Lechia tymczasowo najlepsza z całej reszty. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Dzięki wygranej z Wisłą Płock Lechia Gdańsk zajmuje miejsce tuż za podium. Śląsk i Zagłębie rozczarowały w derbach, więc teraz muszą gonić "Biało-Zielonych". Zobaczcie tabelę PKO Ekstraklasy.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze Wisły Płock Jakub Rzeźniczak (z prawej) i Alan Uryga (z lewej) oraz Flavio Paixao (z lewej-tył) i Mario Maloca (w środku) z Lechii Gdańsk PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock Jakub Rzeźniczak (z prawej) i Alan Uryga (z lewej) oraz Flavio Paixao (z lewej-tył) i Mario Maloca (w środku) z Lechii Gdańsk
Na początek 28. kolejki PKO Ekstraklasy zawitaliśmy do Płocka, gdzie miejscowa Wisła podejmowała Lechię Gdańsk. "Naficarze" pragną zapewnić sobie utrzymanie jak najszybciej, a "Biało-zieloni" walczą o czwarte miejsce w tabeli, które przy wygranej Rakowa Częstochowa w finale Fortuna Pucharu Polski może dać prawo gry w eliminacjach do europejskich pucharów.

Lechiści szybko wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Flavio Paixao. Wisła rzuciła się do ataku. Mogła przed przerwą wyrównać, ale Mateusz Szwoch nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie gospodarze też dominowali. Kluczowy był ostatni kwadrans gry. Choć Dawid Kocyła doprowadził do remisu, to gdańszczanie wyprowadzili dwa nokautujące ciosy w ostatnich minutach, dzięki czemu wygrali 3:1.

Wieczorem odbyły się derby Dolnego Śląska, czyli Śląsk kontra Zagłębie. Mimo ogromnej przewagi boiskowej, jaką stworzyli sobie gospodarze, nie było wielu klarownych sytuacji. Skończyło się bezbramkowym remisem. Więcej działo się za to pod stadionem, gdzie zebrali się kibice gospodarzy, by dopingować zespół. Odpalali race, rzucali petardami hukowymi. Otoczył ich kordon policji. Funkcjonariusze legitymowali każdego uczestnika zgromadzenia.

Mistrzem na pewno jest już Legia Warszawa. O wicemistrzostwo walczą Raków i Pogoń Szczecin. Najlepsza z całej reszty na razie jest Lechia, ale musi czekać na odpowiedzi Piasta Gliwice i Warty Poznań. Remis w piątkowych derbach dał Zagłębiu piąte, a Śląskowi siódme miejsce.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)
0:1 - Flavio Paixao 6'
1:1 - Dawid Kocyła 75'
1:2 - Bartosz Kopacz 81'
1:3 - Joseph Ceesay 90+5'

Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin 0:0