Serie A: 35. kolejka
22 lip 2020 19:30
90+5'

Szansa na doprowadzenie do remisu. Amin Younes nie zakończył precyzyjnym uderzeniem z kilkunastu metrów akcji zbudowanej na prawej stronie boiska przez Piotra Zielińskiego oraz Lorenzo Insigne. Mogła być asysta Polaka!

1
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Simone Iacoponi za ostre przewinienie.

Simone Iacoponi #2
Parma Calcio 1913
1
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Brugman za faul na Piotrze Zielińskim.

Gaston Brugman #15
1
2
90'

Doliczone sześć minut.

1
1
1
87'

Gol! Strzelił Dejan Kulusevski.

Pewne wykonanie jedenastki przez Dejana Kulusevskiego. Parma ponownie w końcówce połowy strzeliła gola i obecnie jest już o krok od odniesienia zwycięstwa. Zawodnik wypożyczony z Juventusu sam wywalczył i wykorzystał rzut karny.

4
3
3
3
86'

Rzut karny dla Parmy za faul Kalidou Koulibalego na Dejanie Kulusevskim.

2
2
2
1
85'
84'

Być może Napoli rozstrzygnie konfrontację w doliczonym czasie tak jak w poprzednim spotkaniu z Udinese Calcio. Chciał to zrobić wcześniej Giovanni Di Lorenzo, jednak chybił z dystansu.

82'

Przerwa w grze spowodowana urazem Dejana Kulusevskiego, którego bezpardonowo potraktowali Kalidou Koulibaly oraz Diego Demme.

1
80'

Płaskie dośrodkowanie Lorenzo Insigne z lewego skrzydła. W ostatnim momencie interweniował środkowy defensor Parmy i nie pozwolił na oddanie uderzenia z bliska Hirvingowi Lozano.

1
1
1
1
1
80'

Piotr Zieliński ostatnią nadzieją gości w tym meczu.

2
2
1
1
1
77'
76'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. W ostatnich minutach godne wyrożnienia było wyłącznie techniczne uderzenie Hirvinga Lozano. Poradził sobie z nim Luigi Sepe. Dlatego obie drużyny wciąż bez akcji bramkowej w tym meczu.

1
1
1
75'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Jasmin Kurtić. Wchodzi: Simone Iacoponi.

1
68'

Po festiwalu zmian personalnych uderzenie z dystansu obok bramki gospodarzy. Nie musiał po nim interweniować Luigi Sepe. Obecnie przerwa na napoje zarządzona przy okazji urazu Gianluci Caprariego.

1
1
1
1
65'
65'

SSC Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Eljif Elmas.

62'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Alberto Grassi. Wchodzi: Antonino Barilla.

Antonino Barilla #17
1
1
1
1
1
56'

Lorenzo Insigne nie pozwolił gospodarzom nacieszyć się prowadzeniem.

1
1
1
54'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Pewne uderzenie z rzutu karnego do bramki. Piłka kopnięta przez Lorenzo Insigne posunęła do siatki, a Luigi Sepe tylko to obserwował. Zawodnik Crociatich wylądował w przeciwnym narożniku. 1:1 na Stadio Ennio Tardini.

10
3
1
1
2
53'

Rzut karny dla Napoli.

1
2
1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Grassi za zagranie ręką blisko linii własnego pola karnego. Sędzia jeszcze sprawdzi, czy będzie jedenastka dla Napoli.

1
1
51'

Wstrzelenie Mario Ruiego w pole karne Crociatich. Po rykoszecie od Kastriota Dermaku drużyna ze Stadio San Paolo miała korner. Nie udało się po dośrodkowaniu dojść do pozycji strzałowej żadnemu z podopiecznych Gennaro Gattuso.

50'

Przewinienie Giuseppe Pezzelli na Hirvingu Lozano blisko linii pola karnego. Druga w meczu szansa na pokonanie Luigiego Sepe uderzeniem z rzutu wolnego. Beznadziejnie jednak strzelił Lorenzo Insigne.

47'

Napoli w rozegraniu na połowie przeciwnika. Gospodarze mogą z czystymi sumieniami kontynuować ostrożną grę, która przyniosła efekt w pierwszej połowie meczu. Od czasu do czasu Parma będzie zapewne kontrować.

46'

Gra wznowiona. SSC Napoli musi gonić przeciwnika, który trochę znienacka objął prowadzenie tuż przed zejściem do szatni.

1
1
komentarz

Napoli musi gonić przeciwnika.

1
komentarz

Parma zdobyła zaliczkę w czasie doliczonym.

1
Czy SSC Napoli wyrówna po przerwie?
1
45+3'

Gol! Strzelił Gianluca Caprari.

Trafienie do szatni. Parma zabierze do szatni zaliczkę. Gianluca Caprari zmylił Alexa Mereta i oddał uderzenie z rzutu karnego w odsłonięty narożnik bramki Napoli.

5
2
2
45+1'

Rzut karny dla Parmy za faul Mario Ruiego na Alberto Grassim. Wielka szansa dla Crociatich na gola w doliczonym czasie.

