Real Madryt
90+2' Ferland Mendy 90+3' Luka Modrić 112' Fede Valverde 115' Fede Valverde 116' Dani Carvajal 116' Casemiro
Atletico Madryt
28' Felipe 75' Thomas Partey 113' Jose Maria Gimenez 116' Stefan Savić 116' Angel Correa
0:0 (4 : 1)
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Real Madryt po raz 11. w historii zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

4:1Sergio Ramos spokojnym strzałem po ziemi trafia do bramki! Oblak rzucił się w drugi róg! Koniec!

3:1 - w lewe okienko trafia Kieran Trippier!

3:0Luka Modrić nie myli się z wapna! Ciśnienie rośnie w szeregach Atletico...

2:0 - Courtois broni strzał Thomasa!

2:0 - Trafia Rodrygo w prawe okienko! W przeciwną stronę rzucił się Oblak.

1:0Saul Niguez trafia w słupek!

1:0 - Trafia Dani Carvajal

Zaczynamy rzuty karne!

Koniec! Przed nami rzuty karne, które rozstrzygną kwestię Superpucharu Hiszpanii!

Minuta doliczona do drugiej części dogrywki.

Jeszcze przenieśli się z piłką w pole karne rywali Królewscy, ale dośrodkowanie raczej miało na celu jak najdłuższe oddalenie zagrożenia.

Angel Correa uderzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

Posypały się kartki, bo doszło do przepychanek. A myśleliśmy, że już ich nie będzie...

Żółtą kartkę otrzymał Angel Correa.

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Savić.

Żółtą kartkę otrzymał Casemiro.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Carvajal.

Czerwona kartka dla Fede Valverde!

Urugwajczyk przerwał akcję Moraty wślizgiem od tyłu. Zasłużenie wyrzucony z boiska gracz Realu.

O ile dobrze widzieliśmy, żółtą kartkę otrzymał Jose Maria Gimenez, który... siedzi już od kilkunastu minut na ławce rezerwowych.

Żółtą kartkę otrzymał Fede Valverde.

Akcja Saula i Llorente zapowiadała się dobrze, ale trochę za plecy ostatnie podanie do tego drugiego. Zdążyli obrońcy i wybili piłkę.

Ależ szansa dla Realu! Strzał Modricia odbija Oblak, podobnie chwilę później uderzenie Mariano. Wybija piłkę Trippier, ale chyba ostatkiem sił!

Jeszcze jedna okazja Moraty, ale tym razem napastnik Atleti na spalonym.

Dobra okazja Atletico. Centrę z narożnika boiska przewrotką zamykał Morata, lecz nogą wybił piłkę Courtois!

Płyny uzupełnione, strony zmienione, zespoły gotowe. Gramy!

Po zmianach można wnioskować, że Zidane chce to spotkanie rozstrzygnąć w najbliższym kwadransie i nie chce czekać do karnych.

I właśnie się zakończyła.

Minutę więcej potrwa pierwsza połowa dogrywki.

Centra Modricia z rzutu wolnego za mocna.

Carvajal faulowany przez Saula. Ma trochę do siebie pretensje za to zagranie piłkarz Atletico.

Trzecia zmiana w Realu. Schodzi: Toni Kroos. Wchodzi: Vinicius Junior.

Modrić dośrodkowywał z prawego skrzydła piłkę na głowę Mariano. Strzał Dominikańczyka jednak daleki od światła bramki.

Ostatnia zmiana w Atletico. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Santiago Arias.

Kroos ładnie zakręcił piłkę przy strzale sprzed linii 16. metra. Ta przeleciała mniej niż metr obok bramki.

Zmiana w Atletico. Schodzi: Jose Maria Gimenez i jest wściekły, że ściąga go z boiska Diego Simeone. Wchodzi za niego Stefan Savić.

Teraz więcej przy piłce przebywają gracze Atletico. Pytanie, czy coś z tego wyniknie.

Dośrodkowanie Vitolo na Gimeneza. Ten główkuje ponad poprzeczką.

Dośrodkowanie Correi z narożnika boiska. Nieudana główka jednego z graczy Atletico.

Vitolo długo holował piłkę, ciągle był naciskany przez Ramosa. Dzięki tej presji strzał po ziemi z siedmiu metrów gracza Atletico był dość lekki.

Strzał Mendy'ego z dystansu. Oblak rzucił się tylko kontrolnie w kierunku piłki, lecz jej nie dotknął.

Przypomnijmy, że obaj szkoleniowcy będą mogli przeprowadzić jedną zmianę więcej w razie potrzeby.

Tymczasem rozpoczyna się pierwsza część dogrywki w Dżuddzie.

Komu kibicujesz w tym meczu?

Koniec drugiej części gry, ale nie meczu. Przed nami dodatkowe pół godziny emocji!

