Patrick van Aanholt chce zaznaczyć pobyt na murawie wyrazistym akcentem. Przyjezdni ratowali się wyekspediowaniem futbolówki poza boisko po płaskim dośrodkowaniu zmiennika.

3
3
6
82'

Futbolówka krąży po połowie Bośniaków. Miralem Pjanić i spółka już chyba zadowoleni po strzeleniu jednego gola, ponieważ po uderzeniu Smaila Prevljaka do bramki Tima Krula nie działo się już nic specjalnie interesującego po drugiej stronie boiska.

7
7
8
9
9
79'

Holandia. Schodzi: Owen Wijndal. Wchodzi: Patrick van Aanholt.

Owen Wijndal #12
6
7
6
6
6
79'

Holandia. Schodzi: Memphis Depay. Wchodzi: Quincy Promes.

78'

Bośnia i Hercegowina. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Amar Rahmanović.

Amar Rahmanović #17
7
6
6
6
6
78'

Bośnia i Hercegowina. Schodzi: Edin Visca. Wchodzi: Benjamin Tatar.

Benjamin Tatar #7
6
6
6
6
7
75'

Pozostał kwadrans i delikatnie rozdrażniona Holandia szuka sposobu na powiększenie prowadzenia. Seria dośrodkowań wykonanych w pobliże bramki Ibrahima Sehicia. Przyjezdni niby interweniują, jednak później mają problem z przechwyceniem piłki i po kilku sekundach ponownie muszą uwijać się w defensywie.

5
5
6
6
6
69'

Miralem Pjanić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego blisko linii pola karnego reprezentacji Holandii. Kopnięta przez doświadczonego pomocnika piłka ugrzęzła w murze ustawionym pieczołowicie przez Tima Krula.

5
4
6
6
7
68'

Żółtą kartkę otrzymał Davy Klaassen za przewinienie blisko linii własnego pola karnego.

6
4
4
3
3
64'

Holandia. Schodzi: Denzel Dumfries. Wchodzi: Hans Hateboer.

Hans Hateboer #2
2
2
3
1
1
63'

Gol! Strzelił Smail Prevljak. Asystował mu Edin Visca.

Więcej zmienników, skoro są tak skuteczni. Dwie minuty po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Smail Prevljak oddał uderzenie z centrum pola karnego w narożnik bramki Tima Krula. Nie upilnował go Stefan de Vrij i zadanie nie było specjalnie wymagające wysiłku. Na razie honorowe trafienie przyjezdnych.

Smail Prevljak #11
31
20
2
2
6
61'

Bośnia i Hercegowina. Schodzi: Amer Gojak. Wchodzi: Vladan Danilović.

1
61'

Bośnia i Hercegowina. Schodzi: Armin Hodzić. Wchodzi: Smail Prevljak.

Armin Hodzić #9
2
2
2
1
1
60'

Godzina rywalizacji za drużynami. Po trafieniu Memphisa Depaya gospodarze mogą spokojnie kontrolować wydarzenia. Po przerwie było kilka ataków Bośni, ale zauważalne tylko dlatego, że w pierwszej połowie praktycznie ich nie było.

3
2
1
2
2
58'

Memphis Depay trafił z bliska na 3:0!

1
1
2
3
4
55'

Gol! Strzelił Memphis Depay. Asystował mu Denzel Dumfries.

Tak to się musiało skończyć. Najwięksi optymiści w Sarajewie nie wierzą już chyba w możliwość zapunktowania przyjezdnych w Amsterdamie. Ponownie oddanie uderzenia było najłatwiejszym elementem akcji bramkowej. Memphis Depay strzelił z bliska do odsłoniętej siatki po podaniu Denzela Dumfriesa. Największą pracę wykonał asystent.

4
3
3
5
16
54'

Ibrahim Sehić interweniował skutecznie poza własnym polem karnym. Posiadanie piłki bramkarza Bośni porównywalne z posiadaniem piłki jego kompanów z pola. Niewykluczone, że to właśnie Ibrahim Sehić zapracuje na najwyższe oceny w bośniackiej prasie.

