6
8
13
88'

Awantura. Najbardziej zagotowali się Marquinhos oraz Emre Can, ale po chwili połowa uczestników meczu miała do kogoś pretensje i postanowiła wymierzyć sprawiedliwość.

4
3
5
2
2
87'
ZMIANA
85'

Przewinienie blisko pola karnego Borussii Dortmund. Niezła szansa na uderzenie. Neymar kopnął piłkę prawą stopą obok spojenia słupka z poprzeczką. Znaczne pudło i grymas wymalował się na twarzy autora pierwszego gola.

4
2
1
2
83'

Mało sytuacji podbramkowych w drugiej połowie. Na boisku duże napięcie, ale na tym koniec. Szczególnie Borussia Dortmund robi za mało, żeby dodać jeszcze rumieńców temu widowisku.

4
1
6
1
4
81'

Prosta strata Achrafa Hakimiego blisko linii bocznej i piłka uciekła mu poza boisko. Kolejna pomyłka tego samego zawodnika, a Paris Saint-Germain spogląda z zadowoleniem w kierunku zegara na stadionie.

3
5
1
2
79'
ZMIANA
77'

Trwa bombardowanie bramki Keylora Navasa zza pola karnego. Czasu niewiele, ale może kropla będzie drążyć skałę. Julian Brandt trafił w nogę broniącego przeciwnika, a odbita rykoszetem futbolówka spadła na górnej siatce.

9
3
6
2
75'

Kolejna próba z dystansu zawodnika Borussii i ponownie niecelna. Tym razem piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Keylora Navasa. Nie przymierzył Emre Can.

2
6
9
5
2
73'

Łukasz Piszczek zaangażowany w wymianę podań blisko pola karnego paryżan. Zakończyła sie ona uderzeniem Juliana Brandta, które poleciało obok bramki Keylora Navasa. Marquinhos obsztorcował zbyt biernych w tej sytuacji kompanów z defensywy.

9
9
1
1
71'
ZMIANA

Borussia Dortmund. Schodzi: Axel Witsel. Wchodzi: Giovanni Reyna.

Giovanni Reyna #32
10
3
1
3
70'

Kylian Mbappe Lottin składał się do oddania strzału z linii pola karnego. Blisko był przeciwnik i doprowadził do tego, że reprezentant Francji zgubił rytm.

4
2
3
4
68'
ZMIANA
68'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Bernat za wślizg w nogi Achrafa Hakimiego.

8
2
3
3
3
67'

Kylian Mbappe dostał od trenera około dwa kwadranse. O tym, że może sprawić problemy odsłoniętym przeciwnikom, nie trzeba przekonywać.

7
5
1
1
64'

Rzut wolny na połowie zespołu z Ligue 1. Przez moment wydawało się, że po dośrodkowaniu Erling Haaland szczęśliwie będzie mieć szansę na oddanie strzału z bardzo dogodnej pozycji. Interweniowali ofiarnie paryżanie i nie pozwolili na zdobycie gola kontaktowego.

6
4
3
4
1
64'
ZMIANA
61'

Żółtą kartkę otrzymał Mats Hummels za faul taktyczny na Edinsonie Cavanim.

6
5
4
5
5
61'

Ruman Burki już dwiema interwencjami pomógł Borussii Dortmund.

7
1
2
2
2
59'

Na minimalnym spalonym w momencie crossowego podania Leandro Paredesa znajdował się Edinson Cavani. Urus wścieka się, ale nie wiadomo na kogo. Powinien ewentualnie na siebie, ponieważ nie przypilnował linii obrońców Borussii.

7
2
2
1
1
57'

Ucieka czas gościom z Dortmundu. Oczywiście jednym skutecznym atakiem mogą zasadniczo zmienić sytuację w dwumeczu, ale no właśnie, żeby go przeprowadzić, trzeba podkręcić tempo.

10
1
1
6
4
54'

Za wykonanie rzutu wolnego po faulu Emre Cana zabrał się Angel Di Maria i nieomal dorzucił gola do wcześniejszej asysty. Potężne uderzenie ze znacznego dystansu w kierunku narożnika bramki i Roman Burki uratował niemiecki zespół interwencją na linii bramkowej.

