Dla kogo miejsce w PKO Ekstraklasie? Finisz w Fortuna I lidze NA ŻYWO

GKS Katowice w PKO Ekstraklasie!

Skomentuj 0

Wisła Kraków zostaje w Fortuna I lidze, na sto procent.

Skomentuj 0

Ale kompromitacja Wisły Kraków. Jakub Wróbel dostał w prezencie gola na 3:0. Biegł sobie po połowie przeciwnika bez nadziei na zdobycie bramki, tymczasem Miki Villar kopnał piłkę prosto w Antona Cziczkana, a ten odbił ją prosto w napastnika przeciwnika. Totalny absurd.

Skomentuj 0

Polonia Warszawa wróciła z dalekiej podróży. W tym momencie mało wskazuje na spadek Czarnych Koszul. Nie dość, że prowadzą 2:1 na terenie Stali Rzeszów, to jeszcze Wisła Płock wyrównała na 1:1 w konfrontacji z Resovią. Na 99 procent żegnamy Resovię.

Skomentuj 0
  • Odra Opole potwierdziła przewagę liczebną. 2:0 w starciu z grającym w dziewięciu Zniczem Pruszków. Baraże o krok!

Skomentuj 0

Około kwadrans od PKO Ekstraklasy jest GKS Katowice.

Skomentuj 0

Górnik Łęczna umocnił się w strefie barażowej dzięki bramce Piotra Starzyńskiego na 1:0 w Tychach. Podopieczni Dariusza Banasika zaprezentowali się katastrofalnie na finiszu sezonu.

Skomentuj 0

Dziwna sytuacja w Opolu. Odra remisuje bezbramkowo ze Zniczem Pruszków, co daje miejsce w barażach. Teoretycznie nie musi za wszelką cenę atakować, ale tak trochę głupio, skoro Znicz Pruszków gra w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach dla Tymona Proczka oraz Jurija Tkaczuka. Dylematy.

Skomentuj 2

Wisła Kraków zostaje w Fortuna I lidze. Będzie pierwszoligowiec w eliminacjach Ligi Europy. W 72. minucie Maciej Wolski dołożył gola na 2:0 do bramki osłabionej Białej Gwiazdy. Piękne podanie Macieja Ambrosiewicza w szesnastkę, a nieobstawiony bohater spotkania pokonał Antona Cziczkana płaskim uderzeniem w kierunku dalszego narożnika.

Skomentuj 0

Na miejscu spadkowym ponownie podopieczni Rafała Ulatowskiego z Resovii.

Skomentuj 0

My tu gadu, gadu, a tu nam gole przeszkadzają w prowadzeniu relacji. A tak serio, bo sprawa jest poważna, Polonia Warszawa właśnie opuściła strefę spadkową w wirtualnej tabeli. Bramka na 2:1 Bartosza Biedrzyckiego w meczu ze Stalą Rzeszów.

Skomentuj 0

Wisła Kraków zajmuje się od miesiąca sypaniem soli na rany kibiców Pogoni Szczecin. Najpierw zabrała Portowcom Puchar Polski sprzed nosów, a po powrocie z PGE Narodowego gra katastrofę. Aktualnie 0:1 w meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a liczba strzałów celnych Białej Gwiazdy taka, że Tomasz Loska powinien pomyśleć o leżaku. Przed momentem akurat żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego dla Angela Rodado.

Skomentuj 0

Miedź Legnica bije mistrza ligi 4:1. Plażka lidera, ale może sobie pozwolić.

Skomentuj 0

W tabeli się nam nic nie wywróciło od pół godziny.

Sofa Score Sofa Score
    Skomentuj 0

Sentymentalne wydarzenie w Głogowie. Nawet z meczu bez stawki można wyciągnąć coś symbolicznego. Mateusz Machaj z golem na 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec, a pomocnik rozgrywa pożegnali mecz w Chrobrym. Tak on, jak i doświadczony obrońca Michał Michalec odchodzą z klubu, w którym byli zawodnikami ikonicznymi.

Skomentuj 0

Z wątpliwie ciekawych ciekawostek, Miedź Legnica odwróciła wynik 0:1 na 2:1 z Lechią Gdańsk.

Skomentuj 0

Jedenastu zawodników Bruk-Betu Termaliki Nieciecza strzeliło gola dziesięciu piłkarzom Wisły Kraków. 1:0 po uderzeniu Macieja Wolskiego, który wykonał dobitkę uderzenia w słupek Adama Radwańskiego. Zrobiło się od razu nerwowo na stadionie Białej Gwiazdy, ponieważ hen daleko na horyzoncie tli się resztka nadziej na awans.

Skomentuj 0

Każda minuta przybliża do awansu zespół Rafała Góraka.

Skomentuj 0

Pierwsza bramka po wznowieniu multiligi. Zrobiło się gorąco Motorowi Lublin, ponieważ stracił połowę zaliczki. Bramka na 1:2 Miroslava Ilicicia to znak, że Podbeskidzie Bielsko-Biała nie traci zapału do walki.

Skomentuj 0

Rozpoczęła się druga połowa na dziewięciu stadionach.

Skomentuj 0

Łapiemy oddech i wracamy za niespełna kwadrans.

Skomentuj 0

Tabela na żywo, źródło: Sofa Score.

Skomentuj 0

Przerwa. Pora na małe podsumowanie. We wszystkich rejonach tabeli zmieniła się sytuacja. GKS Katowice prowadzi 1:0 w Gdyni i jest na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Resovia ma zaliczkę 1:0 w Płocku, a to w połączeniu z remisem 1:1 w meczu Stali Rzeszów z Polonią Warszawa, daje utrzymanie. Wisła Kraków męczy się w dziesięciu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a remis 0:0 nie daje nadziei na baraże.