Wszyscy szykowali się do dośrodkowania, a Thomas Partey zaskoczył strzałem. Obronił to Courtois.

Żółtą kartkę otrzymał Luka Modrić za faul na Trippierze.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką Realu.

Żółtą kartkę otrzymał Ferland Mendy za nieprzepisowe trzymanie przeciwnika.

Ależ szansa Rodrygo! Wrzutka Carvajala na Mariano, który nie doskoczył do piłki, ale ściągnął dwóch obrońców. Z siedmiu metrów młody Brazylijczyk trafia jednak prosto w Oblaka.

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Jeśli nie padną w niej gole, dojdzie do dogrywki.

Druga zmiana w Atletico. Schodzi: Renan Lodi. Wchodzi: Marcos Llorente.

Wrzutka Kroosa z rzutu wolnego, spokojnie wybijają piłkę defensorzy Los Colchoneros.

Aktywny od pierwszych swoich minut jest Mariano, ale Trippier powstrzymał jego zapędy na prawym skrzydle.

Uderzenie Valverde z dystansu również jest łatwe do złapania dla Oblaka.

Zbyt mocne dośrodkowanie Modricia. Piłka w rękawicach Oblaka.

Druga zmiana trenera Zidane'a. Schodzi: Luka Jović. Wchodzi: Mariano Diaz.

Vitolo dośrodkował w pole karne Realu, ale Valverde czyści tę akcję.

Fantastyczna szansa Moraty! Przyspieszyli piłkarze Atletico, piłkę w polu bramkowym otrzymał Morata, lecz świetnie refleksem wykazał się Courtois i odbił tę piłkę!

Dośrodkowanie Carvajala wprost w rękawice Oblaka.

Znów ucierpiał Felix. Tym razem w starciu z Modriciem.

Rodrygo znów miał zacząć akcję, lecz został potrojony i stracił piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Partey za faul na Rodrygo.

Rzut wolny mieli Rojiblancos. Zagranie Trippiera okazało się jednak niegroźne i łatwe do przechwycenia.

Centra Trippiera, ale... nie za bardzo wiadomo do kogo ona była...

Chcą rozciągnąć akcję Królewscy. Rodrygo jednak cały czas pilnowany przez Trippiera.

Odpowiedź Rojiblancos. Wychodził na czystą pozycję Lodi, lecz sędzia asystent unosi chorągiewkę. Simeone nie rozumie tej decyzji.

Świetna szansa dla Fede Valverde! Wypracował akcję na prawej stronie Jović, zagrał w pole bramkowe do Valverde, piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i to zmyliło pomocnika Realu. Piłka odbiła się od jego głowy, a potem jeszcze od kolana i przeleciała nad poprzeczką.

Rodrygo rozpoczął bieg z piłką w stronę bramki Oblaka, lecz po kilku metrach musiał go skończyć, bo piłki już nie miał przy nodze.

Valverde starł się z Joao Felixem. Ucierpiał gracz Atletico. Gra przerwana. Choć faulu tu byśmy się nie dopatrywali.

Walka Moraty z Ramosem skutkuje chwilową niedyspozycją tego drugiego. Mamy przerwę w grze.

Kibice pobudzają się podczas pojedynczych sytuacji przy linii bocznej, ale na razie nie mają wielu okazji do podrywania się z miejsc. Poza meksykańską falą oczywiście.

I już pierwszy kontakt z piłką nastolatka. To zdaje się miał być zalążek szarży na bramkę, ale nie wyszedł.

Pierwsza zmiana w Realu. Schodzi: Isco. Wchodzi: Rodrygo Goes.

Modrić szukał szczęścia w strzale z 20 metrów. Kolejne pudło Chorwata.

Zmiana w ekipie Atletico. Schodzi: Hector Herrera. Wchodzi: Vitolo.

Sędzia musi uspokajać Jana Oblaka, który ma ogromne pretensje do sędziego, że nie ukarał Valverde żółtą kartką za odpychanie Felixa.

Casemiro blokowany przez Trippiera. Ważna interwencja obrońcy Atletico.

Felipe wybija piłkę centrowaną w pole karne Atletico. Lepszy, mocniejszy fragment Realu.

Coraz więcej piłek otrzymuje Jović. Teraz znów na niezłej szybkości wbiegł w szesnastkę i oddał strzał. Piłka obok słupka bramki Oblaka.

Nieporozumienie Gimeneza z Oblakiem. Ostatecznie łapie piłkę bramkarz Atletico.

Popędził z piłką Jović, ale w pewnym momencie miał zbyt ostry kąt. Zdołał jednak napastnik Realu - z pomocą Gimeneza - wywalczyć rzut rożny.

Już rzut rożny mieli piłkarze Diego Simeone, ale wyżej w polu karnym wyskakiwali gracze Realu.

Tymczasem rozpoczyna się druga część gry.

