Arsenal FC
28' Pierre-Emerick Aubameyang 67' Pierre-Emerick Aubameyang 75' Dani Ceballos
Chelsea FC
5' Christian Pulisić 15' Mateo Kovacić 26' Cesar Azpilicueta 45+5' Mason Mount 73' Mateo Kovacić 75' Antonio Ruediger 88' Ross Barkley
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Puchar Anglii dla Arsenalu!

Arsenal. Schodzi: Kieran Tierney. Wchodzi: Sead Kolasinac.

Już gramy, do końca kilkadziesiąt sekund.

Czekamy na wznowienie gry. Pedro Rodriguez ma podawany tlen, ból przy urazie barku jest dość duży.

Uraz Pedro wygląda na poważny. Hiszpan już na boisko nie wróci.

Problemy z barkiem ma Pedro. Kolejna przerwa w grze.

Przez moment Arsenalu zamknięty w hokejowym zamku, jednak Kanonierom udało się wyjść cało z opresji.

Chaotycznie atakuje Chelsea. Czasu do końca już niewiele.

Pedro Rodriguez wpadł z piłką w pole karne, ale dośrodkowanie pewnie wyłapał Emiliano Martinez.

Jeszcze 7 minut gry przed nami.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ross Barkley.

Arsenal. Schodzi: David Luiz. Wchodzi: Sokratis Papastathopoulos.

Problemy ma David Luiz, będzie konieczna zmiana.

Z dystansu uderzał Pepe, ale daleko od celu.

Rzut rożny dla Arsenalu, ale do dośrodkowania nikt nie doszedł.

Arsenal. Schodzi: Alexandre Lacazette. Wchodzi: Eddie Nketiah.

Chelsea. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Ross Barkley.

Chelsea. Schodzi: Antonio Ruediger. Wchodzi: Callum Hudson-Odoi.

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Tammy Abraham.

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger.

Ukarany został także Mikel Arteta.

Kwadrans do końca, a na boisku coraz bardziej nerwowo.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Ceballos.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateo Kovacić.

Dwadzieścia minut pozostało Chelsea na doprowadzenie do dogrywki. Dużo, a zarazem mało czasu.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Nicolas Pepe. Kapitalna kontra Kanonierów. Hector Bellerin ruszył z piłką, przed polem karnym został przewrócony, ale sędzia gry nie przerwał. Do futbolówki dopadł Pepe i dograł do Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk kapitalnym zwodem minął Zoumę i technicznym uderzeniem obok bramkarza trafił do siatki. 2:1!

Po przerwie Chelsea utrzymuje się przy piłce przez 70% czasu. Cały czas czekamy na celne uderzenie w 2. połowie.

Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Reece James, piłka poszybowała ponad bramką.

Dwa kwadranse do końca. Jeśli tak będzie wyglądała gra obu drużyn, to piłkarze będą walczyli jeszcze przez kolejne 30 minut.

Pierre-Emerick Aubameyang został przyblokowany w polu karnym, po chwili strzał Xhaki poszybował daleko od bramki.

Czekamy na większe emocje. Żadna z drużyn nie zamierza zbyt wiele ryzykować.

Dość spokojnie zespoły weszły w mecz po zmianie stron. Póki co bez okazji bramkowych.

Chelsea. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

Pulisić biegł z piłką, uderzył, ale przestrzelił. W momencie uderzenia zawodnik Chelsea naderwał mięsień. Będzie potrzebna kolejna zmiana.

Sędzia wznowił grę po przerwie.

Przerwa. Remis 1:1 i wciąż nie wiemy kto jest bliżej Pucharu Anglii.

Żółtą kartkę za dyskusyjny faul otrzymał Mason Mount.

Piłkarze już czekają na przerwę. Spadło tempo gry. Niewiele się dzieje.

Sędzia doliczył 5 minut.

Alexandre Lacazette uderzył z rzutu wolnego z ok. 17 metrów. Tuż obok słupka.

Pepe uderzał z ośmiu metrów, został jednak w ostatnim momencie zablokowany.

Arsenal przejął piłkę i teraz to Kanonierzy konstruują dość wolno swoją akcję.

Chelsea dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie zamierza przyspieszać swojej gry.

Alonso mógł uderzać, ale zostawił piłkę Jorgihno. Futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

Chelsea. Schodzi: Cesar Azpilicueta. Wchodzi: Andreas Christensen.

A teraz problemy ma Cesar Azpilicueta. Konieczna będzie zmiana. Hiszpan ma problemy z mięśniem dwugłowym.

Giroud padł na murawę. To korzonki.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Pewny strzał Gabończyka. Bramkarz nie wyczuł intencji napastnika. 1:1!

Jeszcze trwają konsultacje z wozem VAR.

Żółtą kartkę otrzymał Cesar Azpilicueta.

Rzut karny dla Arsenalu. Faulował Cesar Azpilicueta. Na murawę padł Pierre-Emerick Aubameyang.

Piłka w bramce po strzale Pepe, ale wcześniej był spalony. Wciąż 0:1.

Chelsea stara się wciągnąć rywala i go skontrować.

Przerwa na uzupełnienie płynów.

Od początku lepiej wygląda Chelsea. Arsenal cały czas ma problemy z dokładnym rozegraniem piłki.

Arsenal stara się atakować, ale nie potrafi poważniej zagrozić Chelsea.

Dani Ceballos uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, ale metr ponad poprzeczką.

Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Mateo Kovacić.

Pepe dogrywał z rzutu rożnego, ale niewiele z tego wyszło.

Indywidualna akcja Pulisicia. Strzał z pola karnego zdołał obronić Martinez.

Chelsea prowadzi grę, na nic nie pozwala aktualnie Arsenalowi.

Chelsea prowadzi i atakuje Arsenal już na jego połowie. Kanonierzy mają problemy z wyjściem z piłką.

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Olivier Giroud. Składna akcja Chelsea, w polu karnym Giroud piętą odegrał do Pulisicia, ten minął obrońców i z kilku metrów uderzył do siatki. 0:1!

Odpowiedź Chelsea, po szybkiej akcji sprzed pola karnego uderzył Mount, bramkarz zdołał sparować piłkę!

Pierwsza akcja Arsenalu. Dogranie z lewej strony. Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał dojść do piłki.