2
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Alexis Saelemaekers za niesportowe zachowanie.

90+2'

Podanie w wolną strefę do Rafaela Leao, a ten nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku. Uderzenie z dystansu zawodnika Milanu, a po nim piłka przeleciała ponad poprzeczką.

1
2
90'

Doliczone pięć minut.

88'

Nie poddają się piłkarze z Kampanii. Ponownie zaatakowali, a Mathias Oliveira znalazł sposób na oddanie strzału w gąszczu obrońców Milanu. Futbolówka spadła ostatecznie na górnej siatce i kibice Rossonerich głęboko odetchnęli z ulgą.

1
87'

Przed momentem było nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Stanislava Lobotkę, ale Napoli pozostało w natarciu. Płaskie dogranie trafiło w pole karne do Giovanniego Di Lorenzo, którego uderzenie zostało zatrzymane przez Mike'a Maignana!

1
1
85'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu ruszyli do przodu piłkarze z Neapolu. Akcja oskrzydlająca została zahamowana przez czujnych mediolańczyków.

83'

Nie idzie Napoli, a kolejne kłopoty przed Azzurrimi.

1
82'

Nie ma w grze Piotra Zielińskiego. Za niego Tanguy Ndombele.

2
1
1
2
81'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Mathias Olivera.

80'

Gotuje się drużyna z Neapolu. Nie podoba się jej Istvan Kovacs, który częściej pokazuje kartoniki jednemu zespołowi. Dużo do powiedzenia ma przede wszystkim Giovanni Di Lorenzo, który nie trzyma ciśnienia.

1
2
80'

AC Milan. Schodzi: Brahim Diaz. Wchodzi: Ante Rebić.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Kim Min Jae za faul na Alexisie Saelemaekersie. Bez Koreańczyka w rewanżu.

SSC Napoli
1
78'

Rafael Leao obiegł Giovanniego Di Lorenzo, ale jego płaskie dośrodkowanie zostało sprzątnięte przez Piotra Zielińskiego. Po chwili ponowienie ataku i Rade Krunić nieznacznie spudłował po dograniu Sandro Tonaliego. Podniosła się wrzawa na trybunach, czerwono-czarna część Mediolanu chce wyższej zaliczki.

77'

Jeszcze zdjęcia z Andre-Franckiem Zambo Anguissą w akcji. Teraz ogląda już mecz z szatni.

76'

Napoli musi sobie radzić w osłabieniu. Być może AC Milan ruszy do ataku i spróbuje potwierdzić przewagę liczebną drugim golem. Oba faule, które doprowadziły do wykluczenia Andrego-Francka Zambo Anguissy, zostały odgwizdane na Theo Hernandezie.

1
74'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Andre-Franck Zambo Anguissa za kolejne przewinienie na Theo Hernandezie.

1
1
1
1
1
72'

Na razie nie wchodzi "obie strzelą" w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. Ponownie zwolniło Napoli i od dłuższego czasu Mike Maignan nie musiał konfrontować się z ani jednym uderzeniem.

1
1
1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za niesportowe zachowanie.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Andre-Franck Zambo Anguissa za faul na Theo Hernandezie.

70'

Nic nie zdziałał w Mediolanie reprezentant Meksyku. Jego akcje były kasowane przez Theo Hernandeza, a najmocniej było widać Hirvinga Lozano, kiedy rwał się do bitki z obrońcą Milanu.

1
69'

Ismael Bennacer może już rozkoszować się swoim golem poza boiskiem.

68'

Stefano Pioli idzie trochę śladem swojego lokalnego konkurenta Simone Inzaghiego i zmienia jako pierwszy mimo prowadzenia. Nie ma już na boisku Ismaela Bennacera, który w nieco ponad godzinę zdążył strzelić gola, ale również złapać kartonik.

65'

Napoli lepsze w kwadransie otwierającym połowę, ale tak samo było jakąś godzinę temu. Wtedy AC Milan stopniowo dochodził do głosu i niebawem przekonamy się, czy tak samo będzie po przerwie.

1
1
64'

AC Milan przybliża się do półfinału.

62'

Piotr Zieliński popisał się przechwytem na połowie zespołu z Lombardii i natychmiast oddał piłkę Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin w swoim stylu wszedł w drybling z kilkoma przeciwnikami, jednak tym razem nie przebił się przez czujnego Davida Calabrię.

2
2
3
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul na Andre-Francku Zambo Anguissie.

