Parma Calcio 1913
62' Riccardo Gagliolo
AC Milan
58' Ismael Bennacer 88' Theo Hernandez 89' Theo Hernandez 90' Gianluigi Donnarumma
0:1

AC Milan wygrał dzięki bramce zdobytej w końcówce podstawowego czasu.

Doliczone trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluigi Donnarumma za przedłużanie gry.

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za zdjęcie koszulki po golu.

Gol! Strzelił Theo Hernandez.

Po uderzeniu Giacomo Bonaventury piłka znalazła się pod nogami Matteo Darmiana. Obrońca Parmy nie wiedział co z nią zrobić i praktycznie za darmo oddał Theo Hernandezowi. Francuz skorzystał z prezentu i prawdopodobnie rozstrzygnął mecz.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Gervinho. Wchodzi: Mattia Sprocati.

Piłka po podaniu Andrei Contiego miała trafić pod nogi któregoś z zawodników ustawionych w polu karnym gospodarzy. W niewłaściwym miejscu znalazł się miedzy innymi Rafael Leao.

AC Milan prowadzi ostrzał bramki biernego przeciwnika. Dwie próby były niecelne, a przed momentem Hakan Calhanoglu poczęstował Luigiego Sepe nieco zbyt delikatnym oraz schematycznym uderzeniem.

Szansa na zagrożenie Parmie po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego. Strzelił w zamieszaniu Mateo Musacchio, jednak nie trafił w bramkę strzeżoną z powodzeniem przez Luigiego Sepe.

Kwadrans do końca podstawowego czasu. Andreas Cornelius poderwał się do ataku na połowie przeciwnika, ale tam został zatrzymany idealnym wślizgiem przez defensora Milanu.

Milan. Schodzi: Franck Kessie. Wchodzi: Rade Krunić.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Gaston Brugman. Wchodzi: Andreas Cornelius.

W ostatnich minutach najlepszą szansę na pokonanie bramkarza Parmy miał Hakan Calhanoglu, ale oddał beznadziejne uderzenie.

Milan. Schodzi: Krzysztof Piątek. Wchodzi: Rafael Leao.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Antonino Barilla. Wchodzi: Alberto Grassi.

Krzysztof Piątek ponownie miał ochotę na oddanie strzału po dośrodkowaniu. Nie udało się. Uderzył natomiast Franck Kessie, ale bardzo źle.

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Gagliolo za niesportowe zachowanie.

Zapachniało mocno golem Milanu. Suso zatańczył blisko linii pola karnego i znalazł miejsce do oddania strzału lewą stopą. Futbolówka przetoczyła się nieznacznie obok słupka w bramce Luigiego Sepe.

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul na Dejanie Kulusevskim.

Hakan Calhanoglu zdecydował się na strzał zza pola karnego. Luigi Sepe nie miał problemu z powstrzymaniem piłki na linii bramkowej.

Milan musi ponownie rozgrywać, natomiast ciekawe, że Parma przez moment ustawiła formacje na połowie przeciwnika i podjęła coś przypominającego wysoki pressing.

Parma nie zamierza odsłaniać się, ani ryzykować. Rossoneri kopią piłkę po ustawionych głęboko we własnym polu karnym gospodarzach. Przed momentem futbolówka trafiła nawet w rękę Bruno Alvesa i sędziowie analizowali to na monitorach.

Gervinho sam na sam z Gianluigim Donnarummą. Piłkarz Parmy przegrał pojedynek z reprezentantem Włoch, a na dodatek sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Druga połowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Bezbramkowa pierwsza połowa w Parmie.

Doliczone dwie minuty.

Krzysztof Piątek był blisko linii pola karnego i oddał płaskie uderzenie. Reprezentant Polski nie ominał dobrze ustawionego defensora Parmy.

Zbyt głęboka wrzutka Francka Kessiego i Theo Hernandez zamiast mieć szansę na oddanie strzału, musiał gonić uciekającą poza boisko futbolówkę.

Piłka skierowana w kierunku ustawionego w polu karnym gospodarzy Krzysztofa Piątka. Napastnik Milanu walczył zbyt agresywnie i tylko poturbował Simone Iacoponiego.

Giacomo Bonaventura nie oddał soczystego strzału po płaskim dośrodkowaniu Theo Hernandeza. Włoch poślizgnął się, co utrudniło skierowanie futbolówki do bramki niedawnego beniaminka.

Płaskie dośrodkowanie do Krzysztofa Piątka. Futbolówka uciekła reprezentantowi Polski w polu karnym, a próbował przyjęciem ułożyć ją sobie do uderzenia.

Krzysztof Piątek ponownie pojedynkował się z Simone Iacoponim i tym razem miał zamiar oddać strzał do bramki Luigiego Sepe po dosrodkowaniu Andrei Contego. Na zamiarze się skończyło.

Tym razem ucierpiał Franck Kessie po starciu z rodakiem Gervinho.

Była przerwa w grze spowodowana nietypowym urazem dłoni. Milan musiał na chwilę zahamować, ale już przystąpił ponownie do wymieniania podań.

Kolejna szansa dla zespołu z Mediolanu po rzucie rożnym. Piłka wrzucona dwa razy w pole karne Parmy. Po dośrodkowaniu Suso blisko piłki był Krzysztof Piątek, który przepchnął Simone Iacoponiego.

Franck Kessie dostał podanie będąc blisko narożnika pola karnego, obrócił się z piłką oraz z przeciwnikiem, po czym oddał uderzenie. Luigi Sepe nie pozwolił Iworyjczykowi na cieszenie się z gola.

Parma stawia sobie za priorytet blokowanie akcji Rossonerich. Od czasu do czasu i bezskutecznie próbuje przedostać się pod bramkę Gianluigiego Donnarummy.

Riccardo Gagliolo ostro potraktował Suso. Hiszpan upadł na boisko po faulu, a sędzia postanowił przestrzec pomocnika gospodarzy, że następne podobne przewinienie zostanie wycenione na żółtą kartkę.

Dośrodkowania w pole karne zespołu ze Stadio Ennio Tardini. Luigi Sepe odprowadził poza boisko piłkę wrzuconą przez Francka Kessiego.

Antonino Barilla poderwał się na skrzydle. Przed pomocnika wskoczył Andrea Conti i nie pozwolił na zatrudnienie strzałem Gianluigiego Donnarummy.

AC Milan ma wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Gospodarze grają w stylu, do którego przyzwyczaili kibiców w poprzednim sezonie, czyli głównie bez futbolówki.

Parma w białych koszulkach oraz czarnych spodenkach. Początkowe minuty spotkania była schowana na własnej połowie i nie pozwoliła sobie na wczesną stratę gola. Strzelał przed momentem Krzysztof Piątek, ale w Gastona Brugmana.

Tym razem centrował Hakan Calhanoglu, a strzelił Alessio Romagnoli, który znalazł się w polu bramkowym gospodarzy przy okazji stałego fragmentu gry.

Krzysztof Piątek poderwał się na prawej stronie boiska, a jego płaskie dośrodkowanie podsumował niecelnym strzałem Hakan Calhanoglu. AC Milan gra w czerwono-czarnych pasiakach.

Pierwszy gwizdek.

Czy AC Milan wygra mecz z Parmą?

Piłkarze Milanu w Parmie.

Krzysztof Piątek w podstawowym składzie Milanu.

Sędzia: Paolo Valeri

AC Milan. Kolejna jego szansa na pozytywny występ, dobry wynik, przełamanie. To już jak telenowela. Tym razem Rossoneri zmierzą się na Stadio Ennio Tardini z Parma Calcio 1913.