3
4
2
82'

Jeszcze jedna sytuacja podbramkowa Michała Żyry. Ten zawodnik zapracował już na miano najważniejszego tego popołudnia w Gliwicach. W zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał minimalnie niecelne uderzenie w poprzeczkę!

2
4
79'
74'

To mógł być ostateczny cios zadany przeciwnikom. Matus Putnocky nie utrzymał piłki w dłoniach po uderzeniu zza pola karnego i dał możliwość wykonania dobitki. Ta w wykonaniu Patryka Sokołowskiego okazała się minimalnie niecelna. Świetna szansa i nie dziwi, że pomocnik gospodarzy złapał się za głowę po swoim pudle.

1
2
70'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Pyrka za faul na Eriku Exposito.

Piast Gliwice
2
1
1
2
68'

Mało czasu pozostało przyjezdnym na odrobienie już dwubramkowych strat do przeciwnika. Na dodatek Śląsk Wrocław ma problem z kreowaniem szans na gole. Impuls drużynie dał Rafał Makowski, ale po zaledwie kilkunastu minutach nie było go na boisku z powodu urazu.

1
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Sokołowski za przewinienie na połowie przeciwnika.

1
1
3
62'

Patryk Sokołowski przymierzył z bliska na 2:0.

3
3
58'

Gol! Strzelił Patryk Sokołowski. Asystował mu Michał Żyro.

Rośnie przewaga Piasta Gliwice. Piłka ponownie w bramce przyjezdnych. Michał Żyro tym razem nie połakomił się na gola, a na koniec błyskawicznego ataku uruchomił lepiej ustawionego Patryka Sokołowskiego. Śląsk Wrocław nie potrafił wyprowadzić piłki na własnej połowie, za co niebawem nastąpiła kara.

16
16
7
10
15
58'
56'

Rafał Makowski nie pozostanie na boisku z powodu urazu.

1
5
3
5
53'

Rafał Makowski i pierwsza tak realna szansa na wyrównanie. Niestety dla gości, niewykorzystana.

1
1
3
1
51'

Śląsk Wrocław zmusił do interwencji Frantiska Placha. Pierwsza obrona bramkarza Piasta Gliwice po uderzeniu z półdystansu Rafała Makowskiego. Pomocnik daje impuls drużynie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

2
1
1
48'

Piast Gliwice wyciągnął wnioski po kompletnym falstarcie w Krakowie. Tym razem po wyjściu na boisko z szatni nie pozwala przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł i złapanie odpowiedniego rytmu. Śląsk Wrocław wygląda równie bezbarwnie w ataku pozycyjnym jak przed przerwą.

4
4
2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Gliwicach. Piast przystąpił do niej z jednym golem zaliczki, a Śląsk Wrocław z jednym nowym zawodnikiem. Ciekawe, czy nastąpi zasadnicza zmiana w obrazie rywalizacji po przerwie.

komentarz

Piast Gliwice zastanawia się, jak utrzymać prowadzenie.

komentarz

40'

Jeszcze bez uderzenia celnego przyjezdni. Możliwość poprawienia statystyk miał Bartłomiej Pawłowski, jednak nie przymierzył odpowiednio po podaniu otrzymanym w polu karnym Piasta Gliwice. Wyłącznie ostrzeżenie dla podopiecznych Waldemara Fornalika od byłego skrzydłowego Malagi.

1
2
1
38'

Piast Gliwice w polu karnym przeciwnika. Seria uderzeń blokowana ofiarnie przez przyjezdnych. Kolejne ostrzeżenie dla podopiecznych Vitezslava Lavicki. To ich rywale mają zdecydowanie więcej interesujących pomysłów na atakowanie.

3
1
2
34'

Żółtą kartkę otrzymał Mark Tamas za ostre przewinienie w powietrzu.

3
1
3
3
4
31'

Śląsk Wrocław musi zorganizować się do ataku, jeżeli zamierza jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieć na skuteczne uderzenie Michała Żyry po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki. Drużyna z województwa dolnośląskiego miała możliwość doprowadzenia do remisu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak poradził sobie w obronie Piast Gliwice.

1
29'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Pałaszewski za przewinienie na Michale Żyrze.

3
2
1
2
2
26'

Dotąd autorem jedynego gola Michał Żyro.

1
23'

Gol! Strzelił Michał Żyro. Asystował mu Arkadiusz Pyrka.

