechia a jednak ci mali piłkarze zdobyli puchar Polski , super puchar wygrali z silniejszą drużyną
                  zagraniczną utrzymali się w ekstraklasie co wytykano Siemaszce rekę jakby inni wielcy tego nie robili i trzymają się a inni co
                  • zadziwiony Zgłoś komentarz
                    Niestety, te dwie stracone bramki są strasznym obciążeniem dla Arki. Gdynianie pokazali wolę walki, ale umiejętności przemawiają za Duńczykami :(
                    • Yakubu86 Zgłoś komentarz
                      I tak pewnie odpadną. Za śmieciowaty skład mają aby cokolwiek ugrać.
                      • Alfer 2015 Zgłoś komentarz
                        Istotnie. Jednobramkowa porażka daje Duńczykom nadzieję na awans, szczególnie przy wyniku 3:2. Tylko, że Duńczycy muszą rewanż, który nie będzie spacerkiem, wygrać. Niby tylko 1:0,
                        ale...jeżeli Arka wytrzyma I połowę, i co wczorajszy mecz wykazał wcale przyzwoitą skuteczność bramkową, to kolejna, wyżej notowana, ekipa, połamie sobie zęby na ARCE :) Napawa optymizmem WALECZNOŚĆ I NIEUSTĘPLIWOŚĆ Arki. W każdym razie nie spełniły się prognozy o worku, nastrzelanych Arce, bramek. Uważam, że teraz Duńczycy maja większe, niż Arka, zmartwienie. p.s. wydaje się, że ten mecz był udaną promocją da Silvy.
                        • Diabełxdxd Zgłoś komentarz
                          Pogratulować Arce za ambicje,i walke do samego końca.Myślałem że Arka przegra ten mecz i sie pożegna z LE,bo nie była faworytem tego meczu, a tu proszę jest szansa awansować jeszcze
                          dalej.Chyba najbardziej ambitny i waleczny do samego końca klub w Ekstraklasie na tą chwile.