7
2
11
89'

Głośno, pięknie głośno zrobiło się na stadionie Wembley w Londynie. Szkoci postarali się dodać otuchy swoim zawodnikom przed ostatnimi minutami spotkania. Wciąż przyjezdni bez trafienia do bramki w Euro 2020, ale może otworzy się jeszcze jakaś szansa na pokonanie Jordana Pickforda.

13
3
4
3
1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Stephen O'Donnell za przewinienie na połowie przeciwnika.

1
5
3
2
86'

Szkocja. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Kevin Nisbet.

4
1
2
1
4
84'

Anglia w końcówce już bez Harry'ego Kane'a.

8
5
2
1
82'

John McGinn starał się pokonać Jordana Pickforda strzałem z dystansu. Nie była to specjalnie obiecująca próba, ale przynajmniej przyniosła Szkotom korner. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Stuart Armstrong. Nie pozwolił na oddanie strzału po dośrodkowaniu Tyrone Mings.

2
2
79'

Nie ma rzutu karnego po pojedynku Andrewa Robertsona z Raheemem Sterlingiem w szesnastce Szkocji.

10
2
3
4
4
78'

Che Adams na zamknięciu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nie zamierzał przyjmować, próbował pokonać uderzeniem bez przyjęcia Jordana Pickforda. Piłka przelała się po stopie Szkota i nie poleciała w kierunku bramki. Zmarnowana szansa na uciszenie większości fanów na Wembley.

1
5
76'
75'

Pozostał kwadrans trzymającego w napięciu pojedynku. Niezmiennie Szkocja nie chowa się przed przeciwnikiem i stara się odpowiadać swoimi atakami. Obraz tego spotkania daje do myślenia Garethowi Southgate'owi oraz jego podopiecznym.

2
1
4
2
1
74'

Anglia. Schodzi: Harry Kane. Wchodzi: Marcus Rashford.

73'

Wstrzelenie w pole karne reprezentacji Szkocji wykonane przez Luke'a Shawa. Interweniował obrońca i Anglia musi zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
3
1
72'

Anglia stoi przed dużym wyzwaniem. Nadspodziewanie dużym.

1
2
2
1
1
70'

Niekończąca się energia reprezentantów Szkocji do stosowania agresywnego pressingu. Po zabraniu piłki wciąż nieco zaskoczonym przeciwnikom nie poradzili sobie jednak w ataku pozycyjnym.

3
2
1
1
68'

Reprezentacja Anglii od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Głęboka wrzutka nie nadawała się do podsumowania strzałem i Reece James skoncentrował się na utrzymaniu futbolówki w posiadaniu jego zespołu.

3
1
1
65'

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie.

1
2
2
2
63'

Anglia. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Jack Grealish.

2
2
1
1
62'

Biegają jedni i drudzy od jednego pod drugie pole karne. Reece James interweniował głową w pobliżu linii bramkowej! Jeszcze raz detali zabrakło Szkotom do zdobycia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił z powietrza Lyndon Dykes i nie ominął tylko osłaniającego słupek defensora.

1
3
1
61'

Na rozpoczęcie przedostatniego kwadransa podstawowego czasu szarża Raheema Sterlinga. Blisko skrzydłowego reprezentacji Anglii był między innymi Andrew Robertson i ostatecznie nie pozwolił na wypracowanie miejsca do oddania strzału.

2
1
2
1
59'

David Beckham przygląda się wydarzeniom.

4
1
2
3
57'

Dwa zablokowane uderzenia Szkocji. Lyndon Dykes oraz Che Adams nie przebili się przez ścianę stworzoną przez reprezentację Anglii. Jordan Pickford mógł gratulować swoim obrońcom skutecznych interwencji, ale nie mógł pochwalić kompanów z pola za sposób przeprowadzenia kontrataku.

3
2
1
1
55'

Rozegranie reprezentacji Anglii w centrum boiska. Starał się to wszystko przyspieszyć Phil Foden, ale nie dali się zgubić przyjezdni. Ostatecznie podanie Harry'ego Kane'a do Reece'a Jamesa, przez którego kopnięta piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
2
51'

Podanie na wolne pole do rozpędzonego na lewej stronie Andrewa Robertsona. Płaskie dośrodkowanie doskonale znanego z Premier League zawodnika zostało zablokowane przez żwawo powracających na swoje pozycje podopiecznych Garetha Southgate'a.

1
4
48'

Energicznie poszli do przodu gospodarze po wznowieniu meczu. Pod dużą presją byli Szkoci, ale nie pozwolili sobie na kapitulację. Całe zamieszanie pod ich bramką zakończyło się niedokładnym strzałem Phila Fodena po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

2
2
1
1
46'

Piłkarze ponownie na boisku, a przed przerwą dali już próbkę swoich możliwości i można się po nich spodziewać kolejnych ataków w drugiej połowie. Selekcjonerzy raczej zadowoleni i pozostawili sobie możliwość przeprowadzenia zmian w dalszej fazie meczu.