4:2
Zakończony
Juventus FC
komentarz

AC Milan lepszy w starciu z mistrzem Włoch. Do zespołu z Lombardii będą należeć pierwsze strony gazet w środę.

2
2
1
90+4'

Juventus. Schodzi: Rodrigo Bentancur. Wchodzi: Simone Muratore.

90+3'

Korner dla Bianconerich. Dośrodkowanie zostało powstrzymane przez zdyscyplinowanych w końcówce gospodarzy. Po interwencji Alessio Romagnolego kontratak AC Milanu i tym razem zahamował go Daniele Rugani.

1
90+2'

Bez przekonania atakuje Juventus FC. Przyjezdni rozpamiętują raczej, w jakich okolicznościach zmarnowali dwubramkowy kapitał i nie wyglądają na zespół zdolny do poprawienia wyniku w doliczonym czasie.

1
90'

Doliczone sześć minut.

1
2
3
2
3
84'

Po strzale do bramki Ante Rebicia praktycznie nie ma wątpliwości, która drużyna zdobędzie komplet punktów, choć druga połowa klasyku przyniosła taki zwrot akcji, że niczego nie można być pewnym.

1
82'

AC Milan. Schodzi: Ante Rebić. Wchodzi: Rade Krunić.

5
5
1
1
3
82'

AC Milan. Schodzi: Andrea Conti. Wchodzi: Davide Calabria.

80'

Gol! Strzelił Ante Rebić. Asystował mu Giacomo Bonaventura.

AC Milan gra koncertowo i bezlitośnie punktuje przeciwnika. 4:2 dla podopiecznych Stefano Piolego. Gianluigi Buffon nie może uwierzyć w to, co dzieje się na boisku, a piłkarze Juventusu FC będą długo pamiętać ten wieczór. Ante Rebić prawdopodobnie zagwarantował Rossonerim komplet punktów swoim golem po podaniu Giacomo Bonaventury. Tym razem głównym winnym był Alex Sandro, którego nieroztropne podanie w poprzek boiska przechwycił asystent. Brazylijczykowi kompletnie odcięło prąd.

32
13
13
5
9
79'

Szansa na doprowadzenie do remisu strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na posterunku czujnie interweniował Gianluigi Donnarumma. To była w zasadzie premierowa sytuacja podbramkowa Juventusu od czasu rewelacyjnego pościgu AC Milanu.

77'

Juventus. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Alex Sandro.

76'

Ante Rebić poluje na swojego gola, którego zamierza dołożyć do asysty przy trafieniu Rafaela Leao. Strzał błyskotliwego w rundzie rewanżowej Chorwata został obroniony przez Wojciecha Szczęsnego. Nareszcie punkt dla reprezentanta Polski w konfrontacjach z gospodarzami.

1
75'

Pozostał kwadrans do końca spotkania po piłkarskim trzęsieniu ziemi. Juventus FC musi zorganizować się do ataku. Stara Dama jest na karuzeli emocji. Już wydawało się, że żadna siła nie zabierze gościom kompletu punktów, a po zaledwie pięciu minutach muszą gonić przeciwników.

2
1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Conti za ostre przewinienie.

2
2
3
2
3
70'

Rafael Leao zakończył powodzeniem pościg zespołu Stefano Piolego. Po uderzeniu Portugalczyka zrobiło się 3:2 dla AC Milanu.

1
2
1
1
1
69'

Juventus. Schodzi: Miralem Pjanić. Wchodzi: Aaron Ramsey.

2
2
2
2
2
69'

Juventus. Schodzi: Gonzalo Higuain. Wchodzi: Douglas Costa.

69'

Juventus. Schodzi: Adrien Rabiot. Wchodzi: Blaise Matuidi.

67'

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Ante Rebić.

AC Milan jest już na prowadzeniu! Kapitalny pościg Rossonerich. Potrafili odwrócić wynik w zaledwie pięć minut. Rafael Leao pokonał Wojciecha Szczęsnego uderzeniem ze skraju pola karnego po podaniu Ante Rebicia. Bramkarz Juventusu przepuścił piłkę do siatki, choć powinien osłaniać bliższy słupek. Małym usprawiedliwieniem był rykoszet od Daniele Ruganiego. Wcześniej nie popisał się również Juan Cuadrado.

