1:2. Gerard Moreno huknął prosto do siatki

30
48
194
komentarz

Nie ma gola. Manuel Akanji strzelił bardzo podobnie źle jak niedawno Fabian Schaer

58
48
38
72
157
komentarz

Nie ma gola. Rodri krótko po pojawieniu się na boisku nie pokonał strzałem z rzutu karnego Yanna Sommera

264
113
43
44
53
komentarz

Nie ma gola. Fabian Schaer strzelił w lewą stronę, a dokładnie tam znalazł się interweniujący Unai Simon

komentarz

Nie ma gola. Sergio Busquets strzelił płasko w słupek!

233
109
35
34
34
komentarz

Początek konkursu rzutów karnych. Jako pierwsza Hiszpania.

62
20
20
18
29
Czy Szwajcaria wygra konkurs rzutów karnych?
43
12
13
11
5
120+1'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Gavranović za przewinienie taktyczne.

32
10
25
19
21
120'

Doliczona minuta.

36
8
12
4
10
119'

Hiszpania. Schodzi: Pedri. Wchodzi: Rodri.

10
117'

Osiem obron Yanna Sommera, a może być możliwość wykazania się w konkursie rzutów karnych.

51
20
6
4
6
115'

Kolejna seria strzałów w kierunku bramki Szwajcarii, ale efekt ten sam od dłuższego czasu. Nico Elvedi wyciągnął stopę w odpowiednim momencie i wyekspediował futbolówkę na korner. Jeszcze Sergio Busquets po dośrodkowaniu, jednak prosto w Yanna Sommera.

31
10
5
4
5
113'
20
23
11
11
11
112'

Yann Sommer odpiera bombardowanie.

45
13
3
7
10
111'

W zasadzie co minutę uderzenie na bramkę reprezentacji Szwajcarii. Ostatnie nie było bardzo niebezpieczne, ponieważ piłka kopnięta przez Daniego Olmo poturlała się prosto w Yanna Sommera.

16
18
3
4
3
110'

Płaskie dośrodkowanie z lewej flanki i uderzenie bez przyjęcia. Piłka trafiła pod nogi Marcosa Llorente, któremu na zatrudnienie, a najlepiej pokonanie Yanna Sommera nie pozwolił wślizgiem Ricardo Rodriguez.

15
8
2
2
3
109'

Dani Olmo nie przedostał się swoim szaleńczym rajdem w pole karne Szwajcarii. Podopieczni Vladimira Petkovicia niezmiennie zdyscyplinowani pomimo nawarstwiającego się w dogrywce zmęczenia.

28
10
2
2
5
107'

Do ataku przystąpiła ponownie reprezentacja Hiszpanii. Kolejna hokejowa wymiana podań, a Szwajcaria nawet nie udaje, że interesuje ją cokolwiek innego niż doprowadzenie do kolejnego konkursu rzutów karnych.

36
13
10
9
16
106'

Gra wznowiona po raz ostatni.

23
7
8
6
6
105+1'

Natarcie reprezentacji Hiszpanii w pierwszej połowie dogrywki, ale nie przyniosło ono drugiego gola za sprawą interwencji Yanna Sommera oraz defensorów.

36
11
8
9
12
105'

22
3
6
5
7
103'

Jeszcze raz Yann Sommer, który choć zasłonięty, to poradził sobie wzorowo z mocnym strzałem. Ponownie bramkarz reprezentacji Szwajcarii na pierwszym planie.

29
11
2
2
4
101'

Yann Sommer górą w sytuacji sam na sam z Gerardem Moreno! Uderzenie z powietrza po podaniu Sergio Busquetsa i odrobinę nieszczęśliwej interwencji defensora. Napiera Hiszpania, ale Szwajcaria za każdym razem znajduje sposób na utrzymanie rezultatu w dogrywce.

16
5
3
2
4
101'

Szwajcaria. Schodzi: Silvan Widmer. Wchodzi: Kevin Mbabu.

