1
1
89'

Gol! Strzelił Gerard Moreno. Asystował mu Sergio Reguilon.

Hiszpania doprowadziła do remisu w końcówce podstawowego czasu. Znalazła sposób na strzelenie gola osłabionemu przeciwnikowi. Gerard Moreno uciekł gospodarzom i oddał uderzenie na 1:1 po dośrodkowaniu Sergio Reguilona. Atakowali wytrwale podopieczni Luisa Enrique i postawili na swoim.

11
5
1
9
10
87'

Yann Sommer popracował na przedpolu i wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu Adamy Traore z prawego skrzydła. Spokojne zachowanie jednego z bohaterów spotkania.

1
2
2
86'

Reprezentacja Szwajcarii musi sobie radzić w dziesięciu w ostatnich minutach. Hiszpania zdeprymowana fatalnymi rzutami karnymi w wykonaniu Sergio Ramosa, jednak na pewno jeszcze spróbuje odebrać prowadzenie osłabionym przeciwnikom.

80'

Hiszpania. Schodzi: Mikel Merino. Wchodzi: Gerard Moreno.

80'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Sergio Ramos!

Coraz trudniej w to uwierzyć! Druga jedenastka zmarnowana przez Sergio Ramosa. Ponownie drobił i cudował. Yann Sommer rzucił się w ten sam narożnik i jeszcze raz zatrzymał futbolówkę po strzale weterana!

16
11
6
5
8
79'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Nico Elvedi za faul na wychodzącym na czystą pozycję przeciwniku.

Szwajcaria
2
1
2
1
4
79'

Nico Elvedi faulował Alvaro Moratę. Drugi rzut karny dla Hiszpanii.

3
1
1
1
77'

Alvaro Morata kierował kombinacyjnym atakiem Hiszpanii. Piłka trafiła do Sergio Reguilona, którego tak umiejętnie odprowadził Manuel Akanji, że nie pozwolił przeciwnikom nawet na wypracowanie rzutu rożnego.

1
75'

Pozostało jeszcze trochę czasu reprezentantom Hiszpanii na doprowadzenie do remisu. Po serii zmian personalnych przyjezdni nacierają na coraz mocniej skoncentrowanych na bronieniu zaliczki Szwajcarów. Pozostał kwadrans podstawowego czasu w Bazylei.

1
73'
73'

Hiszpania. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Sergio Canales.

72'

Hiszpania. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Koke.

72'
72'

Żółtą kartkę otrzymał Remo Freuler za uderzenie w twarz przeciwnika.

1
69'

W takich okolicznościach Sergio Ramos zmarnował jedenastkę.

1
1
1
67'

Szwajcaria rozpoczęła drugą połowę rozsądnie, ale przez kilka minut znajdowała się w dużych opałach i miała sporo szczęścia. Gospodarze postanowili zareagować i wrócić z futbolówką na połowę La Roja.

1
1
65'

Hiszpania blisko bramki reprezentacji Szwajcarii, jednak Yann Sommer niezmiennie nie pozwala sobie na kapitulację. Futbolówka trafiła do Alvaro Moraty, którego strącenie zostało bez problemu poskromione przez podbudowanego swoją obroną strzału z rzutu karnego golkipera.

1
2
61'

Sergio Ramos nie wykorzystał rzutu karnego. Szansa na gola była ogromna.

1
2
1
2
58'

Żółtą kartkę otrzymał Breel Embolo za faul na własnej połowie boiska.

1
1
57'

Również Hiszpania zmarnowała ogromną szansę na gola. Sergio Ramos zabrał się za wykonanie rzutu karnego, ale nie pokonał swoim płaskim uderzeniem Yanna Sommera. Rewelacyjna interwencja bramkarza Szwajcarii!

9
9
6
5
4
56'

Rzut karny dla Hiszpanii za zagranie ręką Ricardo Rodrigueza, który niezdarnie blokował strzał Sergio Ramosa.

1
1
2
56'

Hiszpania. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Alvaro Morata.

55'

Rewelacyjna szansa na drugiego gola dla Szwajcarii. Unai Simon pogubił się na przedpolu i odsłonił drogę do bramki Harisowi Seferoviciowi. Uderzenie napastnika zostało wybite przez ustawionego na linii i asekurującego swojego golkipera Sergio Ramosa.

1
54'

Hiszpania nadal nie odpowiedziała golem.

52'

Steven Zuber rozpędził się na lewej stronie i próbował podaniem uruchomić Harisa Seferovicia. Futbolówka znalazła się za plecami napastnika reprezentacji Szwajcarii i została wyekspediowana przez środkowych obrońców z Półwyspu Iberyjskiego.

1
50'

La Roja podeszli wysokim pressingiem i starają się odzyskać futbolówkę na połowie reprezentacji Szwajcarii. Generalnie radzą sobie gospodarze, a już na pewno nie panikują pod naporem przeciwnika.

1
48'

Hiszpania w ofensywie na połowie przeciwnika. Futbolówka krążyła na obrzeżach pola karnego reprezentacji Szwajcarii, jednak ta miała szczęście. Dani Olmo nie przypilnował linii obrony i dał się w banalnych okolicznościach złapać w pułapkę ofsajdową.

1
46'

Piłka ponownie w grze. Z zaliczką do drugiej połowy spotkania przystąpiła Szwajcaria, a Hiszpania zamierza odwrotnie niż w spotkaniu z Holandią przyspieszyć, a nie zwolnić po powrocie z szatni na boisko.

