90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Leon Bailey za przerwanie faulem ataku Herthy.

Bayer 04 Leverkusen
90+3'

Ostatnia szansa dla gospodarzy na przechylenie szalki na swoją stronę. Za wykonanie rzutu wolnego blisko pola karnego Herthy zabrał się Kerem Demirbay. Jego wrzutka była precyzyjna i poszybowała w kierunku Larsa Bendera. Strącenie defensora było nieznacznie obok bramki Alexandra Schwolowa, który stał jak zamurowany.

90'

Doliczone cztery minuty.

1
1
1
89'

Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska.

87'

Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania w tych ostatnich minutach meczu.

1
1
85'

Końcowe odliczanie na stadionie w Leverkusen. Nie będzie tu wielu dodatkowych minut. Z podziału punktów bardziej zadowoleni będą podopieczni Bruno Labbadii. Ich to zero w wyniku satysfakcjonuje bardziej niż gospodarzy, których seria zwycięstw wisi na włosku.

3
1
83'

Pokazał się na połowie przyjezdnych Patrik Schick. Napastnik, znany między innymi z włoskich boisk, wymienił podania z Leonem Baileyem. W ostatnim momencie akcja Bayeru 04 Leverkusen została przerwana przez Petera Pekarika.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Daley Sinkgraven za przytrzymanie przeciwnika.

1
1
1
3
3
78'

Pozostaje kilkanaście minut obu drużynom na rozstrzygnięcie pojedynku, po którym można było oczekiwać większej żywiołowości oraz przede wszystkim większej liczby bramek. Bayer 04 Leverkusen prowadzi swoje rozegrania zbyt topornie, żeby kogokolwiek tym zaskoczyć.

1
1
1
75'

Hertha. Schodzi: Omar Alderete. Wchodzi: Marton Dardai.

wchodzi Wchodzi
Marton Dardai #31
schodzi Schodzi
Omar Alderete #14
2
72'

Bruno Labbadia już zdecydował się podziękować za pobyt na boisku Krzysztofowi Piątkowi i trudno powiedzieć, że reprezentant Polski zrobił show na stadionie w Leverkusen.

1
8
2
1
5
70'
70'

Hertha. Schodzi: Dodi Lukebakio. Wchodzi: Jessic Ngamkam.

Jessic Ngamkam #27
1
1
1
3
8
67'

Dodi Lukebakio popełnił przewinienie blisko własnego pola karnego na Julianie Baumgartlingerze. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Kerem Demirbay, któremu również brakuje dokładności. Nie przymierzył w bramkę Herthy.

65'

Aptekarze od rzutu wolnego w pobliżu narożnika pola karnego Herthy BSC. Podopieczni Bruno Labbadii "przykleili" się do przeciwników i nie pozwolili żadnemu z nich na pokonanie strzałem Bruno Labbadii. Jednym z broniących był Krzysztof Piątek.

2
1
5
64'

Wymiana podań na lewej stronie boiska pozwoliła gospodarzom wypracować sobie miejsce do wykonania groźnego dośrodkowania. Piłka szybująca w kierunku bramki Alexandra Schwolowa została wyekspediowana przez odpowiednio ustawionych obrońców gości.

1
1
1
3
62'

Bezbramkowa godzina.

2
1
1
60'

Hertha BSC może potwierdzić tym meczem, że zna sposób na skuteczne rywalizowanie z Bayerem 04 Leverkusen. W poprzednim sezonie dwukrotnie potrafiła zwyciężyć z Aptekarzami, a w niedzielę przez godzinę powstrzymuje jego działania. Ekipa Petera Bosza jakby odrobinę niemrawa, zmęczona, a czas ucieka.

1
3
3
57'

Podanie do Alexandra Schwolowa było odrobinę ryzykowne, ponieważ skrzyknęli się do wysokiego pressingu podopieczni Petera Bosza. Jakoś poradził sobie dobrze dysponowany tego popołudnia bramkarz Herthy i co najważniejsze nie oddał futbolówki przeciwnikom.

2
1
2
2
1
55'

Możliwość pokonania Alexandra Schwolowa z rzutu wolnego. Naradzali się żywo gospodarze i może nawet wpadli na kreatywne rozwiązanie, ale wykonanie na pewno nie było udane i futbolówka poleciała ponad poprzeczką w bramce Herthy.

1
2
3
52'

Sporo oznak zdenerwowania, rozczarowania. Szczególnie prezentują je gospodarze, którzy muszą mierzyć się z odpowiednio zmobilizowanym oraz na razie przyzwoicie zorganizowanym w obronie przeciwnikiem. Bayer 04 Leverkusen coraz dłużej na połowie przeciwnika, ale niezmiennie bez trafienia.

2
2
1
1
50'

Szybowała piłka w centrum boiska. Wyskoczył do niej Leon Bailey i został sfaulowany w powietrzu. Sędzia użył gwizdka, ale nie zdecydował się na pokazanie kartonika za trafienie łokciem w głowę zawodnika z Leverkusen.

48'

Przyglądamy się już atakom zaproponowanym przez jedenastki po przerwie. Na razie rozgorzała walka, ale zamiast polowania na gole trwa polowanie na kości przeciwników. Podobnie rzecz się miała na początku spotkania, kiedy sędzia często musiał przerywać rywalizację gwizdkiem.

1
1
1
4
46'

Piłkarze powrócili z szatni na boisko. Gospodarze rozpędzali się, ale w tym momencie zostali zaproszeni przez sędziego do szatni. Czas pokaże, czy Bayer 04 Leverkusen stracił rozmach w czasie tego kwadransa czy może właśnie on naładował baterie przed wznowieniem konfrontacji.