7
2
3
1
1
53'

W tym roku może pomóc Paris Saint-Germain w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i robi to.

6
5
2
1
4
51'

Zaczyna wyrównywać się statystyka posiadania piłki, w której dotychczas wyraźnie górowało Paris Saint-Germain. Borussia Dortmund dostała od przeciwnika pozwolenie na swobodne wymienianie podań w środku pola.

5
1
1
1
4
49'

Kylian Mbappe Lottin spokojnie rozgrzewa się i truchta blisko boiska. Niewykluczone, że zobaczymy w drugiej połowie mistrza świata.

8
2
2
3
2
48'

Zablokowane płaskie uderzenie wyżej ustawionego Łukasza Piszczka, który w pierwszej połowie praktycznie nie ruszał się z własnego pola karnego albo jego okolic.

8
2
2
4
3
47'

Zobaczymy, co przygotowała Borussia Dortmund na drugą połowę. Przed przerwą nie zaproponowała wiele, a do awansu w podstawowym czasie potrzebuje aktualnie dwóch trafień.

7
2
3
1
1
46'

komentarz

Juan Bernat i PSG zeszło do szatni z niezłą zaliczką.

3
2
1
1
4
Czy Borussia odpowie minimum golem po przerwie?
3
45+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Juan Bernat. Asystował mu Pablo Sarabia.

Trafienie do szatni kilka sekund po minięciu podstawowego czasu. Paris Saint-Germain jest w coraz lepszej sytuacji w rywalizacji z Borussią Dortmund! Piłka umiejętnie rozrzucona przez Neymara do rozpędzonego na prawej stronie boiska Pablo Sarabii. Płaskie wstrzelenie zostało jeszcze wykorzystane przez Juana Bernata, który ze środka pola karnego dziobnął piłkę w kierunku narożnika bramki Romana Burkiego. Kompletnie zdezorientowani przyjezdni ponownie zobaczyli piłkę w swojej siatce.

47
23
12
21
58
45'

Doliczone dwie minuty.

9
2
3
2
3
44'

Na trybunach Marco Verratti oraz Thiago Silva. Pewnie żaden z zagranicznych komentatorów nie poznał, a za nimi Marcin Bułka.

1
41'

Lucien Favre nabrał powietrza w usta, ale nie po to, żeby krzyknąć z radości, ale po to, żeby głęboko westchnąć. Niebezpiecznie uderzał Thorgan Hazard, ale nie trafił w bramkę Paris Saint-Germain.

5
2
1
40'

Pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie. Sędzia pewnie coś dorzuci z powodu przerwy spowodowanej urazem barku Neymara. Brazylijczyk powrócił po nim na boisko i ukarał Borussię golem.

4
1
2
3
6
38'

Ogień, ogień, ogień dla Neymara. Forma strzelecka mistrza olimpijskiego jest w 2020 roku bez zarzutu.

3
1
1
2
5
36'

Celne uderzenie Borussii Dortmund i Keylor Navas wykazał się na linii bramkowej. Mierzył z rzutu wolnego Jadon Sancho, ale to było zbyt oczywiste, żeby zaskoczyło byłego zawodnika Realu Madryt.

3
2
1
2
36'

Zupełnie zmieniła się optyka tego spotkania. Teraz to opieszałość w atakowaniu zespołu z Dortmundu może być niepokojąca dla jego kibiców. Gospodarzy było stać na przyspieszenie i po zaledwie dwóch, trzech atakach objęli prowadzenie.

4
2
1
1
34'

Neymar uciekł Achrafowi Hakimiemu i tak oto dał prowadzenie Paris Saint-Germain!

2
2
5
32'

Trafienie Brazylijczyka oznacza, że Paris Saint-Germain ma wynik premiujący go awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Teraz to Borussia Dortmund potrzebuje gola, żeby zmienić sytuację w dwumeczu.

5
1
14
5
4
30'

Neymar odrobił stratę z Dortmundu!

9
4
6
5
11
28'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Angel Di Maria.

