Raków Częstochowa
1' Vladislavs Gutkovskis 43' Patryk Kun 48' David Tijanić 54' Marcin Cebula 81' Fran Tudor
KGHM Zagłębie Lubin
6' Łukasz Poręba 35' Sasa Balić 66' Rok Sirk 68' Rok Sirk
2:1

To był miły wieczór z Ekstraklasą. Oby takich więcej. Dobranoc!

Koniec! Raków Częstochowa wygrywa z KGHM Zagłębiem. Miedziowi doznali pierwszej porażki w sezonie.

Próba zagrania na głowę Simicia, ale nie sięgnął piłki głową.

Spalony Felicio Browna Forbesa. Szybko wznawia Zagłębie.

Guldan zagrywa górną piłkę w pole karne, ale... do kogo?

Zamieszanie w polu karnym Rakowa. Wbiegł w nie nawet Hładun, uderzał Starzyński, ale baaaardzo niecelnie. Aż trudno uwierzyć, że to nie rykoszet.

Szalona wysoka piłka w pole karne ze środka boiska, mało brakowało, a Żubrowski skierowałby piłkę do siatki.

Balić efektownie przymierzył z półwoleja z dystansu, ale niczym kangur wyskoczył Szumski.

Rozpoczęła się pierwsza z pięciu doliczonych minut.

A teraz z daleka próbował Forbes, wybija piłkę Forenc.

Centra Balicia wyłapana przez Szumskiego.

Raków Częstochowa. Schodzi: David Tijanić. Wchodzi: Giannis Papanikolaou.

Nie ma lekko na prawej stronie Bohar. Szukają go koledzy podaniem, ale częstochowianie wiedzą, jak kryć.

Starzyński dośrodkowywał z narożnika, główka Balicia minimalnie obok bramki!

Piłka ciągle bardziej na połowie Zagłębia niż Rakowa, ale to nie ma większego znaczenia, bo może za chwilę urodzić się kontra.

Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor.

Kun przewracany, faulu nie było.

Raków Częstochowa. Schodzi: Petr Schwarz. Wchodzi: Piotr Malinowski.

Raków Częstochowa. Schodzi: Marcin Cebula. Wchodzi: Ben Lederman.

Starcie Guldana z Szumskim. Przewrócony bramkarz Rakowa.

Zablokowany strzał Sirka, po chwili dośrodkowanie Baszkirowa wybija Petrasek.

Raków Częstochowa. Schodzi: Vladislavs Gutkovskis. Wchodzi: Felicio Brown Forbes.

Skurcz złapał Gutkovskisa. Chwila przerwy.

Centra z prawej strony do nadbiegającego Bohara, ale ten nie sięgnął piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Rok Sirk.

Gol! Strzelił Rok Sirk. Asystował mu Sasa Zivec.

Wydawało się, że piłka zagrana do Zivca na prawą stronę będzie za mocna, ale ten zdołał ją dogonić przed linią końcową i wyłożyć Sirkowi. Rezerwowy Zagłębia daje gola kontaktowego!

Faulowany Gutkovskis na własnej połowie

Niesamowite pudło Tijanicia z 3. metra! Słoweniec miał idealnie wyłożoną piłkę, ale ta jakoś dziwnie siadła na murawie i nie trafił w nią nogą.

Zagłębie Lubin. Schodzi: Samuel Mraz. Wchodzi: Rok Sirk.

Znów dośrodkowanie Tijanicia. Wydawało się, że jest wybite, aż tu nagle pojawił się Schwarz i huknął obok bramki.

Samuel Mraz szuka swojego miejsca na boisku. Miał być napastnikiem, a bierze się za rozgrywanie. Na razie efektów nie widać.

Zawieszają piłkę nad polem karnym Rakowa lubinianie, ale strzał Starzyńskiego tak raczej do statystyk.

A teraz już faul był na pewno. Przewinił Igor Sapała.

Pada Gutkovskis na 25. metrze, a gdyby nie ta interwencja obrońców, wychodziłby sam na sam z Hładunem.

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Cebula za przerwanie kontrataku faulem.

Sasa Balić wymaga interwencji medycznej. Mamy chwilę przerwy.

Strzał Tijanicia zablokowany w ostatniej chwili. Chyba kolejne gole wiszą w powietrzu.

A Raków gra wysokim pressingiem. Kłopoty z wybiciem ma Hładun.

Gol! Strzelił David Tijanić. Asystował mu Fran Tudor.

Złe wybicie piłki Guldana. Piłkę przejął Gutkovskis, zagrał na lewo do Tudora, a ten dośrodkował do Tijanicia, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do bramki.

Szarża Kuna i Cebuli kończy się rzutem rożnym dla Rakowa.

Gramy!

Piłkarze gości już na boisku. Za chwilę wybiegną też gospodarze.

Czy KGHM Zagłębie odwróci losy meczu w drugiej połowie?

Koniec I połowy. Na razie 1:0 dla Rakowa.

Co najmniej minutę doliczył arbiter do I połowy.

Wrzutka Szysza za mocna, ale na wszelki wypadek wybił ją głową Wilusz. Po chwili dobre wyjście z bramki zanotował Szumski.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kun za zatrzymanie piłki ręką.