13
4
5
4
3
101'
15
9
4
3
3
99'

Marcos Llorente blokowany przez Manuela Akanjiego. Dziesięciu reprezentantów Szwajcarii broni się raz szczęśliwie, raz rozpaczliwie przed atakami grającego w komplecie przeciwnika.

9
6
3
2
3
97'

Trwa bombardowanie bramki strzeżonej przez Yanna Sommera. Przed momentem próbował zmienić rezultat Dani Olmo, ale nie przymierzył odpowiednio. Trochę przyspieszyli podopieczni Luisa Enrique, jednak nie wychodzi im odzyskanie prowadzenia.

10
8
9
8
8
96'

Drugie w meczu uderzenie zza linii pola karnego w wykonaniu Jordiego Alby. Ponownie niebezpieczne, ale tym razem bez rykoszetu i gola. Futbolówka została sparowana ponad poprzeczkę przez ustawionego w odpowiednim miejscu Yanna Sommera.

11
6
6
5
6
95'

Koncentracja Szwajcarów przed dogrywką.

16
4
5
2
4
94'

Jeszcze raz futbolówka w szesnastce reprezentacji Szwajcarii. Drużyna w czerwono-czarnych strojach skoncentrowana na własnej połowie boiska i na rozbijaniu ataku pozycyjnego La Roja.

11
7
7
8
6
92'

Piłka krążyła po obrzeżach pola karnego reprezentacji Szwajcarii. Wreszcie dwa dośrodkowania, jednak Gerard Moreno nie potrafił ich wykorzystać. Świetna szansa po dograniu Jordiego Alby, ale nie została ona wykorzystana. Pozostaje kompromisowo.

8
9
8
4
7
91'

Pora na dogrywkę.

27
12
7
4
7
91'
90+4'

W pierwszej połowie gola strzeliła reprezentacja Hiszpanii, po przerwie wyrównała Szwajcaria. Sytuacje bramkowe były jednymi z nielicznych interesujących w dotychczasowej części meczu. Można do tego dodać brutalny faul Remo Freulera na Gerardzie Moreno, po którym drużyna Vladimira Petkovicia musi radzić sobie w osłabieniu. Będzie dogrywka.

34
12
8
9
6
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Aymeric Laporte za przewinienie na Mario Gavranoviciu.

27
6
7
6
7
90+2'
90+1'

Hiszpania. Schodzi: Koke. Wchodzi: Marcos Llorente.

7
6
4
2
10
90'

Doliczone cztery minuty.

14
3
3
3
7
84'

Podanie Pedriego do ustawionego na linii pola karnego Gerarda Moreno. Próba dokręcenia piłki przy dalszym narożniku w bramce reprezentacji Szwajcarii, jednak została wyłapana przez Yanna Sommera. Zmarnowana okazja na odzyskanie prowadzenia.

17
11
2
3
9
82'
81'
9
2
7
19
6
80'

Mało czasu pozostało na rozstrzygnięcie spotkania w podstawowym czasie. Stety, niestety zanosi się aktualnie na kolejną dogrywkę w Euro 2020. Hiszpania naciera w jedenastu na dziesięciu reprezentantów Szwajcarii.

5
2
7
7
5
79'

Gra wznowiona po zejściu wyraźnie poruszonego decyzją sędziego Remo Freulera do siatki. Hiszpania od rzutu wolnego, a Gerard Moreno, z którego zdrowiem na szczęście jest w porządku, strzelił głową obok bramki po wrzutce Koke.

6
11
6
13
7
77'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Remo Freuler za "sanie" w nogi Gerarda Moreno. Reprezentacja Szwajcarii w osłabieniu.

30
19
23
93
76
75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu. Hiszpania na połowie przeciwnika i szuka sposobu na umieszczenie futbolówki po raz drugi w bramce Yanna Sommera. Akcja Daniego Olmo została zatrzymana przez Silvana Widmera.

