15 lut 2019 20:30
90+3'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Pedro Tiba!

Nie do wiary! Nie ma gola. Frantisek Plach obronił uderzenie Tiby z rzutu karnego.

Lech Poznań
70
74
16
16
15
90+2'

Rzut karny dla Lecha Poznań, co potwiedził VAR! Patryk Dziczek faulował Amarala.

24
25
12
6
32
90'

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

12
10
6
7
10
87'
ZMIANA

Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Gerard Badia.

14
14
4
3
5
86'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Trałka, przez co nie zagra w następnym meczu z Legią Warszawa.

40
18
6
9
16
86'

Gliwiccy kibice już świętują zwycięstwo swojego zespołu, a przy piłce utrzymują się podopieczni Fornalika.

23
15
3
4
6
84'
ZMIANA
83'

Piast Gliwice dość długo utrzymuje się przy piłce, bo oczywiście czas płynie na jego korzyść.

28
18
4
5
7
80'

Widać frustrację w grze przyjezdnych. Przy piłce znajdują się zawodnicy z Gliwic.

15
26
4
3
6
78'

Przypominamy, że w pierwszym piątkowym meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała Górnika Zabrze 3:1.

19
7
2
4
6
76'
ZMIANA
Czy uważasz, że w Gliwicach padnie jeszcze co najmniej jeden gol?
1
75'
ZMIANA
73'

Poznaniacy zapewne marzą już o końcowym gwizdku. Niestety dla nich do końca regulaminowego czasu gry pozostało 17 minut.

10
13
2
5
4
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Joel Valencia. Asystował mu Piotr Parzyszek.

Piast Gliwice miażdży Lecha Poznań - 4:0! Składna akcja gospodarzy. Piotr Parzyszek w jej końcowej fazie zagrał piłkę głową do Joela Valencii, a ten też uderzeniem głową pokonał Buricia z bliskiej odległości.

120
62
30
17
19
69'

Gospodarze co oczywiste nie forsują tempa. Spokojnie kontrolują boiskowe wydarzenia.

15
9
3
7
8
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mikkel Kirkeskov.

Lech Poznań na kolanach, Piast Gliwice prowadzi już 3:0! Znakomicie z rzutu wolnego z około 20 metrów przymierzył Mikkel Kirkeskov.

Piast Gliwice
99
59
12
10
24
66'

Tymczasem Bogusław Leśnodorski na Twitterze:

50
35
10
2
11
64'

Poznaniacy rozpoczęli grę z autu. Goście grają wolno i przewidywalnie. Może trochę ożywienia w ich poczynania wprowadzą Gajos i Jóźwiak.

3
7
3
4
6
61'
ZMIANA

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Maciej Gajos.

8
4
6
1
3
61'
ZMIANA
61'

Lech Poznań niby walczy o zmniejszenie strat w tej potyczce, ale (na razie?) nie potrafi rozmontować defensywy Piasta.

6
13
2
3
6
58'

Gliwicka ekipa nie zamierza zwalniać tempa i chce dobić zespół z Poznania, strzelając trzeciego gola.

21
13
4
4
6
56'

Gol dla gospodarzy uznany. Lech Poznań musi odrabiać dwie bramki straty. Po chwili Valencia strzelił w słupek, a piłka wyszła poza linię końcową boiska.

32
13
3
3
11
55'

Jeszcze sędzia weryfikuje akcję bramką w systemie VAR.

8
7
8
7
14
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Joel Valencia.

Piast Gliwice wygrywa już 2:0! Joel Valencia wykorzystał ogromne zamieszanie przed linią bramkową i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

81
40
7
11
26
53'

Poznaniacy wciąż mają ogromne problemy z rozgrywaniem akcji ofensywnych. Nie pomogła rozmowa w szatni z trenerem Nawałką.

9
10
5
5
6
52'

Piast Gliwice cierpliwie rozgrywa swój atak pozycyjny.

8
4
3
2
3
50'

Strzelał Aleksandar Sedlar, ale pewnie piłkę złapał bramkarz Lecha, Jasmin Burić.

6
4
4
2
8
48'

Darko Jevtić faulowany przez Czerwińskiego i będzie rzut wolny dla gości.

9
6
5
2
6
46'

Początek drugiej połowy meczu Piast Gliwice - Lech Poznań.

14
10
5
3
4
42'

Piast Gliwice cofnął się i czyha na okazję do wyprowadzenia szybkiej kontry.

16
5
4
4
11
40'

Ostatnie fragmenty rywalizacji w pierwszej połowie meczu. Przy piłce znajdują się goście.

8
5
4
4
11
38'

Marcin Wasielewski nie ma dzisiaj łatwego życia. Często jest ogrywany przez piłkarzy Piasta.

7
7
5
2
5
36'

Gospodarze dominują w środkowej strefie boiska i nie pozwalają zawodnikom prowadzonym przez Adama Nawałkę na zbyt wiele.

13
6
2
4
6
34'

Zespół z Gliwic przejął piłkę i szuka swojego drugiego trafienia w tym meczu. Goście na razie bez argumentów.

13
8
3
2
6
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Martin Konczkowski.

Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie 1:0! Martin Konczkowski z prawego skrzydła posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne Lecha Poznań, a Piotr Parzyszek głową skierował piłkę do bramki.

96
46
14
23
56
30'

Lewym skrzydłem atakowali poznaniacy, lecz nic z tego nie wyszło. Wciąż bez zmiany wyniku konfrontacji w Gliwicach.

3
5
5
4
5
29'

Kibice trzymają poziom - z trybun słychać głośne przyśpiewki fanów.

16
7
3
5
3
27'

Na murawie sporo walki, mnożą się faule, ale brak składnych akcji.

5
2
6
4
9
25'

Piłkarze Piasta Gliwice szanują piłkę, a na boisku wieje nudą.

8
4
5
4
11
23'

Pierwszy strzał Lecha - uderzał Pedro Tiba, ale niecelnie. Grę od własnej bramki wznowi Plach.

13
7
3
3
6
21'

10
20'

Jorge Felix trafił w tłupek! Było blisko pierwszej bramki w tym meczu.

24
7
7
8
8
16'

Niedokładnie dośrodkowywał Patryk Dziczek i będzie rzut wolny dla podopiecznych Nawałki.

11
6
6
4
10
14'

Nieudana akcja Piasta i grę od własnej bramki wznowi Jasmin Burić.

9
4
2
3
3
12'

Na boisku na razie wieje nudą. Sporo niedokładności w szeregach obydwu zespołów.

6
9
5
5
6
10'

3
8'

Mikkel Kirkeskov faulował Wasielewskiego i będzie rzut wolny dla gości.

4
1
3
2
5
7'

Poznaniacy są cofnięci i czekają na to co zrobią rywale.

3
3
6
5
7
5'

Sporo walki w środkowej strefie boiska. Przy piłce dłużej starają się utrzymać gospodarze.

7
4
5
3
4
3'

Spokojny początek potyczki w Gliwicach. Kolejne podania wymieniają piłkarze Lecha.

4
5
4
3
5
1'

Rywalizację od środka boiska rozpoczęli gospodarze.