3
1
1
1
1
59'

Theo Hernandez starł się ponownie z Hirvingiem Lozano. Wygląda na czystą interwencję reprezentanta Francji, ale takim przepychaniem Meksykanina w polu karnym trochę ryzykuje.

1
58'

Luciano Spalletti krzyczy, ale nie wiadomo, czy bardziej do podopiecznych czy do sędziego. Nie układa się ten ćwierćfinał neapolitańczykom, ale czasu na poprawienie sytuacji jest jeszcze bardzo dużo.

1
57'

To jedyny gol wieczoru? Chyba nam tego nie zrobią.

1
55'

AC Milan raz jeszcze przetrwał w trudniejszym dla siebie fragmencie spotkania. Podopieczni Stefano Piolego wrócili na połowę Napoli po ugaszeniu piłkarskiego pożaru. Tam dogranie Sandro Tonalego zakończyło się niedokładnym strzałem Rafaela Leao.

1
1
53'

Minuty dla Napoli. Podanie w pole karne przeciwnika, a tam uderzenie Giovanniego Di Lorenzo zostało zablokowane przez Simona Kjaera. Ponownie Piotr Zieliński ruszył do chorągiewki w celu wykonania rzutu rożnego.

2
2
3
51'

Jeszcze dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego, a po nim celne uderzenie, jednak prosto w rękawice Mike'a Maignana.

1
2
2
1
50'

Mała szansa na doprowadzenie do remisu. Pokazał się raz jeszcze Eljif Elmas. Niby blisko napastnika Napoli było trzech obrońców, ale za daleko i pozwolili oni na oddanie strzału po wrzutce Chwiczy Kwaracchelii. Piłka zmierzała za kołnierz bramkarza Rossonerich, ale ten zdołał odbić ją na korner.

1
1
48'

Próba uruchomienia podaniem awaryjnie ustawionego na desancie Eljifa Elmasa. Przed reprezentanta Macedonii Północnej wskoczył Fikayo Tomori i nie pozwolił Napoli na kontynuowanie ataku.

1
1
47'

Ponownie awaria. Tym razem systemu łączności sędziego Istvana Kovacsa z asystentami.

komentarz

Ismael Bennacer jest czwartym piłkarzem z Afryki, który strzelił gola dla Milanu w Lidze Mistrzów po George'u Weahu, Kevinie-Princie Boatengu oraz Sulleyu Muntarim.

komentarz

AC Milan zrobił pierwszy krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów. Niesieni głośnym dopingiem Rossoneri są na prowadzeniu 1:0 po nieco ponad 45 minutach. Napoli straciło gola po strzale Ismaela Bennacera, a akcja bramkowa została przeprowadzona przez Rafaela Leao oraz Brahima Diaza. Lepiej rozpoczęli Azzurri, ale gospodarze stopniowo byli coraz bardziej niebezpieczni.

1
1
45+3'

Już w doliczonym czasie dwie szanse Milanu na powiększenie prowadzenia. Cudem ratuje się drużyna z Neapolu. Zapachniało drugim golem między innymi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Simona Kjaera. Poprzeczka!

1
45'

Doliczone cztery minuty.

2
2
1
1
2
44'

Trochę spraw pozapiłkarskich. Sędzia nie zdecydował się napomnieć żółtym kartonikiem czupurnych Theo Hernandeza i Hirvinga Lozano, ale jest ostrzeżenie dla trenera Stefano Piolego za zachowanie na ławce.

2
42'

Milan na prowadzeniu w ćwierćfinale!

1
1
40'

Gol! Strzelił Ismael Bennacer. Asystował mu Brahim Diaz.

Po krótkim przestoju przyspieszyli piłkarze Milanu! 1:0 dla Rossonerich w końcówce pierwszej połowy. Uśpili przeciwników i przeprowadzili niszczycielski atak. Bardzo dużo miejsca zrobiło się na połowie Napoli, a już wewnątrz pola karnego podanie Rafaela Leao zostało przedłużone przez Brahima Diaza do Ismaela Bennacera. Ten miał przed oczami jedynie Alexa Mereta i pokonał go mocnym uderzeniem. Robi się gorąco zespołowi z Kampanii.

3
1
2
6
13
40'

Zwolnili piłkarze w ostatnich minutach. Jakby zostali wybici z rytmu dwiema przerwami. Pierwsza z nich była spowodowana zdemolowaniem chorągiewki przez Rafaela Leao, a druga urazem Oliviera Girouda.

1
3
38'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za ostre przewinienie na Davide Calabrii.

