Serie A. Nie ma Cristiano Ronaldo, nie ma problemu. Zobacz pięknego gola Paulo Dybali (wideo)

W 38. minucie meczu Serie A z Brescią Paulo Dybala popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz rywali nawet nie drgnął.

Piotr Bobakowski
Paulo Dybala vs Brescia Calcio Instagram / Paulo Dybala vs Brescia Calcio
W 24. kolejce rozgrywek włoskiej Serie A Juventus Turyn pokonał na własnym boisku Brescię Calcio (2:0, więcej TUTAJ). Pierwszy gol dla gospodarzy padł po znakomitym wykonaniu rzutu wolnego przez Paulo Dybalę.

W 38. minucie spotkania 26-letni Argentyńczyk ustawił piłkę ok. 17 metrów od bramki rywali. Dybala mógł wykonać stały fragment gry, ponieważ w meczu na Allianz Stadium nie zagrał etatowy wykonawca rzutów wolnych w Juventusie - Cristiano Ronaldo. Portugalski napastnik ostatnio nie zdobywał jednak goli w podobnych sytuacjach.

Sztuka ta udała się za to Dybali. Mocno uderzona piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki. Bramkarz Brescii Enrico Alfonso odprowadził tylko futbolówkę wzrokiem. "Ronaldo próbował tak strzelić już siedem razy i za każdym razem nic z tego nie wynikało" - komentują w mediach społecznościowych kibice Juve.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)