Juventus Turyn
19' Leonardo Bonucci 38' Paulo Dybala 43' Gonzalo Higuain 65' Rodrigo Bentancur 75' Juan Cuadrado
Brescia Calcio
33' Florian Aye 37' Florian Aye
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Juventus FC pokonał beniaminka. Nie był to wielki występ mistrzów Włoch, ale po jednym golu w obu połowach udało się strzelić. Wojciech Szczęsny spokojnie zachował czyste konto, musiał zmierzyć się z zaledwie dwoma uderzeniami celnymi Brescii.

W doliczonym czasie jeszcze jedna okazja do zdobycia gola przez Bianconerich i zapachniało ich aż trzybramkowym zwycięstwem. Paulo Dybala był ustawiony w polu karnym i dostał podanie. Strzał Argentyńczyka w poprzeczkę bramki Brescii Calcio! Zadrżało obramowanie!

Brescia Calcio. Schodzi: Jaromir Zmrhal. Wchodzi: Simon Skrabb. Do końca spotkania pozostały jeszcze trzy minuty doliczone przez sędziego.

Ostatnie minuty starcia mistrza z beniaminkiem i po drugim golu Juventus nie musi mocno obawiać się o zdobycie kompletu punktów. Piłkarze w niebieskich koszulkach są tylko sporadycznymi gośćmi w polu karnym Wojciecha Szczęsnego.

Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

Tak Juan Cuadrado cieszył się z gola gwarantującego Bianconerim zwycięstwo. Pierwsza bramka Kolumbijczyka w sezonie.

Piłka w bramce Brescii, jednak tym razem sędziowie dopatrzyli się naruszenia przepisów piłkarskich i nie uznali trafienia Gonzalo Higuaina. Rozczarowanie na twarzy doświadczonego Argentyńczyka, ale nic nie poradzi, tym razem musi obejść się smakiem gola.

Giorgio Chiellini ponownie w Serie A. Poprzednio Włoch zagrał 24 sierpnia.

Juventus. Schodzi: Leonardo Bonucci. Wchodzi: Giorgio Chiellini.

Juan Cuadrado drugim piłkarzem, który znalazł drogę do bramki Brescii. 2:0 dla Juventusu!

Gol! Strzelił Juan Cuadrado. Asystował mu Blaise Matuidi.

Drugie trafienie Juventusu i prawdopodobnie gospodarze mają komplet punktów w kieszeniach. Blaise Matuidi zameldował się na boisku asystą, a z podania zmiennika skorzystał Juan Cuadrado!

Juventus. Schodzi: Miralem Pjanić. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Przerwa spowodowana urazem Miralema Pjanicia, który dopiero co pojawił się na boisku. Bośniak ma pecha w tym sezonie, a trenera Maurizio Sarrego mogła rozboleć głowa od kłopotów przed powrotem do rywalizacji w Lidze Mistrzów.

Mało czasu pozostało beniaminkowi na uratowanie wyniku, ale praktycznie nie zagraża Wojciechowi Szczęsnemu. Możliwość zatrudnienia reprezentanta Polski miał Birkir Bjarnason, jednak spudłował zza pola karnego. Islandczyk nie rozejrzał się, a Mario Balotelli domagał się podania.

Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negująco na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.

Juventus. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Miralem Pjanić.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie w centrum boiska.

Nieudane uderzenie Paulo Dybali z rzutu wolnego. Tymczasem na rozgrzewce został ciepło przywitany powracający po kontuzji Giorgio Chiellini. Włoch prawdopodobnie zaprezentuje się na boisku po długiej przerwie.

Dość nużąca wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Maurizio Sarrego. Została ona przerwana przez Daniele Dessenę, który nie zauważył przebiegającego Gonzalo Higuaina i zatrzymał Argentyńczyka faulem.

Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć zawodnicy poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

Tym razem strzelić gola z dystansu zamierzał Alex Sandro. Brazylijczyk wysoko odebrał piłkę przeciwnikom i próbował ją umieścić natychmiast w bramce Brescii. Zabrakło mu odrobiny dokładności.

Było celne uderzenie zza linii pola karnego, które nie sprawiło problemu centralnie ustawionemu bramkarzowi Brescii. Lorenzo Andrenacci spokojnie przytulił do piersi sunącą powoli po murawie piłkę.

Juventus FC szuka drugiego gola tak, żeby jego zaliczka stała się bezpieczniejsza. Brescia Calcio rzadko odwiedza okolicę bramki Wojciecha Szczęsnego. Obraz spotkania nie zmienia się zasadniczo po kwadransie spędzonym przez zawodników w szatni.

Piłka w posiadaniu Bianconerich po powrocie z szatni na boisko. Gospodarze wywalczyli korner, ale nie potrafili zamienić tego stałego fragmentu gry w sytuację podbramkową. Brescia interweniowała z powodzeniem we własnym polu karnym, ale nie odpowiedziała kandydatowi na lidera kontratakiem.

Druga połowa.

Dzięki strzałowi Paulo Dybali z rzutu wolnego drużyna z Turynu ma zaliczkę. Po przerwie będzie mieć czego bronić.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto?

Przerwa. Juventus z przewagą zawodnika oraz gola po nieco ponad 45 minutach.

Jeszcze jedna szansa dla piłkarzy z Turynu zanim sędzia zarządził przerwę. Daniele Rugani zawędrował pod bramkę Brescii Calcio i złożył się do strzału głową. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką i tym razem odetchnął Lorenzo Andrenacci.

