Superpuchar Hiszpanii
12 sty 2020 19:00
komentarz

4:1Sergio Ramos spokojnym strzałem po ziemi trafia do bramki! Oblak rzucił się w drugi róg! Koniec!

153
87
20
18
32
komentarz

3:1 - w lewe okienko trafia Kieran Trippier!

65
29
9
26
92
komentarz

3:0Luka Modrić nie myli się z wapna! Ciśnienie rośnie w szeregach Atletico...

komentarz

2:0 - Trafia Rodrygo w prawe okienko! W przeciwną stronę rzucił się Oblak.

3
120'

Minuta doliczona do drugiej części dogrywki.

10
6
8
2
4
119'

Jeszcze przenieśli się z piłką w pole karne rywali Królewscy, ale dośrodkowanie raczej miało na celu jak najdłuższe oddalenie zagrożenia.

3
1
1
1
4
118'

Angel Correa uderzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

13
8
6
6
6
117'

Posypały się kartki, bo doszło do przepychanek. A myśleliśmy, że już ich nie będzie...

15
8
9
2
4
116'

2
116'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Savić.

9
8
3
2
3
116'

5
116'

1
115'
CZERWONA KARTKA

Czerwona kartka dla Fede Valverde!

Urugwajczyk przerwał akcję Moraty wślizgiem od tyłu. Zasłużenie wyrzucony z boiska gracz Realu.

34
19
20
20
34
113'

O ile dobrze widzieliśmy, żółtą kartkę otrzymał Jose Maria Gimenez, który... siedzi już od kilkunastu minut na ławce rezerwowych.

10
7
2
2
2
112'

Żółtą kartkę otrzymał Fede Valverde.

2
2
1
2
4
111'

Akcja Saula i Llorente zapowiadała się dobrze, ale trochę za plecy ostatnie podanie do tego drugiego. Zdążyli obrońcy i wybili piłkę.

3
1
1
109'

Ależ szansa dla Realu! Strzał Modricia odbija Oblak, podobnie chwilę później uderzenie Mariano. Wybija piłkę Trippier, ale chyba ostatkiem sił!

3
1
1
4
2
107'

Jeszcze jedna okazja Moraty, ale tym razem napastnik Atleti na spalonym.

3
1
106'

Dobra okazja Atletico. Centrę z narożnika boiska przewrotką zamykał Morata, lecz nogą wybił piłkę Courtois!

3
5
1
czas Druga połowa dogrywki
komentarz

Po zmianach można wnioskować, że Zidane chce to spotkanie rozstrzygnąć w najbliższym kwadransie i nie chce czekać do karnych.

3
3
2
1
105+1'

Minutę więcej potrwa pierwsza połowa dogrywki.

3
2
1
1
1
105'

Centra Modricia z rzutu wolnego za mocna.

2
1
1
1
104'

Carvajal faulowany przez Saula. Ma trochę do siebie pretensje za to zagranie piłkarz Atletico.

2
2
1
1
103'

Trzecia zmiana w Realu. Schodzi: Toni Kroos. Wchodzi: Vinicius Junior.

102'

Modrić dośrodkowywał z prawego skrzydła piłkę na głowę Mariano. Strzał Dominikańczyka jednak daleki od światła bramki.

3
1
1
1
101'

Ostatnia zmiana w Atletico. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Santiago Arias.

100'

Kroos ładnie zakręcił piłkę przy strzale sprzed linii 16. metra. Ta przeleciała mniej niż metr obok bramki.

3
1
2
98'

Zmiana w Atletico. Schodzi: Jose Maria Gimenez i jest wściekły, że ściąga go z boiska Diego Simeone. Wchodzi za niego Stefan Savić.

96'

Teraz więcej przy piłce przebywają gracze Atletico. Pytanie, czy coś z tego wyniknie.

4
1
95'

Dośrodkowanie Vitolo na Gimeneza. Ten główkuje ponad poprzeczką.

