Jeszcze próbują podopieczni Michała Probierza. Doświadczona drużyna z Malmoe prawdopodobnie nie pozwoli jednak pozbawić się czystego konta. Końcowe odliczanie.

1
10
5
85'

Popracowali w obronie piłkarze w błękitnych koszulkach i poskromili dośrodkowanie wykonane przez ustawionego na prawej stronie boiska Cornela Rapę. Hymn Ligi Europy chyba nie zabrzmi w tym sezonie na stadionie w Krakowie.

4
5
2
3
4
83'

Dwie interwencje Marko Johanssona. Piłka znalazła się w dłoniach niedoświadczonego bramkarza i ani Pelle van Amersfoort, ani Tomas Vestenicky nie mogą pokrzepić Cracovii strzeleniem gola kontaktowego.

2
1
3
2
4
82'

Futbolówka w bramce Cracovii po strzale Isaaca Thelina, ale nie ma gola. Wykonujący dobitkę zawodnik znajdował się na spalonym w momencie pierwszego uderzenia Andersa Christiansena, które obronił nogami Lukas Hrosso.

3
1
1
6
4
80'
ZMIANA
79'

Isaac Thelin był prawie na wysokości linii bramkowej i wątpliwa była możliwość dokręcenia stamtąd piłki do bramki Cracovii. Uderzenie kandydata na króla strzelców ligi szwedzkiej, po dośrodkowaniu Sorena Rieksa, było niedokładne.

2
1
2
1
77'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Milan Dimun za faul na Isaacu Thelinie.

4
75'
ZMIANA

Malmoe. Schodzi: Erdal Rakip. Wchodzi: Arnor Traustason.

75'

Próbuje Cracovia. Tego na pewno nie można jej odmówić. Sergiu Hanca znalazł miejsce przed polem karnym Malmoe FF, ale nie przymierzył. Złapał się za głowę Rumun, kiedy zobaczył efekt swojego uderzenia.

2
4
5
1
3
73'

Florian Loshaj zagrał z rzutu wolnego do rosłego Davida Jablonskiego. Przed defensora Cracovii wyskoczył Anal Ahmedhodzić i nie pozwolił na oddanie strzału. Czas ucieka nieubłaganie przedstawicielowi PKO Ekstraklasy.

1
4
2
1
70'

Po wspomnianym strzale Marcosa Alvareza poprawiał z dystansu Diego Ferraresso. Piłka poleciała o kilka metrów za wysoko i ominęła bramkę Marko Johanssona.

4
2
3
2
7
69'

Brakowało uderzeń ze strony Cracovii. Mały przełom! Druga próba pokonania Marko Johanssona, jednak młody bramkarz nie pozwala sobie na kapitulację. Skuteczna reakcja po strzale Marcosa Alvareza.

7
1
1
2
1
67'
ZMIANA

Malmoe. Schodzi: Jo Inge Berget. Wchodzi: Amin Sarr.

3
66'

Lukas Hrosso popracował na przedpolu i w ostatnim momencie przeciął podanie zmierzające od Erdala Rakipa w kierunku Isaaca Thelina. Futbolówka sunęła niebezpiecznie po murawie, a niebezpieczeństwo zostało sprokurowane stratą przez Marcosa Alvareza.

3
2
1
3
2
65'

Jon Dahl Tomasson nie decyduje się na razie na wprowadzanie zmienników. Podopieczni znanego Duńczyka radzą sobie z Cracovią i nie pozwalają sobie na odgryzienie choćby części zaliczki.

6
2
1
3
2
62'

Protestował Michał Probierz i zasiadający na ławce rezerwowych piłkarze Cracovii. Ostra interwencja defensora Malmoe FF na skraju pola karnego nie kwalifikowała się, zdaniem Ursa Schnydera, do podyktowania jedenastki.

7
7
2
3
2
60'

Świetna szansa Malmoe FF na trzeciego gola i ostateczne pozbawienie Cracovii nadziei na awans. Erdal Rakip zdecydował się na akcję indywidualną, a kompletnie zdezorientowani przyjezdni pozwolili skrzydłowemu na dwa uderzenia. Pierwsze poskromił Lukas Hrosso, a odbita rykoszetem dobitka wylądowała w bocznej siatce. Korner dla gospodarzy.

5
3
1
3
5
59'

Konfrontacja fizyczna w centrum boiska i wmieszał się w to wszystko ze swoim gwizdkiem sędzia Urs Schnyder. Futbolówka przyznana gospodarzom po faulu.

