Ligue 1. Lens - PSG: koszmarny błąd Marcina Bułki zadecydował o porażce mistrza Francji

Piłkarze PSG doznali sensacyjnej porażki, przegrywając na wyjeździe z Lens 0:1. Gospodarze jedynego gola zdobyli w 58. minucie po koszmarnym błędzie Marcina Bułki.

Michał Piegza
Marcin Bułka Getty Images / Aurelien Meunier / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Dla finalistów Ligi Mistrzów był to dopiero pierwszy mecz w sezonie Ligue 1. Dla graczy Lens drugi.

Mecz kończący 2. kolejkę ligi francuskiej nie rzucał na kolana swoim poziomem. Potyczka od początku toczyła się pod dyktando gości, ale niewiele z niej wynikało. W 16. minucie do uderzenia doszedł Layvin Kurzawa, ale strzelił wysoko ponad bramką.

W odpowiedzi okazję wykreowali sobie piłkarze Lens. Z piłką wzdłuż pola karnego ruszył Ignatius Ganago, strzał zatrzymał się na słupku.

Po przerwie wciąż niezbyt wiele działo się na boisku. O emocje postarał się bramkarz paryżan Marcin Bułka. Polak zagrał, ponieważ problemy związane z sytuacją epidemiologiczną mieli dwaj bramkarze PSG. Reprezentant młodzieżówki w 58. minucie popełnił fatalny w skutkach błąd. Polak chciał zagrywać do obrońcy, ale podał piłkę rywalowi. Ganago ruszył z futbolówką i mimo asysty obrońcy uderzył do bramki.

Pięć minut później Bułka w niewielkim stopniu zrehabilitował się za błąd z 58. minuty. Polak zdołał obronić strzał z kilku metrów Simona Banzy.

Wydawało się, że po stracie gola PSG ruszy do ataku. Gościom brakowało jednak jakości z przodu. Zmiany przeprowadzane przez Thomasa Tuchela nic nie dawały. Gracze Lens bez większego problemu rozbijali dość chaotyczne próby paryżan i dowieźli skromne prowadzenie do końca spotkania.

RC Lens - Paris Saint-Germain 1:0 (0:0)
1:0 - Ignatius Ganago 58'

RC Lens: Jean Leca - Jonathan Gradit, Loic Bade, Facundo Medina - Clement Michelin, Cheik Doucoure (83' Tony Mauricio), Manuel Perez, Issiaga Sylla (84' Ismael Boura) - Ignatius Ganago (72' Corentin Jean) - Gael Kakuta (71' Yannick Cahuzac), Simon Banza (65' Florian Sotoca).

Paris Saint-Germain: Marcin Bułka - Thilo Kehrer, Presnel Kimpembe (74' Abdou Diallo), Layvin Kurzawa, Juan Bernat (84' Mitchel Bakker) - Ander Herrera, Idrissa Gueye, Marco Verratti - Pablo Sarabia, Arnaud Muinga (74' Jesse Rodriguez), Kays Ruiz-Atil (68' Colin Dagba).

Żółte kartki: Doucoure, Sotoca (Lens) oraz Sarabia, Bernat (PSG).