4
2
2
4
4
35'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Oliviera Girouda po jego starciu z Kim Min Jae.

1
2
34'

Tak kibice Rossonerich powitali bohaterów wieczoru.

1
32'

Dogranie Rafaela Leao do wbiegającego na zamknięcie ataku Brahima Diaza. Pomocnik Milanu nieznacznie spóźnił się do piłki, a i tak pokonanie Alexa Mereta z ostrego kąta byłoby karkołomnym zadaniem.

31'
1
1
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami i całkiem dynamicznie w Mediolanie. Nie ma murarki. Najlepszych szans na zdobycie prowadzenia nie wykorzystali Chwicza Kwaracchelia na samym początku meczu i całkiem niedawno Rafael Leao.

1
27'

Rafael Leao jeszcze skopał chorągiewkę i prace naprawcze przedłużą nam pierwszą połowę o jakieś dwie minuty. No nic.

1
25'

Pół metra od prowadzenia Milanu! Tak groźnie pod bramką Azzurrich jeszcze nie było. Rafael Leao rozpędził się potężnie na połowie rywali, a ci pogubili się przy próbach odebrania piłki. Za późno doskoczył Kim Min Jae i ostatnią deską ratunku Azzurrich wydawał się Alex Meret. Portugalczyk nie potrafił jednak oddać celnego uderzenia. Nieznaczne pudło w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

1
2
23'

Kolejna próba rozochoconego Piotra Zielińskiego. Tym razem znacznie gorsze uderzenie reprezentanta Polski i Mike Maignan nie musiał robić nic ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

1
22'

Wymiana podań z udziałem Piotra Zielińskiego i goście długo szukali miejsca do przeprowadzenia skutecznego ataku. Znudził się tym wszystkim Sandro Tonali i ostatecznie to on przerwał rozegranie podopiecznych Luciana Spallettiego.

20'

Rajd Theo Hernandeza został powstrzymany w bezpiecznej odległości od bramki Alexa Mereta. Na razie reprezentantowi Francji nie udało się jeszcze dobrze rozpędzić i w ten sposób zagrozić przeciwnikom z Neapolu.

1
17'

Na trybunach między innymi urodziwe partnerki zawodników. Ponadto kamera wypatrzyła Zlatana Ibrahimovicia, którego występ wykluczyła kolejna kontuzja.

1
2
1
1
15'

Dużo dzieje się od początku spotkania i wyższa temperatura jest pod bramką Milanu. Jedno z niebezpiecznych uderzeń oddał Piotr Zieliński, ale jakoś radzą sobie w defensywie gospodarze.

1
12'

Piotr Zieliński! W przeszłości Polak lubił strzelać gole Rossonerim i przed momentem postraszył swoim uderzeniem Mike'a Maignana. Potężna próba, jednak francuski bramkarz poradził sobie ze sparowaniem piłki ponad poprzeczkę. Krótka akcja była efektem przechwycenia futbolówki przez Andrego-Francka Zambo Anguissę oraz Giovanniego Di Lorenzo.

2
1
1
2
1
10'

Wymiana podań Eljifa Elmasa z Chwiczą Kwaracchelią i zakończyła się ona uderzeniem z kilkunastu metrów reprezentanta Gruzji. Napoli musiało zadowolić się wywalczeniem w tych okolicznościach jedynie wznowienia od rzutu rożnego.

2
9'

Blokowane podania przed polem karnym Napoli, ale gospodarze i tak utrzymali się w posiadaniu piłki. Odrobina chaosu po stronie podopiecznych Luciana Spallettiego.

1
7'

Próbuje przebudzić się AC Milan, który miał sporo szczęścia na początku spotkania. Szansa na zaskoczenie Azzurrich z rzutu wolnego. Wrzutka ze stałego fragmentu nie dotarła do żadnego zawodnika zdolnego do oddania uderzenia i została wypiąstkowana przez Alexa Mereta.

5'

Ponownie uderzenie w kierunku bramki Rossonerich. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w pobliże narożnika pola karnego do Maria Ruiego, którego wrzutka została podsumowana nieznacznie niecelnym strzałem z główki przez Giovanniego Di Lorenzo.

1'

Ruszyli od razu do przodu Azzurri i cudem wyratowali się gospodarze przed stratą gola. Błagalnym wzrokiem spojrzał w niebo Piotr Zieliński. Najbliżej szczęścia był Chwicza Kwaracchelia, ale piłka po jego strzale została zatrzymana przez Radego Krunicia nieznacznie przed linią bramkową.