Czy w meczu dojdzie do dogrywki?

Za nami pierwsza połowa. Na razie bez fajerwerków.

Blokowany strzał Mendy'ego po rzucie rożnym dla Królewskich.

Po raz kolejny podeszli bliżej przeciwników piłkarze Realu. Dał się sfaulować Joao Felix, by zyskać trochę przestrzeni.

Casemiro zamykał głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. W ostatniej chwili cofnął rękę Oblak, by nie było kolejnego kornera dla rywali.

Trippier uruchomił Correę. Przyspieszyli akcję piłkarze Atletico. Felix znalazł się w pozycji do strzału, lecz był on zbyt lekki, by zaskoczyć Courtoisa.

Real stosuje pressing od linii środkowej. Na razie nieskuteczny.

Mendy dostał piłkę ze środka, przepchnął się w pole karne, oddał strzał tracąc już równowagę i tyle z tej akcji.

Na trybunach meksykańska fala, by ożywić trochę to widowisko.

Carvajal zewnętrzną częścią stopy dośrodkowywał. Łapie piłkę Oblak.

Prostopadłe podanie Isco w stronę Carvajala. To już było pole karne Atletico. Piłka zatrzymana przez obrońców.

Dwójkowa akcja Valverde z Carvajalem. Ten drugi był na spalonym zdaniem sędziego. Kontrowersyjna decyzja.

A teraz Isco za bardzo się zaangażował i sfaulował Moratę.

Centra Kroosa na głowę Isco. Mało brakowało, a piłka poleciałaby w światło bramki.

Przyspieszył Real. Wrzutka Ramosa, którą sprzątnął sprzed rąk Oblaka Felipe Luis głową. Rzut rożny mają Królewscy.

I znów to Real jest stroną dominującą.

Żółtą kartkę otrzymał Felipe za spóźniony wślizg.

Blokowane dośrodkowanie Lodiego przez Carvajala. I tyle z akcji Rojiblancos.

Morata zabrał piłkę rywalowi i ruszył na bramkę, ale zdaniem sędziego nieprzepisowo faulował napastnik Atletico.

Zawisła piłka nad polem karnym Atletico, nie zamknął tej centry Jović.

Lodi coraz bardziej się przepycha. Sędzia jeszcze nie sięga po kartkę, ale grozi palcem obrońcy Atletico.

Carvajal starł się z Lodim. Faul tego drugiego.

Rzut rożny zagrożenia bezpośrednio nie przyniósł, ale cały czas piłka na połowie Królewskich.

Lepszy fragment Atletico. Strzał Saula blokowany przez Carvajala. Rzut rożny ma ekipa Simeone.

Szybka akcja Moraty. Krótki rajd i strzał. Na nieszczęście dla Atletico - niecelny.

Ruszył Trippier z piłką, ale szybko atak ten został zneutralizowany przez piłkarzy Realu.

Piłkarze Zinedine'a Zidane'a mają teraz piłkę i próbują skonstruować akcję na połowie rywala.

Morata pada w polu karnym Realu po interwencji Courtoisa. Rzutu karnego nie będzie.

Błąd Ramosa przy wybiciu piłki, ale strzał Joao Felixa niecelny.

Coraz więcej fauli i przerywanej gry mamy na boisku.

Piłka odbija się od ręki Modricia. Rzut wolny mają gracze Atleti.

Faul Moraty na przeciwniku. Gracz Atletico był rozpędzony, usilował wyhamować.

Rzut rożny mieli Królewscy, płaskie zagranie do Modricia, ten strzelił z dystansu. Broni po raz kolejny Oblak.

Valverde, Carvajal i Modrić ładnie rozgrywali akcję na prawym skrzydle. Pierwszy z nich znalazł się z piłką w polu karnym rywali, lecz pilnował go Gimenez.

Ambitnie walczy przy linii bocznej Isco. Piłka wypada za linię boczną, łapie ją... trener Simeone.

Ładny strzał lewą nogą z dystansu zaprezentował Casemiro, lecz piłkę w rękawice pewnie złapał Oblak.

Miękkie dośrodkowanie Correi w pole karne w poszukiwaniu Moraty, ale wybita piłka przez defensorów Realu.

Na razie to Rojiblancos częściej przy piłce i wymieniają więcej podań.

Przypomnijmy, że Real w półfinale pokonał Valencię 3:1, a Atletico Barcelonę 3:2.

Rozpoczęli Królewscy!

Mecz sędziuje Jose Sanchez.

W finale spotkają się Real Madryt i Atletico Madryt. Kto wygra to spotkanie?

W tym roku o to trofeum hiszpańskie ekipy grają w Arabii Saudyjskiej, w Jeddah.

Witamy serdecznie i zapraszamy na relację z finałowego meczu o Superpuchar Hiszpanii.