Fortuna I Liga. ŁKS Łódź. Trwa budowa Stadionu Miejskiego. Jest pozwolenie na budowę ostatniej trybuny [FOTO]

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mija rok od rozpoczęcia prac przy rozbudowie Stadionu Miejskiego w Łodzi, na którym mecze rozgrywają piłkarze ŁKS-u. Wykonawca - firma Mirbud - poinformował, że udało się uzyskać pozwolenie na budowę trybuny północnej i rozpoczął na niej prace.

1
/ 10

Rok od rozpoczęcia prac

Prace przy rozbudowie brakujących trybun na Stadionie Miejskim przy al. Unii w Łodzi rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku. Początkowo ekipy budowlane tworzyły trybuny południową i wschodnią. Północna czekała jeszcze na akceptację projektu, a później na pozwolenie na budowę.

2
/ 10

Wyprzedzają harmonogram

- Powiem szczerze, że uczestniczyłam w wielu procesach inwestycyjnych różnych obiektów - nie tylko sportowych - i myślę, że należą się słowa uznania firmie Mirbud. Ta przebiega wzorcowo i marzyłoby się, żeby wszystkie tego typu inwestycje przebiegały podobnie. Wtedy jest zdecydowanie łatwiej, przyjemniej i szybciej. A czas ma przecież ogromne znaczenie - powiedziała na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi odpowiedzialna za sport Joanna Skrzydlewska.

ZOBACZ WIDEO: Nie tylko FIFA The Best. Robert Lewandowski ma szansę na kolejną prestiżową nagrodę

3
/ 10

Będą się nim chwalić

- To jeden z wielu obiektów, które realizujemy, ale ten jest referencyjny. Będziemy się nim chwalić w naszych folderach, więc dokładamy wszelkich starań, by prace przebiegały w takim tempie, jak widać. Na teren weszliśmy niemal dokładnie rok temu, we wrześniu 2019 roku. W październiku myślę, że będzie można zobaczyć pierwsze konstrukcje stalowe. To będzie pierwszy z elementów widoczny z daleka, który będzie świadczył o tym, że buduje się ładny stadion - powiedział Tomasz Sałata, z zarządu firmy Mirbud, wykonawcy inwestycji.

4
/ 10

Jest pozwolenie na ostatnią trybunę

Udało się również już uzyskać pozwolenie na budowę trybuny północnej za jedną z bramek. Od razu wjechały tam koparki i wywrotki, by przygotować grunt pod budowę fundamentów. W tej trybunie ma znaleźć się również ponad 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych.

5
/ 10

Trybuna północna

- Trybuna północna będzie również miejscem, gdzie będą się mieścić powierzchnie biurowe. Będzie tam ponad 3000 metrów kwadratowych. To ogromna przestrzeń do zagospodarowania. Cieszy nas, że obok emocji sportowych życie będzie toczyć się każdego dnia. Cieszymy się, że mimo pandemii prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a nawet go wyprzedzają - przyznała Skrzydlewska.

6
/ 10

"To usprawni pracę klubu"

- Los jest sprawiedliwy i łaskawy, bo długo czekaliśmy jako miłośnicy ŁKS-u na decyzję o budowę tego stadionu w całość. Wszystkim kibicom, ale i pracownikom klubu robi się bardzo miło, gdy widzą, że ten stadion tak szybko powstaje. Mogę tylko podziękować pani prezydent i firmie Mirbud. Bardzo czekamy na otwarcie tego obiektu. ŁKS będzie miał dom z prawdziwego zdarzenia. To bardzo usprawni pracę klubu - powiedział prezes ŁKS Łódź Tomasz Salski.

7
/ 10

Co do końca roku?

- Do końca 2020 roku zakończą się roboty żelbetowe. Wszystkie prefabrykaty nośne na trybunach południowej i wschodniej zostały już zamontowane. Aktualnie trwa montaż trybun. Do końca roku będzie też znaczny postęp na trybunie północnej. Myślę, że również większość konstrukcji stalowej na trybunach południowej i wschodniej będzie już zamontowana - uważa Tomasz Sałata.

8
/ 10

Wyprzedzą harmonogram?

Umowa z wykonawcą podpisana przez miasto zawiera punkt, w którym firma Mirbud ma zakończyć budowę obiektu w czerwcu 2022 roku. Na razie jednak wiele wskazuje na to, że uda się to zrobić wcześniej. Prace budowlane mają potrwać do końca 2021 roku, a później jeszcze załatwiane mają być wszelkie sprawy związane z pozwoleniem na użytkowanie obiektu. Ma to zająć około dwóch miesięcy.

9
/ 10

Centrum sportowo-rekreacyjne

Stadion położony jest w sąsiedztwie Atlas Areny oraz Łódź Sport Areny im. Józefa Żylińskiego. Obok znajduje się również park, a kilkaset metrów dalej - aquapark Fala, który niedawno przeszedł modernizację, a także ZOO, w którym w przyszłym roku do użytku zostanie oddane orientarium. Zachodnia część Łodzi wkrótce będzie mieć zatem ogromną przestrzeń sportowo-rekreacyjną.

10
/ 10

Koszty budowy

Rozbudowa stadionu przy al. Unii w Łodzi ma kosztować łącznie około 129 milionów złotych. Największa transza pieniędzy ma zostać uruchomiona przez magistrat dopiero w roku 2021. Docelowo obiekt ma pomieścić około 18 tysięcy kibiców. Co istotne, prace prowadzone są tak, by w ich trakcie swoje mecze mogli rozgrywać piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego występujący aktualnie w Fortuna I Lidze.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
j.t.p.
2.09.2020
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
A po co? Najpierw przydali by się piłkarze!  
UNIAnista
2.09.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Nie z "całego" tylko z "prawdziwego "zdarzenia panie prezesie !!!!!!!!!!!!!!!