1
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

43'

Szansa na trafienie do bramki na zakończenie ataku rozegranego przez Diego Demme oraz Giovanniego Di Lorenzo. Podanie crossowe zgrane w środek pola karnego przez Włocha, a tam pogubił się Kastriot Dermaku. Zabrakło zawodnika Napoli zdolnego do oddania strzału z bliska.

1
42'

Dobiega końca pierwsza połowa na Stadio Ennio Tardini.

40'

Mario Rui strzelił z rzutu wolnego prosto w pieczołowicie ustawiony przez Luigiego Sepe mur. Przygotowany do oddania uderzenia był również Lorenzo Insigne, ale oddał przywilej Portugalczykowi.

1
39'

Pierwszy faul Crociatich w meczu. Bruno Alves poturbował blisko linii pola karnego Matteo Politano. Szansa na pokonanie Luigiego Sepe strzałem z rzutu wolnego.

37'

Alberto Grassi powinien przymierzyć zdecydowanie lepiej. Sytuacyjne uderzenie zawodnika Parmy poleciało w wyraźnej odległości od bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za faul na Giuseppe Pezzelli.

34'

Pozostało kilkanaście minut w pierwszej połowie. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu wyjazdowym Napoli z Genoą CFC rywalizacja odrobinę otwiera się w kwadransie otwierającym przerwę.

32'

Drugie celne uderzenie przyjezdnych. Giovanni Di Lorenzo zatrudnił płaskim strzałem Luigiego Sepe. Były bramkarz Napoli nie dał się pokonać z kilkunastu metrów i pozostaje 0:0 na Stadio Ennio Tardini.

30'

Giovanni Di Lorenzo! Obrońca Napoli wybił zmierzającą w odsłoniętą część bramki futbolówkę. Parma oddała celne uderzenie po rajdzie Yanna Karamoha, a blisko zdobycia gola był Luca Siligardi.

1
1
1
1
1
29'

Piłkarze ponownie na swoich pozycjach na boisku. Gennaro Gattuso nakłania podopiecznych do szybszego wymieniania podań między stłoczonymi przeciwnikami. Udało się wypracować odrobinę miejsca na strzał Fabiana Ruiza, tyle że Hiszpan chybił.

26'

Przerwa na napoje.

1
1
24'

Dobra interwencja defensora Parmy, który w odpowiednim momencie wbiegł przez Hirvinga Lozano i nie pozwolił Meksykaninowi na oddanie strzału po wymianie podań.

22'

Yann Karamoh wypracował sobie miejsce w szesnastce posiadacza Pucharu Włoch. Po łatwym wyprowadzeniu w pole Giovanniego Di Lorenzo było uderzenie z kilkunastu metrów. Futbolówka uciekła daleko poza lustro bramki Napoli. W odpowiedzi zablokowana próba Lorenzo Insigne po przeciwnej stronie boiska.

20'

61 procent posiadania piłki po stronie Azzurrich. Przez momentem Hirving Lozano nie porozumiał się blisko pola karnego Parmy z Lorenzo Insigne.

1
1
1
1
1
18'

Zgodnie z przewidywaniami Napoli jest zobligowane do rozgrywania piłki. Próba przyspieszenia ataku podaniem prostopadłym Allana w kierunku Giovanniego Di Lorenzo. Prawemu defensorowi nie udało się dogonić futbolówki zanim ta opuściła plac.

15'

Beznadziejne odegranie Diego Demme przed polem karnym gospodarzy. Parma miała możliwość zorganizowania się do kontrataku, ale również ta akcja okazała się nieskuteczna. Kwadrans ze sporą liczbą nieporozumień.

1
13'

Akcje Parmy przeprowadzane z wykorzystaniem wysoko ustawionego na lewym skrzydle Giuseppe Pezzelli. Piłka trafiła ostatecznie przed pole karne Napoli do Luki Siligardiego, którego uderzenie z dystansu było wyraźnie niedokładne.

10'

Matteo Politano sfaulował zbierającego się do przeprowadzenia ataku Jasmina Kurticia. Pomocnik SSC Napoli oczekuje twardszej gry i miał pretensje o użycie gwizdka do sędziego.

1
8'

Giuseppe Pezzella przyspieszył na lewej stronie boiska. Dobiegł w pobliże linii bramkowej, a tam przegrał pojedynek z Nikolą Maksimoviciem. Graczowi Parmy nie udało się wywalczyć nawet rzutu rożnego.

7'

Napoli rozgrywało początkowe ataki. Już raz Luigi Sepe został zmuszony do błędu i nonszalanckiego wyprowadzenia piłki, ale nie została za niego wymierzona kara przez ofensywnych podopiecznych Gennaro Gattuso.

4'

Matteo Politano rozstrzygnął swoim uderzeniem poprzednie spotkanie i zamierzał błyskawicznie zdobyć bramkę również w konfrontacji z Parmą. Jego uderzenie z kilkunastu metrów zostało poskromione przez Luigiego Sepe.

1
1
2
2'

Gospodarze w białych koszulkach z krzyżem, a także w czarnych spodenkach i getrach. Napoli w błękitno-białych strojach. Poderwał się do ataku Yann Karamoh, ale został sprowadzony na ziemię przez Nikolę Maksimovicia.

1
19:19

Arkadiusz Milik pauzuje z powodu kartek.