Serie A: 28. kolejka
28 cze 2020 19:30
90+5'

W doliczonych minutach kilkakrotnie zakotłowało się blisko bramki Rossoblu. Łukasz Skorupski musi wyrzucić z głowy nieudaną interwencję sprzed kilku minut i razem z kompanami z defensywy walczyć z dośrodkowaniami Sampdorii.

90+3'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Maya Yoshida za faul blisko pola karnego przeciwnika.

Sampdoria Genua
1
1
1
1
2
90'

Doliczone siedem minut. Drużyna z Genui musi zaangażować wszystkie możliwe siły energetyczne oraz osobowe do ataku. Sędzia posypał dodatkowym czasem jak z rogu obfitości.

2
2
1
1
1
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Federico Bonazzoli. Asystował mu Tommaso Augello.

Beznadziejne wyjście na przedpole Łukasza Skorupskiego. Piłka przeleciała obok ucha bramkarza Bologna FC po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i sekundę później została skierowana głową do siatki przez Federico Bonazzolego. Sampdoria ma jeszcze szansę na zapunktowanie. Pozostała gospodarzom odrobina podstawowego czasu oraz doliczone minuty.

Asysta:
Tommaso Augello #3
3
2
87'
ZMIANA

Bologna FC. Schodzi: Rodrigo Palacio. Wchodzi: Gianmarco Cangiano.

wchodzi Wchodzi
Gianmarco Cangiano #29
schodzi Schodzi
87'
ZMIANA

Bologna FC. Schodzi: Roberto Soriano. Wchodzi: Mattias Svanberg.

Mattias Svanberg #32
85'

Pozostało kilka minut do końca rywaliacji w Genui. Przyjezdni są rozstawieni rozsądnie na obrzeżach własnego pola karnego. Sinisa Mihajlović dał swoim podopiecznym proste polecenie: mają szanować wywalczone w przedostatnim kwadransie dwubramkowe prowadzenie.

1
1
1
1
1
83'
ZMIANA

Bologna FC. Schodzi: Gary Medel. Wchodzi: Nicolas Domingez.

Nicolas Domingez #8
1
1
1
1
80'
ZMIANA

Sampdoria Genua. Schodzi: Nicola Murru. Wchodzi: Mehdi Leris.

Mehdi Leris #26
79'
ZMIANA

Sampdoria Genua. Schodzi: Bartosz Bereszyński. Wchodzi: Tommaso Augello.

77'

Bologna FC prawdopodobnie odebrała gospodarzom szansę na zdobycie pierwszych punktów po restarcie calcio. Kluczową rolę w ostatnich minutach odegrał wprowadzony z ławki rezerwowych Musa Barrow, a wydatnie pomagał mu Riccardo Orsolini.

75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Riccardo Orsolini. Asystował mu Rodrigo Palacio.

Kwadrans przed końcem podstawowego czasu piłka znalazła się po raz drugi w siatce Sampdorii. Massimo Ferrero spogląda posępnie w stronę boiska. Riccardo Orsolini oddał uderzenie z bliska po wrzutce Musy Barrowa przedłużonej przez Rodrigo Palacio. Piękna akcja indywidualna zmiennika okazała się kluczowa.

72'
ZMIANA

Sampdoria Genua. Schodzi: Antonino La Gumina. Wchodzi: Federico Bonazzoli.

Antonino La Gumina #17
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Musa Barrow.

Spokojne uderzenie z rzutu karnego do siatki. Emil Audero postanowił nie wybierać narożnika i poczekać na ruch egzekutora jedenastki. Nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie, ponieważ Musa Barrow strzelił z odpowiednią energią oraz precyzją.

2
2
70'

Wielka szansa na gola dla Bologna FC. Będzie rzut karny dla zespołu Łukasza Skorupskiego po faulu Nicoli Murru na Riccardo Orsolinim.

1
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli za brutalny wślizg w nogi Rodrigo Palacio.

64'

Łukasz Skorupski szybuje między słupkami w swojej bramce. To efekt bombardowania strzałami z dystansu. Ronaldo Vieira nie zatrudnił reprezentanta Polski. Po rykoszecie musiał zadowolić się rzutem rożnym dla Blucerchiatich.

1
62'

Danilo Larangeira miał szansę na zdobycie prowadzenia dla Bologna FC. Nie jest jednak strzelecem wyborowym i potwornie chybił po płaskim dośrodkowaniu. Po przeciwnej stronie boiska nie wyszło uderzenie Karolowi Linettemu.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Gary Medel za faul w centrum boiska.

Bologna FC
57'

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal za faul na Rodrigo Palacio.

54'
ZMIANA
54'
ZMIANA

Bologna FC. Schodzi: Andrea Poli. Wchodzi: Jerdy Schouten.

Jerdy Schouten #30
52'

Bartosz Bereszyński strzelił pięknie z fałsza. Szkoda, że piłka nie wylądowała w okienku, ponieważ byłaby to bramka kolejki. Reprezentant Polski mierzył z 20. metra i nieomal pokonał Łukasza Skorupskiego.

1
50'

Dużo walki na boisko, ale zamiast polowania na gości, mile widziane jest polowanie na bramki. Lorenzo Tonelli poturbowany przez Rodrigo Palacio, a defensor UC Sampdorii krzyknął po faulu tak głośno, że można go było usłyszeć poza Stadio Luigi Ferraris.

1
48'

Karol Linetty pracuje sumiennie na żółtą kartkę. Pomocnik Sampdorii ponownie był w miejscu, którym sypały się iskry i skonfrotował się z przeciwnikiem niekoniecznie w granicach przepisów piłkarskich.