Piast Gliwice na prowadzeniu! Druga sytuacja podbramkowa gospodarzy, druga Michała Żyry i pierwsze trafienie. Dubler Jakuba Świerczoka wbiegł w pobliże bramki przeciwnika i po precyzyjnym dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki pozostało mu dopełnić formalności uderzeniem głową. Akcja została rozegrana przed polem karnym przez Tomasza Jodłowca.

18
19
5
5
11
22'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Huk za ostre przewinienie na Bartłomieju Pawłowskim.

1
1
1
20'

Śląsk Wrocław próbuje odpowiedzieć swoim niebezpiecznym atakiem na sytuację podbramkową stworzoną przez Michała Żyrę. Rozegranie podopiecznych Vitezslava Lavicki, jednak gospodarze nie pozwalają im na zatrudnienie groźnym strzałem Frantiska Placha.

4
2
2
18'

Michał Żyro był o włos od uderzenia do bramki.

1
2
2
2
14'

Zapachniało prowadzeniem podopiecznych Waldemara Fornalika. Ich akcja rozegrana na prawej stronie boiska, a piłka zagrana w pole karne została opanowana przez Michała Żyrę. Płaskie uderzenie byłogo zawodnika Legii Warszawa czy Pogoni Szczecin zatrzymało się na słupku!

3
3
1
2
13'

Michał Żyro stoi przed trudnym zadaniem, ponieważ trener Waldemar Fornalik powierzył mu zastąpienie na desancie Jakuba Świerczoka. Przed momentem również doświadczony, choć mniej skuteczny napastnik próbował przechwycić piłkę na połowie Śląska Wrocław, jednak sędzia Mariusz Złotek nie pozwolił na kontynuowanie gry po faulu.

2
1
1
10'

Rywalizacja o panowanie w pobliżu koła środkowego. Piast Gliwice, a w jego szeregach przede wszystkim Michał Chrapek, wyłuskał piłkę, jednak nie zdołał jej przetransportować pod bramkę strzeżoną przez Matusa Putnockiego.

1
6'

Piast Gliwice nie chce dać się zdominować podobnie jak na początku meczu z Wisłą Kraków. Michał Żyro został sfaulowany blisko pola karnego przeciwnika i była szansa na pokonanie strzałem z rzutu wolnego Matusa Putnockiego. Nie została ona wykorzystana przez Michała Chrapka.

1
1
3'

Pierwsze dośrodkowania poszybowały w pole karne Piasta Gliwice. Interweniował tam Tomasz Jodłowiec. Gospodarze wybiegli na boisko w niebieskich strojach z białymi elementami, natomiast Śląsk Wrocław rywalizuje w białych koszulkach oraz zielonych spodenkach.

02:34

W rundzie jesiennej Śląsk Wrocław poradził sobie na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Wcześnie objął prowadzenie dzięki strzałowi Fabiana Piaseckiego. Po przerwie drugi cios zadał przyjezdnym Piotr Celeban i konfrontacja zakończyła się rezultatem 2:0.

1
02:34

Przygotowania wrocławian do rywalizacji w Gliwicach.

02:34

Drużyna z Wrocławia zdobyła na początku tego tygodnia punkt.

1
02:34

Śląsk Wrocław nie rozegrał równie wypełnionego zwrotami akcji meczu tuż przed półmetkiem sezonu. Podopieczni Vitezslava Lavicki nie znaleźli sposobu na umieszczenie piłki w bramce Michała Gliwy i zremisowali ze Stalą Mielec.

1
1
02:23

Emocje, ale zarazem kontrowersje w pierwszym meczu Piasta w rundzie wiosennej.

02:23

Piast stworzył rewelacyjne widowisko w pierwszym meczu po zimowym okresie przygotowań. Podopieczni Waldemara Fornalika zwyciężyli 4:3 na stadionie Wisły Kraków, choć po 20 minutach mieli trzy gole straty do przeciwnika. Do spektakularnego pościgu poderwał gliwiczan Jakub Świerczok.

1
02:23

Piast przed drugim meczem w rundzie wiosennej.

02:23

Sobotnie granie w PKO Ekstraklasie rozpocznie się meczem w Gliwicach. Piast zmierzy się w nim ze Śląskiem Wrocław. Drużyna, która w tym sezonie rywalizowała w eliminacjach Ligi Europy, zmierzy się z kandydatem do awansu do pucharów w trwających rozgrywkach.