2
94'

Dośrodkowanie Correi z narożnika boiska. Nieudana główka jednego z graczy Atletico.

5
1
93'

Vitolo długo holował piłkę, ciągle był naciskany przez Ramosa. Dzięki tej presji strzał po ziemi z siedmiu metrów gracza Atletico był dość lekki.

3
1
1
1
92'

Strzał Mendy'ego z dystansu. Oblak rzucił się tylko kontrolnie w kierunku piłki, lecz jej nie dotknął.

2
1
1
91'

Przypomnijmy, że obaj szkoleniowcy będą mogli przeprowadzić jedną zmianę więcej w razie potrzeby.

3
90+4'

Wszyscy szykowali się do dośrodkowania, a Thomas Partey zaskoczył strzałem. Obronił to Courtois.

4
1
1
2
1
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Modrić za faul na Trippierze.

Real Madryt
3
3
3
1
1
90+3'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką Realu.

3
2
3
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Ferland Mendy za nieprzepisowe trzymanie przeciwnika.

8
5
3
2
2
90+1'

Ależ szansa Rodrygo! Wrzutka Carvajala na Mariano, który nie doskoczył do piłki, ale ściągnął dwóch obrońców. Z siedmiu metrów młody Brazylijczyk trafia jednak prosto w Oblaka.

5
2
1
2
3
90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Jeśli nie padną w niej gole, dojdzie do dogrywki.

7
3
1
2
3
89'

Druga zmiana w Atletico. Schodzi: Renan Lodi. Wchodzi: Marcos Llorente.

3
3
2
1
1
88'

Wrzutka Kroosa z rzutu wolnego, spokojnie wybijają piłkę defensorzy Los Colchoneros.

2
1
1
1
2
87'

Aktywny od pierwszych swoich minut jest Mariano, ale Trippier powstrzymał jego zapędy na prawym skrzydle.

1
1
2
85'

Uderzenie Valverde z dystansu również jest łatwe do złapania dla Oblaka.

5
2
2
4
2
84'

Zbyt mocne dośrodkowanie Modricia. Piłka w rękawicach Oblaka.

5
2
2
5
2
83'

Druga zmiana trenera Zidane'a. Schodzi: Luka Jović. Wchodzi: Mariano Diaz.

5
3
6
2
5
81'

Vitolo dośrodkował w pole karne Realu, ale Valverde czyści tę akcję.

6
1
1
1
1
80'

Fantastyczna szansa Moraty! Przyspieszyli piłkarze Atletico, piłkę w polu bramkowym otrzymał Morata, lecz świetnie refleksem wykazał się Courtois i odbił tę piłkę!

8
1
2
1
5
79'

Dośrodkowanie Carvajala wprost w rękawice Oblaka.

2
1
1
1
1
77'

Znów ucierpiał Felix. Tym razem w starciu z Modriciem.

3
2
1
1
1
76'

Rodrygo znów miał zacząć akcję, lecz został potrojony i stracił piłkę.

2
1
1
1
5
75'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Partey za faul na Rodrygo.

3
1
1
1
1
74'

Rzut wolny mieli Rojiblancos. Zagranie Trippiera okazało się jednak niegroźne i łatwe do przechwycenia.

3
1
1
1
1
72'

Centra Trippiera, ale... nie za bardzo wiadomo do kogo ona była...

3
1
2
1
1
71'

Chcą rozciągnąć akcję Królewscy. Rodrygo jednak cały czas pilnowany przez Trippiera.

2
1
1
1
1
68'

Odpowiedź Rojiblancos. Wychodził na czystą pozycję Lodi, lecz sędzia asystent unosi chorągiewkę. Simeone nie rozumie tej decyzji.

4
2
2
2
2
67'

Świetna szansa dla Fede Valverde! Wypracował akcję na prawej stronie Jović, zagrał w pole bramkowe do Valverde, piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i to zmyliło pomocnika Realu. Piłka odbiła się od jego głowy, a potem jeszcze od kolana i przeleciała nad poprzeczką.

