Zamieszanie w polu karnym Rakowa. Wbiegł w nie nawet Hładun, uderzał Starzyński, ale baaaardzo niecelnie. Aż trudno uwierzyć, że to nie rykoszet.

90+3'

Szalona wysoka piłka w pole karne ze środka boiska, mało brakowało, a Żubrowski skierowałby piłkę do siatki.

1
90+2'

Balić efektownie przymierzył z półwoleja z dystansu, ale niczym kangur wyskoczył Szumski.

2
2
90+1'

Rozpoczęła się pierwsza z pięciu doliczonych minut.

3
1
2
1
2
90'

A teraz z daleka próbował Forbes, wybija piłkę Forenc.

7
3
2
1
89'

Centra Balicia wyłapana przez Szumskiego.

2
88'

Raków Częstochowa. Schodzi: David Tijanić. Wchodzi: Giannis Papanikolaou.

86'

Nie ma lekko na prawej stronie Bohar. Szukają go koledzy podaniem, ale częstochowianie wiedzą, jak kryć.

1
1
84'

Starzyński dośrodkowywał z narożnika, główka Balicia minimalnie obok bramki!

4
1
3
83'

Piłka ciągle bardziej na połowie Zagłębia niż Rakowa, ale to nie ma większego znaczenia, bo może za chwilę urodzić się kontra.

1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor.

Raków Częstochowa
1
1
80'

Kun przewracany, faulu nie było.

2
1
1
2
3
79'

Raków Częstochowa. Schodzi: Petr Schwarz. Wchodzi: Piotr Malinowski.

78'

Raków Częstochowa. Schodzi: Marcin Cebula. Wchodzi: Ben Lederman.

74'

Starcie Guldana z Szumskim. Przewrócony bramkarz Rakowa.

2
73'

Zablokowany strzał Sirka, po chwili dośrodkowanie Baszkirowa wybija Petrasek.

1
72'

Raków Częstochowa. Schodzi: Vladislavs Gutkovskis. Wchodzi: Felicio Brown Forbes.

71'

Skurcz złapał Gutkovskisa. Chwila przerwy.

1
1
2
70'

Centra z prawej strony do nadbiegającego Bohara, ale ten nie sięgnął piłki.

2
2
68'

Żółtą kartkę otrzymał Rok Sirk.

KGHM Zagłębie Lubin
2
2
1
1
66'

Gol! Strzelił Rok Sirk. Asystował mu Sasa Zivec.

Wydawało się, że piłka zagrana do Zivca na prawą stronę będzie za mocna, ale ten zdołał ją dogonić przed linią końcową i wyłożyć Sirkowi. Rezerwowy Zagłębia daje gola kontaktowego!

9
9
3
8
13
64'

Faulowany Gutkovskis na własnej połowie

63'

Niesamowite pudło Tijanicia z 3. metra! Słoweniec miał idealnie wyłożoną piłkę, ale ta jakoś dziwnie siadła na murawie i nie trafił w nią nogą.

1
1
2
1
2
62'
61'

Znów dośrodkowanie Tijanicia. Wydawało się, że jest wybite, aż tu nagle pojawił się Schwarz i huknął obok bramki.

1
59'

Samuel Mraz szuka swojego miejsca na boisku. Miał być napastnikiem, a bierze się za rozgrywanie. Na razie efektów nie widać.

1
1
57'

Zawieszają piłkę nad polem karnym Rakowa lubinianie, ale strzał Starzyńskiego tak raczej do statystyk.

1
1
56'

A teraz już faul był na pewno. Przewinił Igor Sapała.

1
55'

Pada Gutkovskis na 25. metrze, a gdyby nie ta interwencja obrońców, wychodziłby sam na sam z Hładunem.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Cebula za przerwanie kontrataku faulem.

1
1
53'

Sasa Balić wymaga interwencji medycznej. Mamy chwilę przerwy.

52'

Strzał Tijanicia zablokowany w ostatniej chwili. Chyba kolejne gole wiszą w powietrzu.

50'

A Raków gra wysokim pressingiem. Kłopoty z wybiciem ma Hładun.

48'

Gol! Strzelił David Tijanić. Asystował mu Fran Tudor.

Złe wybicie piłki Guldana. Piłkę przejął Gutkovskis, zagrał na lewo do Tudora, a ten dośrodkował do Tijanicia, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do bramki.

24
14
2
4
47'

Szarża Kuna i Cebuli kończy się rzutem rożnym dla Rakowa.

1
1
1
1
1
46'
czas Druga połowa
17:46

Piłkarze gości już na boisku. Za chwilę wybiegną też gospodarze.

Czy KGHM Zagłębie odwróci losy meczu w drugiej połowie?
2
17:46

2
1
3
2
45'

Co najmniej minutę doliczył arbiter do I połowy.

1
1
44'

Wrzutka Szysza za mocna, ale na wszelki wypadek wybił ją głową Wilusz. Po chwili dobre wyjście z bramki zanotował Szumski.

4
43'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kun za zatrzymanie piłki ręką.

2
2
2
41'

Najlepsza szansa Miedziowych w tym meczu. Mraz ściągnął dwóch obrońców na prawą stronę i wycofał piłkę na 16. metr, gdzie uderzał z piewszej piłki Baszkirow. Dobrze broni Szumski.

5
2
3
40'

Wrzucał Baszkirow - bez efektu. Jeszcze Bohar wyłożył piłkę na 4. metr, ale... nikogo tam nie było.

3
1
2
39'

Zaostrza się gra. Teraz Wilusz fauluje Zivca.