Najlepsza szansa Miedziowych w tym meczu. Mraz ściągnął dwóch obrońców na prawą stronę i wycofał piłkę na 16. metr, gdzie uderzał z piewszej piłki Baszkirow. Dobrze broni Szumski.

Wrzucał Baszkirow - bez efektu. Jeszcze Bohar wyłożył piłkę na 4. metr, ale... nikogo tam nie było.

Zaostrza się gra. Teraz Wilusz fauluje Zivca.

Faulowany Petr Schwarz w środkowej strefie przy linii bocznej. Domagają się kolejnej kartki kibice Rakowa.

Akcja rozpoczęta przez Mraza, podanie do Szysza - strzał zablokowany. Jeszcze z pierwszej piłki dobijać próbował Bohar, ale to był strzał prosto w sektor rodzinny GIEKSA Areny w Bełchatowie.

Zawisła piłka nad polem karnym Zagłębia, trochę niczym gorący kartofel. Odbiła się piłka od Gutkovskisa, więc o strzał pokusił się Piątkowski. Piłka poleciała nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić za przerwanie kontry faulem.

Samotny drybling Tijanicia na 20. metrze. Mało brakowało, a Słoweniec oddałby strzał.

A tymczasem mamy kolejną nieistotną ciekawostkę dla pasjonatów.

Na razie nie do przejścia na lewej obronie jest też Maciej Wilusz. Kolejna dobra interwencja.

Dośrodkowanie na Guldana, ale w powietrzu lepszy był Petrasek.

Piątkowski blokuje dośrodkowanie Szysza. Będzie rzut rożny.

Próba konstrukcji ataku pozycyjnego przez Szysza i Mraza, ale powrót Davida Tijanicia tę akcję przerwał.

Mamy przerwę w grze. Łukasz Poręba wystawił nogę, by powalczyć o piłkę z Kunem i teraz potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

Ciągle lata piłka przez pole karne Zagłębia i raz na jakiś czas wraca na połowę Rakowa, by któryś z gospodarzy dostarczył ją tam z powrotem. Tak to wygląda od kilkunastu minut.

Wilusz dośrodkowywał z połowy boiska w stronę Gutkovskisa. Teraz przy napastniku Rakowa było dwóćh obrońców. Nie miałszans dojść do tej piłki.

Fran Tudor szukał podaniem po ziemi Gutkovskisa, ale przyklejony do niego jest Lubomir Guldan.

A tymczasem ruszył Bohar. Jego dośrodkowanie zablokował Petrasek.

I już w odpowiedzi dośrodkowanie Tudora. Raków szuka okazji z kontrataków.

"Podwójny" rzut rożny Zagłębia, bo dwóch piłkarzy podeszło do narożnika. Dośrodkowanie w stronę Bohara nie przyniosło jednak efektu.

Dośrodkowanie Bohara z rzutu wolnego, jeszcze dopadł do piłki Guldan i... przypadkowo, ale szczęśliwie wybija piłkę Gutkovskis.

Dośrodkowanie Tijanicia wybijają goście. Piłka do Chodyny, ten od razu w stronę Mraza, ale dobrze ustawiony jest Maciej Wilusz.

Tomas Petrasek za bardzo pchał rywala podczas walki o piłkę w polu karnym przy wrzucie z autu. Teraz musi pędzić do obrony.

Schwarz miękko wrzucił piłkę w szesnastkę w poszukiwaniu któregoś z kolegów, ale wysocy obrońcy z Lubina wygłówkowali piłkę na rzut rożny.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamykał Piątkowski. Piłka poleciała obok bramki.

Dośrodkowanie Kuna nie zostało zamknięte przez nikogo. Ale potem wyłonił sie Kamil Piątkowski i uderzył potężnie w światło bramki. Brawa dla Hładuna za refleks.

Cebula pada w polu karnym Zagłębia po starciu z Jończym. Problem w tym, że kontakt między panami nie zaszedł.

Baszkirow podał "w stronę Zivca", ale nie "do Zivca". A to zasadnicza różnica...

Korzystając z chwili wolnej informujemy, że kadra Rakowa może się jeszcze nieco zmienić.

Raków pressingiem na połowie rywala. Trudno lubinianom opuścić własną połowę. A gdy Chodynie już się to udało, Sapała czystym wślizgiem wybił piłkę na aut.

Dośrodkowanie Zivca, ale w polu karnym Rakowa jeden z piłkarzy Miedziowych faulował.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Poręba.

Przechwyt Schwarza był zaczynem kontry, ale piłka przecięta przez jednego z obrońców Zagłębia.

Baszkirow ma sporo roboty na lewej stronie. Tudor jest tam bardzo aktywny.

Rozgrywa piłkę Raków na 30. metrze. Spokojnie, bez presji przeciwnika.

Były jeszcze małe wątpliwości, czy napastnik Rakowa nie spalił, ale wóz VAR potwierdził, że błędu nie było.

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Fran Tudor.

Nieco ponad 30 sekund zajęło częstochowianom objęcie prowadzenia! Podanie ze środkowej strefy na prawe skrzydło dostał Tudor i dośrodkował na głowę Gutkovskisa, a ten pokonał Hładuna! 1:0 dla Rakowa!