3
2
2
66'

Rodrygo rozpoczął bieg z piłką w stronę bramki Oblaka, lecz po kilku metrach musiał go skończyć, bo piłki już nie miał przy nodze.

1
1
1
65'

Valverde starł się z Joao Felixem. Ucierpiał gracz Atletico. Gra przerwana. Choć faulu tu byśmy się nie dopatrywali.

3
1
1
63'

Walka Moraty z Ramosem skutkuje chwilową niedyspozycją tego drugiego. Mamy przerwę w grze.

5
1
62'

Kibice pobudzają się podczas pojedynczych sytuacji przy linii bocznej, ale na razie nie mają wielu okazji do podrywania się z miejsc. Poza meksykańską falą oczywiście.

1
1
60'

I już pierwszy kontakt z piłką nastolatka. To zdaje się miał być zalążek szarży na bramkę, ale nie wyszedł.

1
2
1
59'

Pierwsza zmiana w Realu. Schodzi: Isco. Wchodzi: Rodrygo Goes.

4
2
2
1
1
57'

Modrić szukał szczęścia w strzale z 20 metrów. Kolejne pudło Chorwata.

2
1
1
1
4
56'

Zmiana w ekipie Atletico. Schodzi: Hector Herrera. Wchodzi: Vitolo.

55'

Sędzia musi uspokajać Jana Oblaka, który ma ogromne pretensje do sędziego, że nie ukarał Valverde żółtą kartką za odpychanie Felixa.

3
1
1
1
54'

Casemiro blokowany przez Trippiera. Ważna interwencja obrońcy Atletico.

3
2
1
1
53'

Felipe wybija piłkę centrowaną w pole karne Atletico. Lepszy, mocniejszy fragment Realu.

2
1
1
51'

Coraz więcej piłek otrzymuje Jović. Teraz znów na niezłej szybkości wbiegł w szesnastkę i oddał strzał. Piłka obok słupka bramki Oblaka.

2
2
1
49'

Nieporozumienie Gimeneza z Oblakiem. Ostatecznie łapie piłkę bramkarz Atletico.

2
2
2
48'

Popędził z piłką Jović, ale w pewnym momencie miał zbyt ostry kąt. Zdołał jednak napastnik Realu - z pomocą Gimeneza - wywalczyć rzut rożny.

2
1
1
46'

Już rzut rożny mieli piłkarze Diego Simeone, ale wyżej w polu karnym wyskakiwali gracze Realu.

2
czas Druga połowa
Czy w meczu dojdzie do dogrywki?
3
2
45'

Blokowany strzał Mendy'ego po rzucie rożnym dla Królewskich.

2
44'

Po raz kolejny podeszli bliżej przeciwników piłkarze Realu. Dał się sfaulować Joao Felix, by zyskać trochę przestrzeni.

2
1
1
1
1
43'

Casemiro zamykał głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. W ostatniej chwili cofnął rękę Oblak, by nie było kolejnego kornera dla rywali.

3
1
41'

Trippier uruchomił Correę. Przyspieszyli akcję piłkarze Atletico. Felix znalazł się w pozycji do strzału, lecz był on zbyt lekki, by zaskoczyć Courtoisa.

2
2
2
1
40'

Real stosuje pressing od linii środkowej. Na razie nieskuteczny.

2
1
1
3
39'

Mendy dostał piłkę ze środka, przepchnął się w pole karne, oddał strzał tracąc już równowagę i tyle z tej akcji.

6
4
3
3
1
38'

Na trybunach meksykańska fala, by ożywić trochę to widowisko.

4
4
1
37'

Carvajal zewnętrzną częścią stopy dośrodkowywał. Łapie piłkę Oblak.

4
2
1
3
5
35'

Prostopadłe podanie Isco w stronę Carvajala. To już było pole karne Atletico. Piłka zatrzymana przez obrońców.

3
1
2
34'

Dwójkowa akcja Valverde z Carvajalem. Ten drugi był na spalonym zdaniem sędziego. Kontrowersyjna decyzja.

