Liga Europy: PAOK Saloniki stracił duży kapitał. Piotr Zieliński asystował, a Tottenham Hotspur postrzelał

PAOK Saloniki przegrał 2:3 z PSV Eindhoven, a zmiennikiem w jego szeregach był Karol Świderski. Piotr Zieliński asystował przy golu w wygranym 2:0 meczu SSC Napoli z HNK Rijeka. Najwyższe zwycięstwo 4:0 odniósł w czwartek Tottenham Hotspur.

Na zdjęciu od prawej: Piotr Zieliński PAP/EPA / CIRO FUSCO / Na zdjęciu od prawej: Piotr Zieliński
PAOK Saloniki przyleciał do Eindhoven po pierwsze w historii zwycięstwo w Holandii, a swój pojedynek z PSV Eindhoven rozpoczął od bardzo mocnego uderzenia. Nie minął kwadrans i było 2:0 dla gości dzięki strzałom Fernando Vareli oraz Christosa Tzolisa. Piłkarze PSV w tym krytycznym momencie nie pozwolili sobie na zwątpienie i popisali się rewelacyjnym pościgiem. Już krótko po przerwie zrobiło się 3:2 dla przedstawiciela Eredivisie. Karol Świderski był zmiennikiem w 69. minucie i nie zdołał dokonać kolejnego przewrotu w widowiskowym pojedynku.

Nie zawiodły włoskie zespoły, które w swoich spotkaniach były faworytami. AS Roma ponownie znalazła sposób na CFR Cluj i zwyciężyła w Rumunii 2:0. SSC Napoli przerwało pasmo trzech porażek na Stadio San Paolo i dzięki uderzeniom Matteo Politano oraz Hirvinga Lozano pokonało 2:0 HNK Rijeka. Piotr Zieliński znalazł się w podstawowym składzie po raz pierwszy od czasu zakażenia koronawirusem. Reprezentant Polski asystował przy pierwszym golu. Efektownie przyspieszył w polu karnym, zwiódł przeciwników i po jego podaniu Politano musiał wyłącznie wepchnąć piłkę z bliska do siatki. W 64. minucie za Zielińskiego wszedł Lorenzo Insigne i też asystował.

Najwyższe zwycięstwo w czwartek odniósł Tottenham Hotspur, który rozniósł 4:0 Ludogorca Razgrad. Dobrze dysponowani w Premier League podopieczni Jose Mourinho zaczęli punktować mistrza Bułgarii w pierwszej połowie, a do dubletu Carlosa Viniciusa po jednym golu dołożyli Harry Winks oraz Lucas Moura. Obrona gości istniała tylko teoretycznie, raz po raz byli oni rozmontowywani wymianami podań przez Spurs. Najbardziej oryginalne było trafienie Winksa, który z 40 metrów wrzucił piłkę za kołnierz bramkarza.

Po piętach deptali zespołowi z Londynu piłkarze Bayeru 04 Leverkusen, którzy odnieśli zwycięstwo 4:1 z Hapoelem Beer Szewa. Na pierwsze trafienia Patrika Schicka oraz Leona Baileya była jeszcze nieśmiała odpowiedź przeciwnika z Izraela, ale po kolejnych skutecznych strzałach Kerema Demirbaya oraz Lucasa Alario z Hapoelu nie było czego zbierać.

4. kolejka fazy grupowej:

Grupa A:

CFR Cluj - AS Roma 0:2 (0:0) 0:1 - Gabriel Debeljuh (sam.) 49' 0:2 - Jordan Veretout (k.) 67'

Grupa B:

Dundalk FC - Rapid Wiedeń 1:3 (0:2) 0:1 - Christoph Knasmuellner 11' 0:2 - Ercan Kara 37' 0:3 - Ercan Kara 58' 1:3 - Chris Shields (k.) 63'

Liga Europy, gr. B 2020/2021

1 Arsenal FC 6 6 0 0 20:5 18
2 Molde FK 6 3 1 2 9:11 10
3 Rapid Wiedeń 6 2 1 3 11:13 7
4 Dundalk FC 6 0 0 6 8:19 0

Grupa C:

Bayer 04 Leverkusen - Hapoel Beer Szewa 4:1 (1:0)
1:0 - Patrik Schick 29'
2:0 - Leon Bailey 48'
2:1 - Itamar Shviro 58'
3:1 - Kerem Demirbay 76'
4:1 - Lucas Alario 80'

OGC Nice - Slavia Praga 1:3 (0:1) 0:1 - Ondrej Lingr 14' 1:1 - Amine Gouiri 61' 1:2 - Peter Olayinka 64' 1:3 - Abdallah Sima 75'

2:1 - Konstantinos Laifis 90'

Rangers FC - Benfica Lizbona 2:2 (1:0) 1:0 - Scott Arfield 7' 2:0 - Kemar Roofe 69' 2:1 - James Tavernier (sam.) 78' 2:2 - Pizzi 81'

3:2 - Donyell Malen 53'

Granada CF - Omonia Nikozja 2:1 (1:0) 1:0 - Luis Javier Suarez Charris 8' 1:1 - Ernest Asante 60' 2:1 - Alberto Soro 73'

Grupa J:

Tottenham Hotspur - Ludogorec Razgrad 4:0 (2:0) 1:0 - Carlos Vinicius 16' 2:0 - Carlos Vinicius 34' 3:0 - Harry Winks 63' 4:0 - Lucas Moura 73'