Doliczone cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Higuain za nadmierną ostrość w grze.

Paulo Dybala strzelcem pierwszego gola!

Gol! Strzelił Paulo Dybala.

Juventus na prowadzeniu dzięki strzałowi Argentyńczyka. Paulo Dybala zabrał się za wykonanie rzutu wolnego i zrobił to perfekcyjnie. Celne uderzenie i Lorenzo Andrenacci tylko odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. Wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko bramkarz ograniczył się do statystowania.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Florian Aye za faul blisko własnego pola karnego. Dwa kartoniki dla napastnika Brescii w krótkim okresie i musi przedwcześnie opuścić boisko. Brescia Calcio w osłabieniu.

Żółtą kartkę otrzymał Florian Aye za faul.

Jaromir Zmrhal strzelił po ziemi zza linii pola karnego. Wojciech Szczęsny musiał posunąć po murawie i kontrolować piłkę, która ostatecznie przeturlała się obok słupka w bramce Juventusu.

Stefano Sabelli zatrzymał szarżującego blisko pola karnego Adriena Rabiota. Kolejna akcja Juventusu powstrzymana przez beniaminka, który opanował sytuację po początkowym szturmie mistrza Włoch.

Alex Sandro starał się rozpędzić na lewej stronie boiska. Piłka trafiła do Paulo Dybali, którego dośrodkowanie nie zostało wykorzystane przez będącego przy dalszym słupku Juana Cuadrado.

Pomyłki w defensywie Juventusu. Gospodarze denerwują swoich kibiców dziwnymi zachowaniami blisko bramki. Leonardo Bonucci kopnął piłkę prosto w nadbiegającego Daniele Ruganiego. Stracił orientację również Wojciech Szczęsny.

Szansa na pokonanie Wojciecha Szczęsnego strzałem z rzutu wolnego. Mario Balotelli posłał piłkę wyraźnie ponad bramką Juventusu. Były reprezentant Włoch zrobił awanturę przed wykonaniem stałego fragmentu gry, ale później nie przymierzył.

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za faul blisko pola karnego na Florianie Aye.

Brescia Calcio zameldowała się na obrzeżach pola karnego Wojciecha Szczęsnego. Wrzutka została sprzątnięta przez Leonardo Bonuccego.

Juventus FC szuka sposobu na pokonanie Lorenzo Andrenaccego. Piłka sunie niemal wyłącznie po połowie Brescii Calcio, a stara się ją kreatywnie rozegrać Juan Cuadrado.

Bianconeri pozostają na połowie przeciwnika, a kibice wyczekują na efekt ich szturmu. Tym razem sędzia nie przyznał gospodarzom rzutu rożnego, ponieważ chwilę przed zagraniem Danilo był spalony.

Siódmy rzut rożny Juventusu. Nie udaje się gospodarzom oddać strzału po dośrodkowaniach, a rozpaczliwie broniąca się Brescia stara się zorganizować do jakiegokolwiek ataku.

Juventus stara się szybko wykorzystać obecność w bramce przeciwnika nierozgrzanego golkipera, jednak Daniele Rugani nie wcelował strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Brescia Calcio. Schodzi: Enrico Alfonso. Wchodzi: Lorenzo Andrenacci.

Medyk spojrzał głęboko w oczy Enrico Alfonso, który może mieć problem z pozostaniem między słupkami. Mario Balotelli również sprawdza stan świadomości swojego bramkarza.

Kolejna piłka bita w pole karne przyjezdnych. Tym razem ruszyli w jej kierunku Gonzalo Higuain, Jhon Chancellor oraz Enrico Alfonso. Najbliżej miał Wenezuelczyk i wybił futbolówkę na korner. Ucierpiał bramkarz Brescii.

Płaskie dośrodkowanie w pole karne beniaminka posłane przez ustawionego na prawej stronie Alexa Sandro. Piłka wylądowała pod nogami Aarona Ramseya, któremu jednak nie udało się jej opanować i oddać uderzenia na bramkę Brescii.

Juventus w biało-czarnych strojach, a jego przeciwnik z Brescii na niebiesko z białymi akcentami.

Pierwszy gwizdek.

Wojciech Szczęsny zagra od początku meczu.

Brescia zremisowała w poprzednim meczu z Udinese.

Brescia Calcio walczy o utrzymanie w lidze włoskiej. Sytuacja beniaminka jest skomplikowana. Znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli z zaledwie 16 punktami, a jego strata do bezpiecznych lokat to już teraz siedem punktów.

Sędzia: Daniele Chiffi

Juventus FC musi sobie poradzić bez najlepszego strzelca Cristiano Ronaldo.

Juventus FC jest niepokonany w historii konfrontacji na własnym stadionie z Brescią. Nadchodzący pojedynek będzie 24. w Turynie z tym klubem z Lombardii.

Tak to wyglądało w przeszłości.

Drużyna Maurizio Sarrego ponownie zamierza poprawić sobie samopoczucie po niekorzystnych rezultatach na wyjazdach. Bianconeri zostali pokonani przez SSC Napoli, Hellas Werona, a w czwartek szczęśliwie zremisowali 1:1 z AC Milanem w Pucharze Włoch.

Juventus FC pracuje na odzyskanie prowadzenia w tabeli ligi włoskiej, które stracił na rzecz Interu Mediolan po niespodziewanej porażce 1:2 z Hellasem Werona.