4
3
1
51'

Coraz to nowe egzaminy urządzane Ibrahimowi Sehiciowi. Memphis Depay próbował zagwarantować Holandii komplet punktów nieprzyjemnym strzałem w kierunku dalszego narożnika, ale najwyraźniej golkiper reprezentacji Bośni gimnastykował się w przerwie, ponieważ nie po raz pierwszy w meczu popisał się akrobatyczną interwencją.

5
3
4
1
1
48'

Steven Berghuis próbował rozpocząć drugą połowę od równie mocnego uderzenia jak Georginio Wijnaldum pierwszą. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał pokonać bramkarza. Ibrahim Sehić powstrzymał płaskie uderzenie i utrzymał Bośnię na powierzchni.

4
3
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Amsterdamie. Gospodarze mają solidną zaliczkę wypracowaną w początkowym kwadransie. Bośnia i Hercegowina musi natychmiast budzić się, jeżeli nadal myśli o zapunktowaniu w Holandii, a nie tylko uniknięciu wstydliwej klęski.

1
Czy Holandia powiększy prowadzenie po przerwie?
3
1
2
2
5
45'

Doliczona minuta.

2
2
1
1
2
42'

Przerwa w grze spowodowana urazem Ibrahima Sehicia. Do bramkarza reprezentacji Bośni i Hercegowiny zostali wezwani medycy, ale nie wygląda na to, żeby nie był w stanie kontynuować rywalizacji z Holendrami i opuścił swój posterunek.

2
2
2
3
1
41'

2
2
2
3
2
39'

Żółtą kartkę otrzymał Darko Todorović za nadepnięcie na stopę Memphisa Depaya.

Darko Todorović #4
4
3
3
4
3
36'

Tym razem poniosła fantazja Pomarańczowych. Kolejna kombinacyjna akcja podopiecznych Franka de Boera i tylko dokładnego uderzenia zabrakło. Na razie wyłącznie Georginio Wijnaldum zna sposób na skierowanie piłki do bramki Ibrahima Sehicia.

4
4
4
3
4
35'

Przy obecnym rezultacie Polska pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów na kolejną edycję. Tym razem nie trzeba będzie kombinować i zmieniać formuły rozgrywek. Bośniakom pozostała już mniej niż godzina na odwrócenie wyniku.

7
4
2
2
3
33'

Pierwszy egzamin dla Tima Krula, który można nazwać poważnym. Rade Krunić miał miejsce przed polem karnym Holandii i poczęstował obdarzonego słusznymi warunkami fizycznymi bramkarza płaskim uderzeniem. Interwencja bez jakiegokolwiek zarzutu.

1
1
4
1
1
30'

Telewizyjne powtórki pokazały wyraźnie, że Luuk de Jong został okradziony z gola dla zespołu narodowego. Nie było mowy o spalonym w żadnym momencie ataku reprezentacji Holandii. Mówi się trudno, żyje się dalej. I tak przewaga gospodarzy jest okazała, a pewnie szans na jej powiększenie nie zabraknie.

7
8
5
4
6
26'

Odrobina spokoju na stadionie w Amsterdamie. Ani gospodarzom nie spieszyło się w ostatnich minutach do ataku, ani gościom. Wreszcie poderwali się Pomarańczowi i nawet wpakowali futbolówkę do siatki, ale nie ma gola z powodu spalonego Luuka de Jonga w momencie podania Stevena Berghuisa.

5
3
2
2
4
23'

Przewinienie Frenkiego de Jonga w centrum boiska uniemożliwiło przyjezdnym przeprowadzenie szybkiego ataku. Bośnia i Hercegowina niewiele później ponowiła natarcie, a płaskie dośrodkowanie w kierunku Armina Hodzicia zostało poskromione dopiero przez Tima Krula.

