3'
Pierwsza akcja Arsenalu. Dogranie z lewej strony. Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał dojść do piłki.
2
4'
Odpowiedź Chelsea, po szybkiej akcji sprzed pola karnego uderzył Mount, bramkarz zdołał sparować piłkę!
3
1
1
5'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Olivier Giroud. Składna akcja Chelsea, w polu karnym Giroud piętą odegrał do Pulisicia, ten minął obrońców i z kilku metrów uderzył do siatki. 0:1!
8'
Chelsea prowadzi i atakuje Arsenal już na jego połowie. Kanonierzy mają problemy z wyjściem z piłką.
1
11'
Chelsea prowadzi grę, na nic nie pozwala aktualnie Arsenalowi.
1
1
11'
Indywidualna akcja Pulisicia. Strzał z pola karnego zdołał obronić Martinez.
1
12'
Pepe dogrywał z rzutu rożnego, ale niewiele z tego wyszło.
3
1
15'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Mateo Kovacić.
3
1
17'
Dani Ceballos uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, ale metr ponad poprzeczką.
2
1
19'
Arsenal stara się atakować, ale nie potrafi poważniej zagrozić Chelsea.
2
1
1
22'
Od początku lepiej wygląda Chelsea. Arsenal cały czas ma problemy z dokładnym rozegraniem piłki.
2
1
2
22'
Przerwa na uzupełnienie płynów.
1
1
24'
Chelsea stara się wciągnąć rywala i go skontrować.
25'
Piłka w bramce po strzale Pepe, ale wcześniej był spalony. Wciąż 0:1.
3
5
26'
Rzut karny dla Arsenalu. Faulował Cesar Azpilicueta. Na murawę padł Pierre-Emerick Aubameyang.
1
1
3
26'
Żółtą kartkę otrzymał Cesar Azpilicueta.
27'
Jeszcze trwają konsultacje z wozem VAR.
1
28'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Pewny strzał Gabończyka. Bramkarz nie wyczuł intencji napastnika. 1:1!
10
8
2
4
4
30'
Giroud padł na murawę. To korzonki.
1
1
5
32'
A teraz problemy ma Cesar Azpilicueta. Konieczna będzie zmiana. Hiszpan ma problemy z mięśniem dwugłowym.
2
35'
ZMIANA
Chelsea. Schodzi: Cesar Azpilicueta. Wchodzi: Andreas Christensen.
36'
Alonso mógł uderzać, ale zostawił piłkę Jorgihno. Futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.
1
2
39'
Chelsea dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie zamierza przyspieszać swojej gry.
41'
Arsenal przejął piłkę i teraz to Kanonierzy konstruują dość wolno swoją akcję.
2
1
42'
Pepe uderzał z ośmiu metrów, został jednak w ostatnim momencie zablokowany.
1
45'
Alexandre Lacazette uderzył z rzutu wolnego z ok. 17 metrów. Tuż obok słupka.
1
1
2
1
45'
Sędzia doliczył 5 minut.
1
1
45+3'
Piłkarze już czekają na przerwę. Spadło tempo gry. Niewiele się dzieje.
1
45+5'
Żółtą kartkę za dyskusyjny faul otrzymał Mason Mount.
1
1
46'
Sędzia wznowił grę po przerwie.
1
46'
Pulisić biegł z piłką, uderzył, ale przestrzelił. W momencie uderzenia zawodnik Chelsea naderwał mięsień. Będzie potrzebna kolejna zmiana.
5
49'
ZMIANA
Chelsea. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Pedro Rodriguez.
52'
Dość spokojnie zespoły weszły w mecz po zmianie stron. Póki co bez okazji bramkowych.
3
1
55'
Czekamy na większe emocje. Żadna z drużyn nie zamierza zbyt wiele ryzykować.
2
1
1
1
57'
Pierre-Emerick Aubameyang został przyblokowany w polu karnym, po chwili strzał Xhaki poszybował daleko od bramki.
2
1
1
60'
Dwa kwadranse do końca. Jeśli tak będzie wyglądała gra obu drużyn, to piłkarze będą walczyli jeszcze przez kolejne 30 minut.
4
62'
Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Reece James, piłka poszybowała ponad bramką.
2
65'
Po przerwie Chelsea utrzymuje się przy piłce przez 70% czasu. Cały czas czekamy na celne uderzenie w 2. połowie.
1
1
1
67'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Nicolas Pepe. Kapitalna kontra Kanonierów. Hector Bellerin ruszył z piłką, przed polem karnym został przewrócony, ale sędzia gry nie przerwał. Do futbolówki dopadł Pepe i dograł do Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk kapitalnym zwodem minął Zoumę i technicznym uderzeniem obok bramkarza trafił do siatki. 2:1!
70'
Dwadzieścia minut pozostało Chelsea na doprowadzenie do dogrywki. Dużo, a zarazem mało czasu.