1
1
1
komentarz

Pierwsza połowa dla Szwajcarii.

Czy Hiszpania wyrówna po przerwie?
45'

Doliczona minuta.

1
42'

Szwajcaria niezmiennie na prowadzeniu po strzale Remo Freulera.

1
1
1
1
1
40'

Ferran Torres przypomniał o sobie w tym meczu. Podanie do skrzydłowego, którego płaskie dośrodkowanie w kierunku centralnie ustawionego Mikela Oyarzabala zostało wyekspediowane przez dobrze ustawionego defensora gospodarzy.

1
38'

Fabian Ruiz oddał lepsze uderzenie z dystansu niż na początku meczu. Tym razem pomocnikowi reprezentacji Hiszpanii udało się przymierzyć w lustro bramki. Był rykoszet od łydki Manuela Akanjiego, ale nie dał się zaskoczyć tym uderzeniem Yann Sommer.

1
35'

Hiszpania nie przypomina siebie z początku meczu i odbija się od dobrze zorganizowanych reprezentantów Szwajcarii. Ferran Torres domagał się przyznania gościom rzutu rożnego, ale swoimi głośnymi protestami nie przekonał sędziego Williama Colluma.

1
31'

Ponad dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i im dłużej ona trwa, tym lepiej prezentuje się reprezentacja Szwajcarii, a mniej do zaproponowania w ofensywie ma drużyna prowadzona przez Luisa Enrique.

1
1
29'

Kolejna szansa Helwetów. Rzut wolny w znacznej odległości od bramki Unaia Simona, mimo to Ricardo Rodriguez oddał niebezpieczne uderzenie pod poprzeczkę. Interwencja golkipera uratowała drużynę z Półwyspu Iberyjskiego.

1
26'

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Breel Embolo.

Po kilku dynamicznych minutach z atakami w obu kierunkach była odrobina spokoju na boisku. Przyspieszyła po tym okresie reprezentacja Szwajcarii i rozmontowała defensywę Hiszpanii. Kombinacyjna akcja, futbolówka została przetransportowana na prawe skrzydło, a podanie stamtąd wykorzystał Remo Freuler. Pomocnik Atalanty nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika i z kilkunastu metrów przymierzył w okienko bramki Unaia Simona.

11
7
2
1
1
22'

Mikel Oyarzabal zatrudnił swoim wstrzeleniem Yanna Sommera. Nie popisał się specjalnie doświadczony bramkarz reprezentacji Szwajcarii, jednak zdążył się sam zaasekurować i nie pozwolił na wykonanie dobitki z bliska.

1
1
19'

Coraz więcej wartych odnotowania akcji w Bazylei. Podanie w pobliże bramki reprezentacji Hiszpanii i ta została uratowana odważnym wyjściem Unaia Simona. Wskutek interwencji tego golkipera Szwajcaria musiała musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po stałym fragmencie gry Xherdan Shaqiri strzelił z dystansu ponad poprzeczką.

1
18'

Fabian Ruiz dostał podanie przed polem karnym reprezentacji Szwajcarii. Beznadziejne uderzenie i futbolówka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Yanna Sommera. Zanim wylądowała, golkiper gospodarzy już zastanawiał się, w jaki sposób wznowi rywalizację.

1
16'

Breel Embolo próbował przedrzeć się środkiem pola w pole karne reprezentacji Hiszpanii. W odpowiednim miejscu ustawił się Sergio Ramos i bez specjalnego problemu powstrzymał rozpędzonego zawodnika Szwajcarii.

1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Nico Elvedi za przewinienie w centrum boiska.

Szwajcaria
13'

Na razie jeden niebezpieczny wypad reprezentacji Szwajcarii. Próbował ponownie zbliżyć się w pobliże bramki Unaia Simona - Steven Zuber, ale stracił piłkę na prawym skrzydle i musiał ratować się faulem na sposobiącym się do przeprowadzenia kontrataku Hiszpanie.

1
1
10'

Ferran Torres tym razem nie szukał podania do któregoś kompana z reprezentacji Hiszpanii, a sam zdecydował się na oddanie uderzenia zza pola karnego. Piłka kopnięta niedokładnie poleciała ponad poprzeczką w bramce Yanna Sommera, ale to kolejne ostrzeżenie od Ferrana Torresa dla gospodarzy.

1
1
6'

Ferran Torres zakręcił przeciwnikiem na linii pola karnego. Jego podanie trafiło do Daniego Olmo, który ma do siebie duże pretensje o to, że nie przymierzył z dogodnej pozycji do bramki Yanna Sommera. Jeszcze korner dla Hiszpanii i musieli gasić jeszcze jeden pożar gospodarze.

1
2
4'

Gospodarze w czerwonych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach. Hiszpania gra w białych strojach z czerwonymi akcentami. W rozegraniu podopieczni Luisa Enrique, jednak najgroźniejsza dotychczasowa akcja została podsumowana zablokowanym strzałem.

01:20

Ostatnie przygotowania reprezentacji Hiszpanii.

1
1
1
01:20

W grupie Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii znajduje się na prowadzeniu z siedmioma punktami. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego ma pięć "oczek" przewagi nad Szwajcarią, która jeszcze nie odniosła zwycięstwa i jest o krok od spadku z najwyższej dywizji.

1
1
01:20

W takich okolicznościach Hiszpania zremisowała w Holandii.