Skomentuj 0

Mnóstwo doliczonych minut na kilku stadionach. Podobno w Euro 2024 mają tyle nie doliczać. Nie słychać protestu, chyba tylko Szymon Marciniak niepocieszony.

Skomentuj 0

Mamy w tej kolejce dwa mecze o pietruszkę. Oba nawet w tym samym województwie. Miedź Legnica 1:1 Lechia Gdańsk, Chrobry Głogów 1:0 Zagłębie Sosnowiec.

Skomentuj 0

Motor Lublin prowadzi 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tu już chyba nie dojdzie do żadnego ciekawego zwrotu akcji. Motor Lublin zostanie w strefie barażowej i będzie gospodarzem półfinału.

Skomentuj 0

Minęło nieco pół godziny i doszło do rewolucji w obu newralgicznych rejonach tabeli. GKS Katowice zastąpił na drugim miejscu premiowanym awansem Arkę Gdynia. Z kolei Resovia jest na bezpiecznej pozycji kosztem Polonii Warszawa. To jednak absolutnie nie jest koniec mocnych wrażeń.

Skomentuj 0

Zmiana w wirtualnej strefie spadkowej. Właśnie sprawdza się pozytywny wariant dla Resovii. Prowadzi w Płocku, a Stal Rzeszów strzeliła gola na 1:1 Polonii Warszawa. Po uderzeniu Szymona Kądziołki stołeczna drużyna jest poza ligą.

Skomentuj 2

Przełom, dzieje się! W wirtualnej tabeli GKS Katowice wskakuje na drugie miejsce premiowane awansem przed Arkę Gdynia. 1:0 po strzale Adriana Błąda.

Skomentuj 0

Wisła Kraków gra w osłabieniu. Piotr Lasyk podbiegł do monitora i po zobaczeniu powtórek zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki Marcowi Carbo za faul. Biała Gwiazda zostaje na boisku, w meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, w dziesięciu.

Skomentuj 0

Pierwsza połowa w meczach generalnie za półmetkiem. Na pewno nie zabraknie doliczonego czasu w hicie w Gdyni. Kibice już zadymili miejscowy stadion, co doprowadziło do przerwania grania.

Skomentuj 0

Poruszenie w strefie barażowej. Motor Lublin umocnił się w niej dzięki strzałowi na 1:0 do bramki Podbeskidzia Bielsko-Biała. Z kolei Wiśle Płock robi się nerwowo po golu Resovii.

Skomentuj 0

Nietypowy wyczyn Tymona Proczka ze Znicza Pruszków. Czerwona kartka zanim minęła minuta meczu. Ledwo wyszedł z szatni, a już do niej powrócił. Beniaminek z województwa mazowieckiego w dziesięciu w meczu z Odrą Opole.

Skomentuj 0

Jeżeli Polonia Warszawa nie odda prowadzenia 1:0 w Rzeszowie, to zamknie rywalizację o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Czarne Koszule pozostaną na bezpiecznym miejscu w tabeli bez interesowania się wynikiem spotkania Wisły Płock z Resovią.

Skomentuj 0

Lechia Gdańsk ma już zapewnione pozostanie do końca sezonu na pierwszym miejscu w tabeli. W Legnicy prowadzi dzięki strzałowi Jakuba Sypka w 2. minucie.

Skomentuj 0

Pierwsza bramka! Polonia Warszawa na prowadzeniu 1:0 na stadionie w Rzeszowie. Krzysztof Koton przybliża Czarne Koszule do pozostania w lidze.

Skomentuj 0

Wisła Kraków nie chce powtórki z poprzedniego sezonu, w którym straciła możliwość awansowania w meczu z regionalnym przeciwnikiem. Wtedy grała w małych derbach z Puszczą Niepołomice. Także w niedzielę podjęła innego pierwszoligowca z województwa małopolskiego. Wisła - Bruk-Bet 0:0.

Skomentuj 0

Na stadiony dotarł sygnał o możliwości rozpoczęcia grania. Dopóki w Gdyni jest bezbramkowo, Arka pozostaje na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Tylko zwycięstwo pozwoli katowiczanom dokonać rewolucji w ostatnim dniu sezonu zasadniczego.

Skomentuj 0

Rozpoczęły się mecze, czekamy na pierwszego gola.

Skomentuj 0

Do Fortuna I ligi awansowały już Kotwica Kołobrzeg i Pogoń Siedlce.

Skomentuj 0

Dla formalności, start meczów o godzinie 15:00.

Skomentuj 0

Na pewno nie zabraknie raportów z walki o utrzymanie. Resovia może uratować się przed spadkiem tylko w razie pokonania Wisły Płock. To jednak nie wszystko - musi liczyć na stratę punktów przez Polonię Warszawa w spotkaniu ze Stalą Rzeszów.

Skomentuj 0

W WP Sportowych Faktach przeprowadzimy szczegółowe relacje na żywo z meczów Wisły Kraków z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza oraz Miedzi Legnica z Lechią Gdańsk. Są dostępne między innymi na górze strony. Oczywiście, o najważniejszych wydarzeniach z Krakowa wspomnimy również tutaj.

Skomentuj 0

O wariantach na niedzielę przeczytacie tutaj.

Skomentuj 0

Naszą uwagę będzie koncentrować najmocniej mecz Arki Gdynia z GKS-em Katowice. W nim zostanie wyłoniony beniaminek PKO Ekstraklasy. Jakie nastroje zapanowały w Gdyni - zobaczył każdy przynajmniej średnio czujny użytkownik mediów społecznościowych. W Katowicach pozorny spokój. Zobaczymy, co z tego wyniknie.