Liga Mistrzów: IV runda eliminacyjna, pierwsze mecze

1
1
1
komentarz

Początkowo wydawało się, że Ajax, który rzucił się na rywali od początku, zdobędzie bramkę i zdominuje grę. Z czasem jednak napór półfinalistów LM z ubiegłego sezonu ustawał.

90+3'

Jeszcze upomina trenera Erika ten Haga sędzia Antonio Matheu Lahoz. Jakby chciał powiedzieć: "to ja decyduję, kiedy mecz się kończy, a nie ty!"

2
2
1
1
1
90+2'

Blokowane dośrodkowanie Blinda z lewej strony. Mimo tego oba zespoły nie rezygnują.

2
1
1
1
1
90+1'

Rzut rożny dla APOEL-u nie zamienił się w bramkową okazję.

2
2
2
2
2
90'

Co najmniej trzy minuty doliczone do drugiej części gry.

1
1
1
1
2
88'

Fantastycznie rozegrali tę akcję gracze Ajaxu! Wydawało się, że Klaas-Jan Huntelaar zdobędzie w końcu gola. Musnął piłkę obok Beleca, ale Ioannou zdołał ją wybić.

3
2
1
9
5
87'

Po kolejnym rzucie rożnym piłkę przechwycił Suleiman, który przebiegł z nią jakieś 40-50 metrów, zszedł do ostrego kąta i... jego atak nie przyniósł skutku.

2
1
3
1
1
86'

Z narożnika dośrodkowywał Hakim Ziyech, lecz piłka dwa razy skozlowała w polu karnym i została wybita.

1
1
1
2
2
84'

Kolejna żółta kartka. Powalony na murawę Jakolis, a ukarany został Dusan Tadić.

Ajax Amsterdam
3
2
2
3
1
83'

Ostatnia zmiana u mistrzów Cypru. Schodzi: Joaozinho. Wchodzi: Andre Vidigal.

1
82'

Długo zbierali się do rzutu wolnego po tym wydarzeniu gospodarze, a skończyło się na... pozycji spalonej jednego z nich.

1
2
1
1
1
80'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Noussair Mazraoui za wejście wślizgiem od tyłu w Urosa Maticia. Ajax w dziesiątkę!

Noussair Mazraoui #12
6
4
4
9
3
79'

Linus Hallenius chciał wyrwać się spod opieki obrońców, ale zrobił to za szybko. Spalony.

2
2
2
2
78'

Ajax, który dziś walczy o to, by zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jeszcze kilka miesięcy temu otarł się o finał tych rozgrywek. Pamiętamy niesamowitą końcówkę meczu z Tottenhamem w półfinale poprzedniej edycji.

3
1
1
1
1
76'

Przepychanki przy linii bocznej Urosa Maticia z Daleyem Blindem. Iskrzy, oj iskrzy w tym meczu!

1
2
1
2
1
75'

A teraz żółtą kartkę otrzymał Nicolas Tagliafico za mocne wejście ciałem w Suleimana.

2
1
1
2
2
74'

Kolejny raz mała wrzawa na trybunach, ale akcja Suleimana zatrzymana przez dwóch obrońców Ajaxu.

3
1
1
1
1
72'

Ajax. Schodzi: David Neres. Wchodzi: Klaas-Jan Huntelaar.

70'

Bardzo mocne uderzenie Lucasa Souzy z kilkunastu metrów kapitalnie broni Onana!

4
1
3
1
3
68'

I od razu też druga zmiana. Za Andriję Pavlovicia pojawia się Antonio Jakolis.

1
69'

Rzut rożny dla APOEL-u, piłka po zamieszaniu trafia do Suleimana, który nieco zaskoczony tym faktem strzela prosto w bramkarza.

2
1
1
1
1
68'

APOEL. Pierwsza zmiana. Schodzi: Roman Bezjak. Wchodzi: Antonio Jakolis.

2
1
1
1
1
66'

Upiekło się Savvasowi Gentsoglou, który faulował Davida Neresa. Obrońca APOEL-u ma już żółtą kartkę na koncie. Sędzia wyraźnie dał mu ostatnie ostrzeżenie.

1
1
2
1
1
65'

Wygląda na to, że mistrzowie Cypru przetrwali napór przeciwnika i teraz sami próbują przejąć inicjatywę.

2
2
2
2
2
63'

Strzał Joaozinho stracił bardzo na mocy, gdy przyblokował go któryś z piłkarzy APOEL-u. Belec nie miał problemów ze złapaniem piłki.

2
61'

Pierwsza zmiana w Ajaxie. Opuszcza boisko Razvan Marin, a za niego wchodzi Sergino Dest.

Sergino Dest #28
1
60'

Następna świetna szansa dla Musy Suleimana, któremu głową odgrywał Pavlović. Jordańczyk trafił jednak w boczną siatkę. Aż odkopnął piłkę ze złości.

3
59'

A teraz poprzeczka ratuje Ajax po strzale Merkisa!

58'

Świetna szansa gospodarzy! Z bardzo ostrego kąta w światło bramki uderzył Musa Suleiman, ale odbił piłkę Andre Onana.

1
57'

Doigrał się Lisandro Martinez. Za pomoc rękami przy pojedynku główkowym otrzymał żółtą kartkę.

Lisandro Martinez #21
56'

"Centrostrzał" z głębi pola łapie bez problemów Vid Belec.

1
55'

Tu ujęcie z akcji na początku drugiej części spotkania.

53'

Dobre podanie w "uliczkę" do van de Beeka, ten wyłożył piłkę na strzał Tadiciowi, ale w ostatniej chwili podanie przecięli obrońcy.

51'

Aby uniknąć kontrataków APOEL-u piłkarze Ajaxu uciekają się do fauli. Jednak nakładka Martineza na Lucasie Souzie to chyba przesada.

1
1
2
50'

Kopią się, oj kopią po nogach jedni i drudzy. Bezsensowny faul van de Beeka pod polem karnym przeciwnika.

1
1
2
1
49 '

W jednym ze starć ucierpiwał Joaozinho, ale po dwóch minutach podniósł się z murawy i wrócił do gry.