3
3
4
5
5
21'

Steven Berghuis przedarł się przez centrum boiska i próbował pokonać swoim uderzeniem z dystansu Ibrahima Sehicia. Podstawowym zadaniem, tak na dobry początek, jest przymierzenie w bramkę. Po drodze drobny rykoszet i pomocnikowi Oranje udało się przynajmniej wypracować korner dla swojego zespołu.

1
1
1
3
4
18'

Dotąd najgroźniejsze uderzenie w kierunku bramki Tima Krula oddał Amer Gojak po podaniu Miralema Pjanicia, jednak z dystansu nie zatrudnił, a tym bardziej nie pokonał golkipera Holandii. Z kolei uderzenia Pomarańczowych są trudne do zliczenia.

4
4
3
1
2
15'

Georginio Wijnaldum rozdał karty w początkowym kwadransie.

3
4
3
5
6
14'

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Steven Berghuis.

Punktowanie Bośniaków nie jest na razie skomplikowanym wyzwaniem. Dużo miejsca mają na połowie przeciwnika reprezentanci Holandii i generalnie dużo im wychodzi. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Steven Berghuis, z którego zgrania skorzystał Georginio Wijnaldum. Nie minął kwadrans pojedynku i już dublet na koncie znanego głównie z angielskich boisk pomocnika.

10'

Bardzo dobre otwarcie spotkania w wykonaniu reprezentacji Holandii i pozostaje ona na połowie przeciwnika. Miralem Pjanić próbuje narzucić swoje warunki i poderwać kompanów z reprezentacji do atakowania, ale na razie niewiele z tego wynika. Początek dla Pomarańczowych i to wyraźnie.

3
2
1
3
6
6'

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Denzel Dumfries.

Holandia nie potrzebowała specjalnie dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Owen Wijndal oddał jeszcze uderzenie w poprzeczkę trzy minuty temu, ale na jednym ostrzeżeniu się skończyło. Koronkowa akcja z wykorzystaniem obu skrzydłowych została podsumowana strzałem z bliska do odsłoniętej przez Ibrahima Sehicia bramki. Bośnia i Hercegowina ograniczyła się do statystowania i obserwowania wymieniających podania Pomarańczowych.

3'

Ibrahim Sehić z niepokojem obserwował piłkę po niebezpiecznym strzale. Ostatecznie zatrzymała się ona na poprzeczce. Holandia była centymetry od zdobycia prowadzenia. Owen Wijndal nieomal wrzucił piłkę za kołnierz bramkarza swoim sprytnym uderzeniem.

3
3
3
3
6
2'

Akcja reprezentacji Bośni przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła, jednak gospodarze nie pozwolili pomocnikowi przeciwnika na wykonanie niebezpiecznego dośrodkowania.

17:22

Zestawienie Franka de Boera na pojedynek z Bośniakami. Na wyjeździe Holendrom nie udało się pokonać przeciwnika z Bałkanów.

1
2
2
17:22

Bośnia i Hercegowina poniosła porażkę w meczu towarzyskim z Iranem.

1
17:22

Bośnia i Hercegowina co prawda przeważała w swoim meczu towarzyskim z Iranem, ale to Persowie okazali się wyraźnie skuteczniejsi.

1
1
2
17:22

Holandia w listopadowej przerwie reprezentacyjnej zremisowała 1:1 w meczu towarzyskim z Hiszpanią. W pierwszej połowie była tłem dla przeciwnika z Półwyspu Iberyjskiego, jednak po przerwie potrafiła przyspieszyć i odpowiedzieć swoim golem.

1
1
17:00

Rywalizacja w grupie reprezentacji Polski w Lidze Narodów zostanie wznowiona meczem Holandii z Bośnią i Hercegowiną. Pomarańczowi zamierzają dzięki zwycięstwu urealnić awans do turnieju finałowego kosztem między innymi Biało-Czerwonych, natomiast drużyna z Bałkanów jeszcze może obronić się przed spadkiem z najwyższej dywizji.