1
2
1
85'

Wielka szansa dla Piasta Gliwice na wyrównanie po juniorskim zagraniu ręką Konstantinosa Triantafyllopoulosa. Może nawet trampkarskim. Szczęśliwie dla Pogoni Szczecin pudło. Patryk Lipski nie przymierzył z rzutu wolnego pod poprzeczkę.

5
2
1
83'

Rewelacyjnie Dante Stipica. Nie bez powodu był w najlepszej jedenastce poprzedniego sezonu naszego portalu. Chorwat zostawił stopę i nie dał się pokonać płaskim uderzeniem Arkadiusza Pyrki. Młodzieżowiec starał się umieścić futbolówkę w pobliżu bliższego narożnika.

15
3
3
2
3
81'

Piotr Parzyszek strzelił nożycami ponad bramką Pogoni Szczecin po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Arkadiusza Pyrki. Zmiennicy Waldemara Fornalika starają się uratować rezultat.

1
3
2
1
80'

Końcówka spotkania i Pogoń Szczecin mobilizuje się w defensywie. Tym razem drużyna znad Odry nie pozwoliła przeciwnikom na ekspresowe odwrócenie wyniku. Być może jedno uderzenie celne wystarczy gościom do odniesienia zwycięstwa z uczestnikiem europejskich pucharów.

4
4
2
75'

Przerwa na napoje.

3
6
4
2
2
72'

Pozostało trochę czasu na reakcję podopiecznym Waldemara Fornalika. Futbolówka szybuje w pole karne Pogoni Szczecin, a w nim gracze Kosty Runjaicia radzą sobie z dośrodkowaniami, między innymi Kristophera Vidy.

2
2
1
72'

Alexander Gorgon i 1:0 dla Pogoni. Pozostało kilkanaście minut.

9
11
2
2
3
70'
66'

Gol! Strzelił Alexander Gorgon. Asystował mu Kamil Drygas.

Piłka w bramce Piasta Gliwice. Szczecinianie na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka z rzutu rożnego główkował Kamil Drygas, a lot piłki przeciął jeszcze Alexander Gorgon. Zakontraktowany latem zawodnik strzelił celnie i uniknął spalonego z powodu niefrasobliwego zachowania Jakuba Holubka. Pierwsze uderzenie celne przyjezdnych i zaskakujący obrót wydarzeń.

72
43
7
5
7
64'

Niespodziewanie Pogoń Szczecin mogła objąć prowadzenie! To byłby naprawdę zaskakujący twist. Michał Kucharczyk ułożył sobie piłkę na stopie blisko linii pola karnego i oddał techniczne uderzenie. Futbolówka zatrzymała się na słupku. Nie wiadomo, czy zatrzymałby ją Frantisek Plach.

11
8
1
2
62'

Piast Gliwice nie przedarł się ze swoimi strzałami przez ciasno ustawionych obrońców Pogoni Szczecin. Futbolówka utonęła w gąszczu zawodników w białych strojach.

12
3
1
1
2
komentarz

60'

W Pogoni Szczecin mogą być potrzebne zmiany spowodowane kontuzjami, ponieważ problemy zdrowotne zgłosili Benedikt Zech oraz Maciej Żurawski. Na razie obaj pozostają w rywalizacji z Piastem Gliwice.

1
2
3
58'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Świerczok za faul na Kamilu Drygasie.

2
2
1
2
2
56'
55'

Waldemar Fornalik przygotowuje do wejścia na boisko zmiennika. Gospodarze potrzebują pilnego pojawienia się skutecznego zawodnika, ponieważ w przeciwieństwie do przeciwnika stwarzają sytuacje podbramkowe.

1
1
3
1
1
52'

Pogoń Szczecin w pobliżu pola karnego przeciwnika, ale tradycyjnie niewiele potrafi tam zdziałać. Rozegranie zakońćzyło się niedokładnym podaniem na lewe skrzydło do Huberta Matyni.

3
4
1
1
49'

Na potwierdzenie Jakub Świerczok strzelił nieznacznie obok słupka. Napastnik Piasta Gliwice został odrobinę wygoniony do boku przez Dominika Steczyka i nie znalazł płaskim uderzeniem, na zakończenie szybkiego ataku, dalszego narożnika.

1
1
48'

Jakub Świerczok atakuje często, ale nieskutecznie.

2
2
1
1
1
46'

Druga połowa rozpoczęła się od strzału celnego. Piłka znalazła się pod nogami Patryka Lipskiego po podaniu Jakuba Świerczoka. Doskonale znany w Szczecinie pomocnik nie zrobił krzywdy Pogoni. Delikatne uderzenie z kilkunastu metrów zostało zatrzymane przez Dantego Stipicę.

2
1
1
1
2
46'

Gra wznowiona. Daniel Stefański dał zawodnikom znać, że do końca spotkania pozostało zaledwie 45 minut.