Ligue 1: 3. kolejka
13 wrz 2020 21:00
90+9'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Neymar za uderzenie przeciwnika w tył głowy.

Paris Saint-Germain
25
17
6
6
6
90+8'

Sędzia jeszcze sprawdza przy monitorze. Może będzie piąte wykluczenie.

4
4
90+7'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Leandro Paredes za faul na Diego Benedetto i późniejsze awanturowanie się.

10
5
3
3
4
90+7'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Dario Benedetto, który niby był poszkodowany w wyniku faulu, ale jeszcze zdążył dołożyć swoje pięć groszy w awanturze.

Olympique Marsylia
3
5
3
2
90+7'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Layvin Kurzawa za przyłączenie się do zamykającej mecz "walki kogutów". Nawet odgrywał w niej wiodącą rolę.

7
7
3
90+7'

Czerwoną kartkę otrzymał Jordan Amavi za skoczenie do gardła przeciwnikowi po gwizdku. Wspólnie z Layvinem Kurzawą postanowili wymierzyć sobie po kopniaku.

4
8
3
3
2
90+6'

Bitka. To musiało się tak skończyć. Wisiało w powietrzu od dwóch godzin.

6
8
2
2
2
90+2'

W ostatnich minutach podstawowego czasu bez klarownych sytuacji podbramkowych Paris Saint-Germain. Już w doliczonych minutach futbolówka trafiła w pobliże bramki Olympique Marsylia, ale ofiarnie interweniujący przyjezdni nie pozwolili na oddanie strzału z bliska.

1
1
1
1
1
90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Strootman. Holender skasował faulem kontratak Paris Saint-Germain.

4
1
1
2
3
90'

Doliczone sześć minut.

1
85'

Ostre starcie w pobliżu bramki Steve'a Mandandy. Pablo Sarabia spiął się z defensorem, który wykonał skuteczną pracę i do maksimum utrudnił uderzenie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Paris Saint-Germain ma coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu.

3
2
1
1
3
84'
ZMIANA
1
2
1
1
1
82'

Alessandro Florenzi zamykał akcję Paris Saint-Germain w pobliżu dalszego słupka. Próba skierowania piłki w lustro bramki była nieudana, ale na usprawiedliwienie zawodnika znanego głównie z AS Roma trzeba przyznać, że pozycja po dośrodkowaniu była niewygodna.

80'

Pozostało 10 minut podstawowego czasu w Paryżu. Olympique Marsylia ugasił pożar w pobliżu bramki Steve'a Mandandy. W ostatnim fragmencie spotkania golkiper przyjezdnych nie musiał interweniować w skomplikowanych okolicznościach. Paris Saint-Germain jeszcze spróbuje wzniecić ogień w końcówce konfrontacji.

2
2
1
1
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Angel Di Maria za faul na Dimitrim Payecie.

2
1
1
2
2
73'

Tak naprawdę, gdyby sędzia pokazywał żółtą kartkę za każde bardzo ostre stracie w tym meczu, to byłoby już dziewięciu na dziewięciu. Jerome Brisard wytrzymuje napięcie i nie dziesiątkuje drużyn.

1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za ostry faul blisko ławek rezerwowych krótko po pojawieniu się na boisku.

1
1
1
1
1
71'
ZMIANA
71'

Żółtą kartkę otrzymał Dario Benedetto za niesportowe zachowanie - protestowanie.

70'

Piłka przelała się po stopie Neymara w pobliżu bramki Olympique Marsylia. Nawet Andre Villas-Boas złapał się za głowę po niewykorzystanej sytuacji podbramkowej jednego z przeciwników. Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła wydawało się, że pokonanie Steve'a Mandandy jest obowiązkiem Brazylijczyka.

1
1
1
1
1
66'

Sędzia nie zdecydował się na przyznanie rzutu wolnego w pobliżu pola karnego Paris Saint-Germain po ostrym zderzeniu Presnela Kimpembe z Dario Benedetto. Wściekł się szkoleniowiec przyjezdnych, ale swoje niezadowolenie wyraził dyskretnie, żeby nie narazić się na napomnienie.

64'

Piłka wylądowała dla odmiany w bramce Paris Saint-Germain. Ponownie nie ma zmiany rezultatu. Dario Benedetto dobijał uderzenie swojego kompana z klubu i to właśnie on znajdował się na minimalnym spalonym. Zadrżeli paryżanie.

62'

Blisko, coraz bliżej Paris Saint-Germain. Piłka w siatce przyjezdnych po strzale Angela Di Marii w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie ma mowy o uznaniu gola z powodu spalonego Argentyńczyka.

1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Maxime Lopez za ostry faul w centrum boiska.

59'

Zaczyna gotować się w szesnastce przyjezdnych. Steve Mandanda ma swój dzień i zareagował odpowiednio na uderzenie Neymara. Interwencja nogami golkipera Olympique Marsylia. Nie dał się zmylić drobnym rykoszetem.

1
1
57'
ZMIANA

Olympique Marsylia. Schodzi: Pape Gueye. Wchodzi: Dario Benedetto.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Pape Gueye #22
2
1
57'

Pablo Sarabia strzelił z centrum pola karnego w nogi Steve'a Mandandy. Druga tego wieczoru świetna interwencja bramkarza Olympique Marsylia. Była możliwość wyrównania po eleganckim rozegraniu Neymara oraz Alessandro Florenziego.

1
1
54'

Pięknie to wyglądało, ale do czasu. Akcja rozegrana w odpowiednim tempie przez Floriana Thauvina oraz Dimitriego Payeta została przerwana w ostatnim momencie przez Presnela Kimpembe. Już zanosiło się na podsumowanie uderzeniem tego koronkowego rozegrania piłki.

2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Bernat za faul na wyprowadzającym kontratak Florianie Thauvinie.

1
52'

Szansa na pokonanie Steve'a Mandandy uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka kopnięta przez Neymara trafiła w nogi jednego ze stłoczonych wewnątrz pola karnego zawodnika Olympique Marsylia.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Gonzalez za faul na Angelu Di Marii prawie w narożniku własnego pola karnego.

1
1
1
1
1
49'

Alessandro Florenzi w tym meczu debiutuje w Paris Saint-Germain. Aż dwóch Włochów w podstawowym składzie mistrza Francji.

1
1
47'

Piłka rozgrywana przez paryżan na połowie przeciwnika. Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła i otworzyła się szansa na oddanie strzału z bliska do bramki. Z trudem wybronił się Olympique Marsylia.

2
3
1
1
1
46'

Druga połowa i zobaczymy, czy będzie w niej więcej walorów piłkarskich. Paris Saint-Germain mogło w szatni przygotować lepszy plan na atakowanie bramki przeciwnika i utemperować emocje.