4
2
1
1
5
33'

A teraz Isco za bardzo się zaangażował i sfaulował Moratę.

4
3
3
1
3
32'

Centra Kroosa na głowę Isco. Mało brakowało, a piłka poleciałaby w światło bramki.

5
4
4
1
1
31'

Przyspieszył Real. Wrzutka Ramosa, którą sprzątnął sprzed rąk Oblaka Felipe Luis głową. Rzut rożny mają Królewscy.

5
2
2
3
2
29'

I znów to Real jest stroną dominującą.

6
7
28'

Żółtą kartkę otrzymał Felipe za spóźniony wślizg.

11
6
4
1
2
27'

Blokowane dośrodkowanie Lodiego przez Carvajala. I tyle z akcji Rojiblancos.

10
5
3
4
4
26'

Morata zabrał piłkę rywalowi i ruszył na bramkę, ale zdaniem sędziego nieprzepisowo faulował napastnik Atletico.

5
2
25'

Zawisła piłka nad polem karnym Atletico, nie zamknął tej centry Jović.

5
3
3
3
6
24'

Lodi coraz bardziej się przepycha. Sędzia jeszcze nie sięga po kartkę, ale grozi palcem obrońcy Atletico.

6
3
1
2
1
23'

Carvajal starł się z Lodim. Faul tego drugiego.

5
4
4
3
3
22'

Rzut rożny zagrożenia bezpośrednio nie przyniósł, ale cały czas piłka na połowie Królewskich.

5
4
3
3
5
21'

Lepszy fragment Atletico. Strzał Saula blokowany przez Carvajala. Rzut rożny ma ekipa Simeone.

6
4
3
3
5
20'

Szybka akcja Moraty. Krótki rajd i strzał. Na nieszczęście dla Atletico - niecelny.

6
4
3
3
4
18'

Ruszył Trippier z piłką, ale szybko atak ten został zneutralizowany przez piłkarzy Realu.

5
3
2
2
2
17'

Piłkarze Zinedine'a Zidane'a mają teraz piłkę i próbują skonstruować akcję na połowie rywala.

7
5
3
3
4
15'

Morata pada w polu karnym Realu po interwencji Courtoisa. Rzutu karnego nie będzie.

10
5
4
4
5
14'

Błąd Ramosa przy wybiciu piłki, ale strzał Joao Felixa niecelny.

5
4
3
4
4
13'

Coraz więcej fauli i przerywanej gry mamy na boisku.

5
3
2
2
3
12'

Piłka odbija się od ręki Modricia. Rzut wolny mają gracze Atleti.

5
3
3
2
2
11'

Faul Moraty na przeciwniku. Gracz Atletico był rozpędzony, usilował wyhamować.

5
4
4
2
2
9'

Rzut rożny mieli Królewscy, płaskie zagranie do Modricia, ten strzelił z dystansu. Broni po raz kolejny Oblak.

8
4
4
3
2
8'

Valverde, Carvajal i Modrić ładnie rozgrywali akcję na prawym skrzydle. Pierwszy z nich znalazł się z piłką w polu karnym rywali, lecz pilnował go Gimenez.

7
3
2
2
3
7'

Ambitnie walczy przy linii bocznej Isco. Piłka wypada za linię boczną, łapie ją... trener Simeone.

4
4
2
2
2
5'

Ładny strzał lewą nogą z dystansu zaprezentował Casemiro, lecz piłkę w rękawice pewnie złapał Oblak.

6
5
2
3
3
3'

Miękkie dośrodkowanie Correi w pole karne w poszukiwaniu Moraty, ale wybita piłka przez defensorów Realu.

6
4
3
3
3
2'

Na razie to Rojiblancos częściej przy piłce i wymieniają więcej podań.

5
4
3
4
4
1'

Przypomnijmy, że Real w półfinale pokonał Valencię 3:1, a Atletico Barcelonę 3:2.