Gospodarze przyspieszyli i byli w stanie potwierdzić to golem dającym prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego był rykoszet i Paris Saint-Germain miało jeszcze korner. Perfekcyjne dośrodkowanie Angela Di Marii w środek pola karnego, a tam zabrakło zdecydowania zarówno Romanowi Burkiemu, jak i obrońcom z Dortmundu. Skorzystał z tego Neymar i w nietypowy dla siebie sposób główkował z bliska do siatki. Mistrz Francji zmienił układ sił w dwumeczu!

51
21
19
26
69
25'

Pierwsza wielka szansa Paris-Saint Germain. Podanie na wolne pole do Edinsona Cavaniego, który czmychnął obrońcom Borussii Dortmund i oddał uderzenie z czystej pozycji. Kapitalna interwencja Romana Burkiego, który zostawił nogę i odbił szybko lecącą piłkę na korner. Urus ma czego żałować. Wydawało się, że zachował się dobrze, a jednak nie ma gola.

8
4
4
2
3
22'

Podanie z lewego skrzydła do Erlinga Haalanda. Ostatnim zawodnikiem, który mógł powstrzymać błyskotliwego napastnika Borussii Dortmund, był Presnel Kimpembe i zrobił to. Perfekcyjna interwencja wślizgiem.

6
1
3
1
6
20'

Na razie mistrz Francji nie gra piorunująco. Roman Burki nudzi się między słupkami.

2
1
5
1
18'

Jadon Sancho strzelił zza pola karnego obok bramki strzeżonej przez Keylora Navasa. Jeszcze groźniejsze było dośrodkowanie z prawego skrzydła, do którego nieznacznie spóźnił się Erling Haaland.

4
3
3
2
18'

Taki pokaz przygotowali kibice. Żaden z piłkarzy nie mógł przeoczyć.

3
1
4
1
16'

Żółtą kartkę otrzymał Erling Haaland za faul na połowie przeciwnika. Poszkodowany Leandro Paredes.

7
2
2
6
14
14'

Erling Haaland zastawił piłkę blisko koła środkowego i sprowokował defensora Paris Saint-Germain do faulu. Borussia Dortmund mogła przesunąć formacje i wznowić grę od rzutu wolnego.

11
4
2
1
2
11'

Próba uruchomienia Edinsona Cavaniego stojącego w polu karnym przeciwnika. Łukasz Piszczek i spółka, broniący pięcioma zawodnikami w linii, ponownie byli przygotowani na rozegranie lidera Ligue 1.

10
3
1
1
1
10'

Jeszcze nie obejrzeliśmy składnego ataku niebezpiecznego dla przeciwnika. Borussia Dortmund rozsądnie odcina gospodarzy, którzy zbyt anemicznie operują piłką w centrum boiska.

8
3
2
2
2
8'

Przerwa w grze spowodowana faulem Matsa Hummelsa na Neymarze. Lider Paris Saint-Germain złapał się za bark po upadku na boisko i potrzebował wsparcia od medyków swojego klubu.

10
4
3
4
4
7'

Pierwsza próba przeprowadzenia kontrataku przez przedstawiciela Bundesligi, ale wysoko ustawieni podopieczni Thomasa Tuchela nie pozwolili na uruchomienie rozpędzającego się Jadona Sancho.

3
1
3
4
3
6'

Futbolówka przechwycona przez Paris Saint-Germain na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale nie udało się znaleźć uliczki, która pozwoli przetransportować ją w pod bramkę Borussii Dortmund.

3
2
2
1
4'

Na razie trzy brzydkie faule. Piłkarze zameldowali się przeciwnikom, ale nie atakiem na ich bramkę, a na ich nogi. Poszkodowany między innymi Neymar, do czego Brazylijczyk zdążył się już przyzwyczaić.

6
2
2
2
1
3'

Jeszcze pokaz zimnych ogni na niebie. Zobaczymy, czy takie same fajerwerki zaproponują paryżanie na boisku, jak ci na niedalekich ulicach.

2
3
1
2'

Paris Saint-Germain w granatowych strojach z białymi oraz czerwonymi akcentami. Borussia na żółto. Słychać wyraźnie doping niosący się spoza stadionu.