Na trzy kolejki przed końcem sezonu Legia zapewniła sobie tytuł. - Teraz nie ma wątpliwości, który klub jest najlepszy w historii polskiej piłki - mówi WP SportoweFakty Dariusz Mioduski. Prezes Legii opowiedział nam również o planowanych transferach.
Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii: Mamy konkretne plany na lato
1
1
1
14:16
Mimo tego, że Legia Warszawa jest już pewna mistrzostwa Polski, w sobotnim starciu z Wisłą Kraków nie zamierza stosować taryfy ulgowej. - Osiągnęliśmy swój cel, ale sezon jeszcze się dla nas nie skończył - mówi trener Czesław Michniewicz
Legia tęskni za wysokimi zwycięstwami. "Będziemy do tego dążyć"
14:16
Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania. Zawodnicy Wisły zrobili okolicznościowy szpaler dla piłkarzy Legii.
12
2
1
4
2
3'
Jak na razie sporo gry w środkowej strefie boiska.
6
1
2
1
5'
Legia rozgrywa piłkę na połowie Wisły. Gospodarze szukają okazji na gola. Bartosz Slisz dogrywał piłkę przed bramkę Wisły, lecz dobrze interweniował Georgij Żukow.
6
1
2
1
2
7'
Na uderzenie na bramkę Legii zdecydował się Yaw Yeboah. Pewnie interweniował Miszta.
9
2
1
3
9'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Felicio Brown Forbes oddał niecelne uderzenie głową.
6
2
1
2
12'
Dobra okazja dla Legii. Po akcji Martinsa z około 16 metrów strzelał Bartosz Slisz. To było jednak uderzenie niecelne.
3
2
1
1
1
15'
Zza pola karnego z pierwszej piłki strzelał Yaw Yeboah. Ładne uderzenie, ale piłka przeleciała tuż obok bramki Legii.
4
2
1
18'
Yaw Yeboah stracił piłkę na połowie Legii. Gospodarze wyszli z szybką, bardzo groźną akcją. Po zagraniu Mladenovicia piłkę z linii bramkowej wybił jednak Michal Frydrych.
3
3
2
22'
Stefan Savić zagrywał piłkę z rzutu wolnego w pole karne Legii. Gospodarze wybili piłkę.
2
1
2
25'
Jak na razie dość spokojne tempo meczu. Brakuje dogodnych okazji strzeleckich.
2
1
1
27'
Z dystansu bardzo niecelny strzał oddał Bartosz Slisz.
4
1
Czy pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem?
Tak
Nie
3
1
1
1
31'
Będzie rzut wolny dla Legii. Okazja na dośrodkowanie w pole karne Wisły.
4
1
2
1
2
32'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Wisły. Piłkę pewnie złapał Mateusz Lis.
8
1
1
35'
Kolejne minuty mijają, a dobrych okazji cały czas brakuje.
3
1
2
2
1
36'
Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnym boisku.
2
1
2
37'
Dobrze w defensywie spisał się Mateusz Wieteska. Zatrzymał przed polem karnym biegnącego z piłką Stefana Savicia.
3
1
4
40'
Stefan Savić zagrywał piłkę w pole karne do wbiegającego Burligi. Podanie było jednak zbyt mocne i futbolówka wyleciała poza boisko.
5
2
1
41'
Świetna okazja na gola dla Legii! Tomas Pekhart do Bartosza Slisza. Ten miękko wrzucił w pole karne, gdzie główkował niepilnowany Pekhart. Jego uderzenie znakomicie obronił Mateusz Lis.
9
2
3
2
2
43'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Burliga.
4
1
1
1
44'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Wisły. Zawodnicy z Krakowa zdołali wybić piłkę.
6
3
2
3
46'
Początek drugiej połowy.
2
2
1
1
48'
Po dośrodkowaniu Mladenovicia główkował Wieteska. Po rykoszecie piłka wyleciała poza boisko.
4
1
49'
Z rzutu rożnego zagrywał teraz Andre Martins. Zza pola karnego chciał strzelał Filip Mladenović, lecz został zablokowany.
4
3
1
49'
Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Hołownia.
6
3
1
1
51'
Zagranie z rzutu rożnego przed bramkę gospodarzy. Do piłki dopadł Yaw Yeboah, uderzył zza pola karnego, lecz futbolówka przeleciała obok bramki.
3
2
1
1
4
53'
Znakomitą okazję miał Tomas Pekhart, lecz jego strzał z około 13 metrów świetnie obronił Mateusz Lis.
6
1
1
3
56'
ZMIANA
Legia Warszawa. Schodzi: Ernest Muci. Wchodzi: Luquinhas.
1
1
1
1
56'
ZMIANA
60'
Ładne uderzenie z dystansu oddał Stefan Savić. Piłka przeleciała jednak tuż obok bramki Legii.