Koronawirus. Hazard, Asensio, Sane, Depay i inni - gwiazdy, które skorzystają na przesunięciu Euro 2020

Niewiele jest w świecie futbolu osób, które ucieszyła decyzja o rozegraniu XVI Mistrzostw Europy w 2021 roku. Do tej wąskiej grupy należą ci, którzy dostali od losu drugą szansę na udział w turnieju. Oto najwięksi beneficjenci przełożenia Euro 2020.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Eden Hazard (Belgia)

Kapitan reprezentacji Belgii 22 lutego, w ligowym meczu z Levante, doznał pęknięcia kości strzałkowej, a dwa tygodnie później przeszedł operację, po której ma pauzować do maja. Pomocnik Realu Madryt wznowiłby treningi tuż przed końcem sezonu klubowego i miałby tylko cztery tygodnie na przygotowanie się do Euro 2020.

29-latek pewnie wziąłby udział w mistrzostwach, ale z uwagi na problemy zdrowotne mógł być daleki od formy z ostatniego mundialu, na którym poprowadził Czerwone Diabły do brązu. W ostatnich miesiącach urazy wybijają go z rytmu. Ostatniego doznał w drugim występie po 10-tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego. Na początku sezonu pauzował natomiast z powodu urazu mięśnia uda.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Czy pogodziłaś/pogodziłeś się już z myślą, że Euro 2020 odbędzie się w przyszłym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • sotonian Zgłoś komentarz
  A Harry Kane ?
  • yes Zgłoś komentarz
   "gwiazdy, które skorzystają na przesunięciu" - nie tyle gwiazdy, co zawodnicy. A jak będzie, okaże się w przyszłym roku. Udział biorą drużyny i o sile/wynikach zadecydują
   Czytaj całość
   co najmniej składy i szczęście...