6
5
5
5
5
58'
ZMIANA
57'

Malmoe FF próbuje zwalniać grę i temperować zapał Cracovii do odrabiania strat. Od czasu do czasu gospodarze odpowiadają atakami. Przed momentem uderzenie Jonasa Knudsena zostało zablokowane.

2
5
1
1
1
52'

Jeszcze korner i Cracovia zdołała tym razem oddać uderzenie w lustro bramki Malmoe FF. Cornel Rapa zatrudnił nim Marko Johanssona, który nie pozwolił sobie na popełnienie błędu między słupkami.

1
3
2
2
51'

Interweniowali piłkarze Malmoe FF blisko bramki Marko Johanssona po rajdzie Mateusza Wdowiaka podsumowanym dośrodkowaniem. Dobrze zbudowanemu Marcosowi Alvarezowi nie powiodło się oddanie strzału.

1
48'

Przewinienie Milana Dimuna na Andersie Christiansenie. Pomocnik wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko przeprosił przeciwnika, a ten nie zamierzał długo wylegiwać się na murawie.

1
2
47'

Crossowe podanie unieszkodliwione przez czujnego Sergiu Hancę. Cracovia nie zorganizowała się jednak do niebezpiecznego kontrataku i sytuacja na połowie Malmoe FF jest opanowana.

3
1
2
2
3
46'

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku w portowym mieście. Cracovia ma jeszcze 45 minut na przedłużenie swojej przygody w europejskich pucharach, choć oczywiście zadanie jest karkołomne.

3
3
2
46'
ZMIANA

Cracovia. Schodzi: Rivaldinho. Wchodzi: Milan Dimun.

3
2
2
1
1
komentarz

Drużyna z Malmoe ma czego bronić w drugiej połowie.

1
komentarz

Cracovia z pokaźną stratą do przeciwnika.

1
45'

Doliczona minuta.

7
5
7
4
2
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Soren Rieks. Asystował mu Isaac Thelin.

Pierwsza połowa zakończyła się tak jak rozpoczęła, czyli golem Malmoe FF. Rośnie przewaga wicemistrza Szwecji, który prowadzi już 2:0. Elegancko przeprowadzona akcja, a obrona Cracovii tylko się przyglądała. Piłka trafiła od Jo Inge Bergeta, przez Andersa Christiansena i Isaaca Thelina, do Sorena Rieksa. Ostatni zawodnik w łańcuszku pokonał uderzeniem z pola karnego Lukasa Hrosso.

29
43'

Dwie akcje po przeciwnych stronach boiska. Marcos Alvarez został wzięty w kleszcze blisko linii pola karnego Malmoe FF. W odpowiedzi Erdal Rakip poczęstował Lukasa Hrosso uderzeniem z kilkunastu metrów.

1
3
2
3
2
41'

Lukas Hrosso głośno podpowiadał swoim obrońcom, których zadaniem było zebranie futbolówki, która odbijała się bez ładu i składu po połowie Cracovii.

1
1
1
40'

Pozostało kilka minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie. Od pewnego czasu nikt nie miał możliwości zmienienia wyniku. Cracovia wycofała się odrobinę bliżej własnego pola karnego. Najwyraźniej wcześniejszy pressing kosztował sporo energii podopiecznych Michała Probierza.

1
5
1
1
1
36'

Pelle van Amersfoort starł się z Anelem Ahmedhodziciem. Zdaniem sędziego Ursa Schnydera faulował pomocnik Cracovii i piłka została przyznana wicemistrzowi Szwecji.

4
3
2
4
34'

Anders Christiansen wyprzedził obrońców z Krakowa i oddał uderzenie z dogodnej pozycji po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Szczęśliwie dla Cracovii nie ułożył umiejętnie stopy i nie skierował piłki w lustro bramki Lukasa Hrosso.

4
1
34'

Dwa kwadranse rywalizacji za zawodnikami, a to co najważniejsze wydarzyło się krótko po rozpoczęciu spotkania. Cracovia co prawda również skierowała piłkę do bramki przeciwnika, ale nie było gola z powodu spalonego Davida Jablonskiego.

1
2
7
2
32'

Marcos Alvarez nie strzelił równie dobrze z rzutu wolnego jak Patryk Lipski w meczu Dinama Mińsk z Piastem Gliwice. Piłka mocno kopnięta z rzutu wolnego przez Niemca przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Marko Johanssona.

4
2
2
31'

Żółtą kartkę otrzymał Anel Ahmedhodzić.