34
19
37
9
17
67'

AC Milan. Schodzi: Zlatan Ibrahimović. Wchodzi: Giacomo Bonaventura.

66'

Gol! Strzelił Franck Kessie. Asystował mu Zlatan Ibrahimović.

Dwubramkowa przewaga Juventusu FC została błyskawicznie zlikwidowana. Zlatan Ibrahimović dorzucił asystę do strzelonego nieznacznie wcześniej gola. Franck Kessie doprowadził do remisu uderzeniem z 12 metrów. Iworyjczyk dość szczęśliwie przebrnął przez Leonardo Bonuccego oraz Danilo, po czym pokonał Wojciecha Szczęsnego. Cała akcja bramkowa Rossonerich została elegancko przeprowadzona. Mogło podobać się jak ekspresowo przemieścili się z własnej połowy boiska w szesnastkę Starej Damy.

26
13
36
9
12
64'

Zlatan Ibrahimović wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką Leonardo Bonuccego. AC Milan już skrzyknął się do kolejnych ataków po zmniejszeniu strat.

62'

Gol! Strzelił Zlatan Ibrahimović.

Również Wojciech Szczęsny skapitulował w tym meczu. Reprezentantowi Polski nie udało się zatrzymać futbolówki po spokojnym uderzeniu z rzutu karnego Zlatana Ibrahimovicia. Szwed posłał piłkę w lewą stronę, a Wojciech Szczęsny wylądował w przeciwnym narożniku. Po trafieniu kontraktowym AC Milan może ponownie realnie myśleć o zwycięstwie.

30
13
11
5
15
62'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za sprokurowanie rzutu karnego.

5
4
2
1
1
61'

Marco Guida podbiegł do monitora i po dokładnym przyjrzeniu się sytuacji w polu karnym Bianconerich postanowił przyznać gospodarzom rzut karny za zagranie ręką Leonardo Bonuccego. Wielka szansa na strzelenie gola kontaktowego.

3
1
2
1
60'

AC Milan. Schodzi: Alexis Saelemaekers. Wchodzi: Rafael Leao.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Ante Rebić za niesportowe zachowanie. Chorwat mało kulturalnie domagał się podyktowania rzutu karnego dla AC Milanu.

55'

Cristiano Ronaldo podwoił przewagę Bianconerich na 2:0. Spodziewał się, że piłka ominie niezgrabnie broniących rywali i wykorzystał szansę na gola.

1
1
53'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Juan Cuadrado.

Cristiano Ronaldo z kolejnym trafieniem po restarcie ligi. Podanie Juana Cuadrado przeleciało obok kompletnie zdezorientowanych Alessio Romagnolego oraz Simona Kjaera, a Portugalczyk miał dużo czasu na wymyślenie sposobu na pokonanie Gianluigiego Donnarummy w sytuacji sam na sam. Cristiano Ronaldo traci już tylko trzy gole do lidera klasyfikacji strzelców Ciro Immobile.

41
24
8
4
10
50'

Adrien Rabiot rozpoczął strzelanie na stadionie w Mediolanie. Efektowna akcja indywidualna pomocnika między bezradnymi gospodarzami.

1
47'

Gol! Strzelił Adrien Rabiot.

Błyskawicznie po powrocie z szatni na boisko futbolówka znalazła się w bramce Gianluigiego Donnarummy. Tym razem reprezentant Włoch nie zejdzie z boiska z czystym kontem. Przebojowa akcja Adriena Rabiota podsumowana celnym uderzeniem zza pola karnego. Zabrał piłkę Ismaelowi Bennacerowi, poradził sobie z Franckiem Kessiem i z Theo Hernandezem. Jako ostatni Francuza mógł powstrzymać Alessio Romagnoli, jednak również on okazał się niedostatecznie zdecydowany. Juventus na prowadzeniu.

29
14
3
6
3
46'

Rozpoczęła się druga połowa. Zanosi się na większe emocje niż w pierwszej części, ponieważ trzeba to sobie powiedzieć szczerze, poprzeczka nie jest specjalnie wysoko zawieszona. Juventus FC zabiera się do ataku na bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Donnarummę.