4
3
5
3
4
73'

Natchnieni wyrównaniem są podopieczni Vladimira Petkovicia. Kolejna akcja i przez moment podniosła się wyraźnie temperatura w pobliżu bramki strzeżonej przez Unaia Simona.

9
3
2
3
3
70'

Hiszpania musi zapomnieć o swoim prowadzeniu.

23
13
3
8
8
68'

Gol! Strzelił Xherdan Shaqiri. Asystował mu Remo Freuler.

Szwajcaria dopadła swojego przeciwnika i konfrontacja rozpoczyna się od początku. Remis w Sankt Petersburgu! Helweci przechwycili piłkę na połowie Hiszpanii, trafiła ona od Remo Freulera w pole karne do Xherdana Shaqiriego. Odrobinę nieczyste, ale skuteczne uderzenie i futbolówka wylądowała w narożniku.

181
64
20
17
31
67'

Żółtą kartkę otrzymał Silvan Widmer za nadepnięcie na stopę Sergio Busquetsa.

5
5
3
5
10
65'

Ładna wymiana podań w polu karnym reprezentacji Hiszpanii. Piłka trafiła do Stevena Zubera, któremu pokonanie Unaia Simona z ostrego kąta utrudnił do maksimum Pedri. Oczywiście, jak zwykle korner.

7
3
2
3
6
63'

Akurat rzutów rożnych w ćwierćfinale nie brakuje. Kolejny wywalczony przez Gerarda Moreno w konfrontacji z Manuelem Akanjim. Dośrodkowanie przeciągnięte i odprowadzone wzrokiem przez towarzystwo tłoczące się w polu karnym Szwajcarii.

2
2
2
1
1
60'

Godzina meczu za zawodnikami, a w niej jedno uderzenie celne. Trochę mało jak na moc wrażeń zapewnioną przez obie reprezentacje w poprzedniej rundzie.

7
4
3
4
8
59'

Dla odmiany Hiszpania zagroziła po stałym fragmencie gry. Piłka wrzucona z rzutu wolnego trafiła do Ferrana Torresa, którego zagranie zostało wyekspediowane na korner przez Harisa Seferovicia.

3
1
3
1
3
58'

Hiszpania broni coraz głębiej i igra z ogniem. Przed momentem wrzutka Stevena Zubera została poskromiona wewnątrz pola bramkowego przez odpowiednio skoncentrowanego Unaia Simona.

3
2
4
4
3
56'

Coraz mocniej spieszy się zawodnikom z alpejskiego kraju. Było to widać po sposobie wykonania rzutu rożnego przez Ricardo Rodrigueza. W sumie dwa kornery i Denis Zakaria główkował nieznacznie obok dalszego słupka w bramce reprezentacji Hiszpanii. Coraz groźniejsi są przegrywający!

4
5
2
1
3
54'
4
1
5
1
2
53'

Rozegranie zespołu prowadzonego przez Luisa Enrique. Futbolówka przegrana z jednego na przeciwne skrzydło.

1
1
2
3
3
51'

Dani Olmo szaleje na połowie przeciwnika po wbiegnięciu z ławki rezerwowych na boisko. Problem w tym, że jego strzał został zatrzymany przez blokującego Hiszpana, a na dodatek znajdował się na spalonym.

1
2
4
2
1
48'

Helweci starają się pozbawić przeciwnika prowadzenia po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Tym razem korner po interwencji Jordiego Alby. Po dośrodkowaniu niegroźne strącenie Manuela Akanjiego przechwycone przez Unaia Simona.

3
4
3
3
3
46'

Pora na wznowienie starcia w Sankt Petersburgu. Reprezentacja Hiszpanii zastanawiała się w przerwie, jak utrzymać skromne prowadzenie, a najlepiej jak je powiększyć. Jeszcze więcej tematów do rozmów miał Vladimir Petković ze swoimi podopiecznymi.