Przewinienie Anela Ahmedhodzicia blisko linii pola karnego gospodarzy. Brawurowo szarżował tam Michał Helik i będzie możliwość wyrównania strzałem z rzutu wolnego.

2
27'

Anders Christiansen autorem kolejnego strzału zza linii pola karnego na bramkę Cracovii. Nie dał się pokonać odpowiednio ustawiony Lukas Hrosso. Malmoe FF musiało zadowolić się kolejnym rzutem rożnym.

1
2
3
3
3
26'

Michał Probierz jest blisko boiska i próbuje podpowiedzieć coś konstruktywnego swoim podopiecznym. Cracovia stara się wysoko odbierać futbolówkę i jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieć na gola Jo Inge Bergeta, jednak Malmoe FF to doświadczona drużyna i unika pomyłek.

1
3
3
6
3
23'

Strzał za strzałem od początku meczu. Soren Rieks sprawdził czujność Lukasa Hrosso płaską próbą zza linii pola karnego. Bramkarz Cracovii nie pozwolił sobie na błąd i sparował futbolówkę na korner.

2
2
1
1
22'

Rozegranie zawodników w błękitnych koszulkach na prawym skrzydle z wiodącym udziałem Jo Inge Bergeta. Dośrodkowanie autora dotychczas jedynego gola zostało zablokowane i jedynym łupem Malmoe FF był rzut rożny.

3
2
3
2
1
19'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka znalazła się w bramce Marko Johanssona. Nie ma wyrównania, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego oddającego uderzenie Davida Jablonskiego. Tylko ostrzeżenie od Cracovii dla Malmoe FF.

1
1
4
6
7
18'

Żółtą kartkę otrzymał Eric Larsson napomniany żółtą kartką za faul w bocznym sektorze boiska.

2
15'

Jo Inge Berget ponownie groźnie w polu karnym Cracovii. Jego zgranie po dośrodkowaniu zostało z trudem przerwane przez podopiecznych Michała probierza. Nie trzeba było długo czekać na kolejny atak Malmoe FF, a zakończył się on niecelnym uderzeniem Isaaca Thelina.

4
1
4
3
4
14'

Żółtą kartkę otrzymał Sergiu Hanca za przewinienie na Erdalu Rakipie na połowie Malmoe FF.

4
2
3
3
5
12'

Marko Johansson interweniował brawurowo na przedpolu. Bramkarz Malmoe FF uniemożliwił oddanie strzału Rivaldinho po podaniu z głębi pola Marcosa Alvareza. Blisko nowego napastnika Cracovii był również defensor.

1
2
9'

Eric Larsson zapędził się odważnie w pobliże pola karnego Cracovii. Akcja bocznego defensora została podsumowana uderzeniem nieznacznie ponad bramką strzeżoną przez Lukasa Hrosso. Malmoe FF miało szansę na wypracowanie sobie bezpiecznej zaliczki zanim mecz rozkręcił się na dobre.

2
1
3
1
2
8'

Przedstawiciel PKO Ekstraklasy obudził się po stracie gola. Piłka trafiła przed pole karne Malmoe FF do Floriana Loshaja, którego uderzenie odbiło się rykoszetem. Łupem środkowego pomocnika Cracovii był drugi korner.

9
4
1
7'

Cracovia wywalczyła korner i bramkarz Marko Johansson zabrał się za żywiołowe rozstawianie swoich obrońców. Jak się okazało niepotrzebnie, ponieważ dośrodkowanie spod chorągiewki nie nadawało się do oddania uderzenia.

2
6
4
6
1
4'

Przerwa w grze spowodowana zderzeniem Anela Ahmedhodzicia z Michalem Siplakiem. Obaj w tym samym momencie wystartowali do futbolówki i niebezpiecznie zderzyli się w centrum boiska. Mocniej ucierpiał defensor Cracovii.

2
3
7
5
5
1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jo Inge Berget. Asystował mu Soren Rieks.

Jeżeli ktoś włączył transmisję meczu z choćby delikatnym opóźnieniem, to mocno się zdziwi. Malmoe FF prowadzi już 1:0. Po nieco ponad 20 sekundach piłka zaliczyła lądowanie w bramce Lukasa Hrosso. Po wrzucie z autu ekspresowa akcja oskrzydlająca, a po dośrodkowaniu Sorena Rieksa futbolówka trafiła do Jo Inge Bergeta. Napastnik poradził sobie banalnie z Michalem Siplakiem i oddał uderzenie z bliska do siatki.