4
2
2
38'

Faulowany Petr Schwarz w środkowej strefie przy linii bocznej. Domagają się kolejnej kartki kibice Rakowa.

1
6
37'

Akcja rozpoczęta przez Mraza, podanie do Szysza - strzał zablokowany. Jeszcze z pierwszej piłki dobijać próbował Bohar, ale to był strzał prosto w sektor rodzinny GIEKSA Areny w Bełchatowie.

2
2
2
36'

Zawisła piłka nad polem karnym Zagłębia, trochę niczym gorący kartofel. Odbiła się piłka od Gutkovskisa, więc o strzał pokusił się Piątkowski. Piłka poleciała nad poprzeczką.

2
1
1
1
4
35'

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić za przerwanie kontry faulem.

2
3
34'

Samotny drybling Tijanicia na 20. metrze. Mało brakowało, a Słoweniec oddałby strzał.

1
1
1
1
32'

A tymczasem mamy kolejną nieistotną ciekawostkę dla pasjonatów.

1
1
1
31'

Na razie nie do przejścia na lewej obronie jest też Maciej Wilusz. Kolejna dobra interwencja.

1
1
2
30'

Dośrodkowanie na Guldana, ale w powietrzu lepszy był Petrasek.

2
1
1
2
29'

Piątkowski blokuje dośrodkowanie Szysza. Będzie rzut rożny.

3
1
1
1
1
28'

Próba konstrukcji ataku pozycyjnego przez Szysza i Mraza, ale powrót Davida Tijanicia tę akcję przerwał.

1
1
2
4
26'

Mamy przerwę w grze. Łukasz Poręba wystawił nogę, by powalczyć o piłkę z Kunem i teraz potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

2
2
1
3
4
25'

Ciągle lata piłka przez pole karne Zagłębia i raz na jakiś czas wraca na połowę Rakowa, by któryś z gospodarzy dostarczył ją tam z powrotem. Tak to wygląda od kilkunastu minut.

2
3
24'

Wilusz dośrodkowywał z połowy boiska w stronę Gutkovskisa. Teraz przy napastniku Rakowa było dwóćh obrońców. Nie miałszans dojść do tej piłki.

5
3
2
1
2
23'

Fran Tudor szukał podaniem po ziemi Gutkovskisa, ale przyklejony do niego jest Lubomir Guldan.

3
1
2
1
1
21'

A tymczasem ruszył Bohar. Jego dośrodkowanie zablokował Petrasek.

3
1
1
2
20'

I już w odpowiedzi dośrodkowanie Tudora. Raków szuka okazji z kontrataków.

1
1
1
19'

"Podwójny" rzut rożny Zagłębia, bo dwóch piłkarzy podeszło do narożnika. Dośrodkowanie w stronę Bohara nie przyniosło jednak efektu.

3
1
1
1
3
18'

Dośrodkowanie Bohara z rzutu wolnego, jeszcze dopadł do piłki Guldan i... przypadkowo, ale szczęśliwie wybija piłkę Gutkovskis.

5
1
1
1
3
17'

Dośrodkowanie Tijanicia wybijają goście. Piłka do Chodyny, ten od razu w stronę Mraza, ale dobrze ustawiony jest Maciej Wilusz.

1
1
1
1
2
16'

Tomas Petrasek za bardzo pchał rywala podczas walki o piłkę w polu karnym przy wrzucie z autu. Teraz musi pędzić do obrony.

3
1
15'

Schwarz miękko wrzucił piłkę w szesnastkę w poszukiwaniu któregoś z kolegów, ale wysocy obrońcy z Lubina wygłówkowali piłkę na rzut rożny.

1
1
14'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamykał Piątkowski. Piłka poleciała obok bramki.

2
1
13'

Dośrodkowanie Kuna nie zostało zamknięte przez nikogo. Ale potem wyłonił sie Kamil Piątkowski i uderzył potężnie w światło bramki. Brawa dla Hładuna za refleks.

4
1
2
12'

Cebula pada w polu karnym Zagłębia po starciu z Jończym. Problem w tym, że kontakt między panami nie zaszedł.

1
1
1
11'

Baszkirow podał "w stronę Zivca", ale nie "do Zivca". A to zasadnicza różnica...

2
1
10'

Korzystając z chwili wolnej informujemy, że kadra Rakowa może się jeszcze nieco zmienić.

1
9'

Raków pressingiem na połowie rywala. Trudno lubinianom opuścić własną połowę. A gdy Chodynie już się to udało, Sapała czystym wślizgiem wybił piłkę na aut.

1
2
7'

Dośrodkowanie Zivca, ale w polu karnym Rakowa jeden z piłkarzy Miedziowych faulował.

6'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Poręba.

2
6'

Przechwyt Schwarza był zaczynem kontry, ale piłka przecięta przez jednego z obrońców Zagłębia.

2
1
5'

Baszkirow ma sporo roboty na lewej stronie. Tudor jest tam bardzo aktywny.

4'

Rozgrywa piłkę Raków na 30. metrze. Spokojnie, bez presji przeciwnika.

1
1
1
1
2
2'

Były jeszcze małe wątpliwości, czy napastnik Rakowa nie spalił, ale wóz VAR potwierdził, że błędu nie było.

4
1
2
1
1'

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Fran Tudor.

Nieco ponad 30 sekund zajęło częstochowianom objęcie prowadzenia! Podanie ze środkowej strefy na prawe skrzydło dostał Tudor i dośrodkował na głowę Gutkovskisa, a ten pokonał Hładuna! 1:0 dla Rakowa!