PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
16 maj 2021 17:30
90+2'

Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu.

2
1
90'

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

1
1
1
5
87'

Częstochowianie mieli wolną przestrzeń na przeprowadzenie szybkiego ataku. Nie wszystko wyszło tak, jak mogli sobie zaplanować lub zamarzyć. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna zgubiła tempo i pozwoliła Pogoni Szczecin ustawić się w defensywie.

2
1
1
2
85'

Musieli sposobić się szczecinianie do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

4
1
2
83'

Jakub Arak na 3:1 dla Rakowa Częstochowa.

7
4
1
1
80'

Wyglądało to interesująco, ponieważ piłka toczyła się po boisku między zawodnikami w szybkim tempie. Znalazło się miejsce do oddania strzału, ale jak spod ziemi wyrósł defensor i popisał się blokiem. Wyłącznie korner, a to rozczarowanie dla zespołu atakującego.

3
77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Arak.

Ponownie dwubramkowe prowadzenie Rakowa Częstochowa. Sprawnie przeprowadzona przez przyjezdnych akcja z wykorzystaniem prawego skrzydła została podsumowana uderzeniem z bliska do odsłoniętej bramki przez Jakuba Araka.

Raków Częstochowa
24
11
3
3
10
77'

Dobrze zapowiadała się ta akcja. Szybkie przetransportowanie piłki w pobliże pola karnego przeciwnika dzięki prostopadłemu podaniu. Ominęło ono całą drugą linię Pogoni Szczecin. Na szczęście dla gospodarzy zareagowała obrona i nie dopuściła do zatrudnienia bramkarza.

3
2
4
1
76'

Pożegnalne trafienie Adama Frączczaka.

9
1
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adam Frączczak.

Pogoń Szczecin odpowiedziała i jeszcze będzie pasjonująco w ostatniej fazie spotkania. Gospodarze strzelili gola kontaktowego. Adam Frączczak oddał uderzenie do siatki głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Pogoń Szczecin
31
16
3
6
12
70'

Ivi Lopez na 2:0!

8
6
1
1
3
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ivi Lopez.

Beznadziejne wyprowadzenie piłki od bramki przez Pogoń Szczecin. Ta przechwycona przez Raków Częstochowa trafiła w środek pola karnego do Iviego Lopeza, a ten nie miał problemu z pokonaniem uderzeniem Dantego Stipicy.

25
20
2
5
7
63'

Zapachniało wyrównaniem. Trzy uderzenia Pogoni Szczecin w krótkim okresie. Pierwsze z nich niecelne, a następnie na wysokości zadania stanął nareszcie rozgrzany Dominik Holec.

1
3
1
60'

Rozsądnie w obronie Raków Częstochowa i nie pozwala na zagrażanie bramce Dominika Holca. Zdyscyplinowani są podopieczni Marka Papszuna w działaniach obronnych.

10
3
1
54'

Najlepszymi strzelcami obu klubów w tym sezonie są Michał Kucharczyk, który oddał sześć uderzeń do bramek przeciwników Pogoni, a także Ivi Lopez z ośmioma trafieniami na koncie. Na boisku jest aktualnie tylko ten pierwszy.

1
2
50'

Futbolówka przeleciała daleko od bramki Rakowa Częstochowa, a zanosiło się na lepsze uderzenie. Przelała się ona po stopie strzelcowi, dlatego rezultat pozostaje bez zmian. Bramkarz nie musiał interweniować, a wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

2
6
4
1
1
48'

Po przerwie pierwszą możliwość poprawienia rezultatu miał Raków Częstochowa. W gąszczu zawodników po dośrodkowaniu uderzenie zostało zablokowane i przyjezdni musieli zadowolić się wyłącznie pozostaniem na połowie przeciwnika.

5
3
2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania na stadionie przy Twardowskiego. Ostatnie 45 minut w niełatwym, ale satysfakcjonującym dla obu klubów sezonie PKO Ekstraklasy. Piłkarze mieli możliwość przygotowania planu ze swoimi szkoleniowcami w przerwie.