Eintracht Frankfurt
9' Daichi Kamada 41' Obite Evan N'Dicka 47' Daichi Kamada 60' Sebastian Rode 64' Djibril Sow 82' Filip Kostić 85' David Abraham
Borussia Dortmund
56' Giovanni Reyna 88' Emre Can
1:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Eintracht Frankfurt poradził sobie z atakami Borussii Dortmund po wyrównaniu. Wicemistrz Niemiec co prawda w drugiej połowie odrobił stratę do przeciwnika, ale na więcej nie było go stać i stanęło na rezultacie 1:1.

Doliczone trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Emre Can za przytrzymanie przeciwnika.

Eintracht Frankfurt próbuje wszystkimi możliwymi sposobami powstrzymać ataki Borussii Dortmund. Była również możliwość skierowania futbolówki do bramki wicemistrza Niemiec, ale akcja Basa Dosta została poskromiona przez rozdrażnionych podopiecznych Luciene'a Favre'a.

Żółtą kartkę otrzymał David Abraham za przewinienie blisko własnego pola karnego.

Ostatnie minuty podstawowego czasu, a Borussia Dortmund nie może już pozwolić sobie na skradanie się do ataku. Potrzeba maksymalnego ryzyka w działaniach ofensywnych podopiecznych Luciene'a Favre'a.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Kostić za ostre przewinienie.

Giovanni Reyna miał możliwość skompletowanie dubletu i tym samym zdobycia prowadzenia dla Borussii Dortmund. Uderzenie zostało zablokowane, a ponadto nawet w razie dokładniejszego strzału nie byłoby gola z powodu spalonego.

Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

Obrona Eintrachtu Frankfurt może odrobinę odsapnąć, ponieważ ofensywni gospodarze przenieśli grę na połowię Borussii Dortmund i wywalczyli dla siebie korner. Inna sprawa, że po przerwie Roman Burki nie musiał mierzyć się z jakimkolwiek niebezpiecznym uderzeniem.

Żółtą kartkę otrzymał Djibril Sow za ostre przewinienie.

Borussia Dortmund uskrzydlona swoim wyrównaniem. Ma jeszcze dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Ostatnia akcja przyjezdnych została przeprowadzona z wykorzystaniem Juliana Brandta. Zabrakło w niej tylko i aż skutecznego uderzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rode za ostre przewinienie.

Giovanni Reyna odebrał prowadzenie gospodarzom. 1:1!

Gol! Strzelił Giovanni Reyna.

Eintracht Frankfurt musi już zapomnieć o swoim prowadzeniu. Gospodarze cofnęli się zbyt głęboko i pękli. Giovanni Reyna ułożył sobie piłkę na stopie i huknął z dystansu w okienko bramki Kevina Trappa. Rozczarowany jest bramkarz gospodarzy, a pretensje powinien mieć tym razem do zbyt pasywnych defensorów.

Liczne udane interwencje prezentowane przez Martina Hintereggera. Generalnie cała drużyna z Frankfurtu jest odpowiednio zmobilizowana oraz zorganizowana w defensywie. Przed momentem Sebastian Rode nie pozwolił na oddanie uderzenia Giovanniemu Reynie.

Borussia Dortmund próbuje zaatakować z naładowanym młodzieńczą energią nastolatkiem. David Abraham poskromił zmiennika i zainicjował szybki wypad Eintrachtu Frankfurt.

Żółtą kartkę otrzymał Daichi Kamada za przewinienie na Emre Canie.

Trener Borussii Dortmund zdecydował się na wprowadzenie nowego napastnika w przerwie. Przyjezdni co prawda atakowali w pierwszej połowie, ale szwankowała ich skuteczność. Ma to zmienić bramkostrzelny nastolatek.

Czy Borussia Dortmund wyrówna po przerwie?

Wysokie wymagania postawione przez Eintracht Frankfurt. Gospodarze prowadzili trzy niebezpieczne ataki w 10 minutach otwierających mecz i potwierdzili to golem na 1:0 Daichiego Kamady. Borussia Dortmund odpowiedziała kilkoma akcjami, ale przed przerwą nie zdołała ani razu pokonać Kevina Trappa.

Jadon Sancho pogubił się na prawej stronie boiska. Podwojenie krycia, ponownie był w odpowiednim miejscu Martin Hinteregger i nie pozwolił reprezentantowi Anglii nawet na wykonanie dośrodkowania. Wyraźnie rozczarowany swoim roztargnieniem Jadon Sancho.

Żółtą kartkę otrzymał Obite Evan N'Dicka za ostre przewinienie na Jadonie Sancho.

Pozostało mało czasu Borussii Dortmund na doprowadzenie do remisu w pierwszej połowie spotkania. Eintracht Frankfurt kąsa swoimi szybkimi wypadami i również nie rezygnuje z próby umieszczenia futbolówki w bramce strzeżonej przez Romana Burkiego. Skoro udało się to zrobić raz, można spróbować po raz drugi.

Giovanni Reyna próbował zatrudnić, a najlepiej pokonać Kevina Trappa swoim uderzeniem, ale został zablokowany przez ustawionego w odpowiednim miejscu Martina Hintereggera. Natychmiast odpowiedź Filipa Kosticia w postaci niedokładnego strzału z dystansu.

Aymen Barkok miał możliwość pokonania Romana Burkiego strzałem z centrum pola karnego. Szansa na podwojenie prowadzenia Eintrachtu Frankfurt była naprawdę dogodna i cała drużyna ma czego żałować. Drugie trafienie mogło podciąć skrzydła Borussii Dortmund.

Na początek kwadransa poprzedzającego przerwę była możliwość zagrożenia Kevinowi Trappowi z rzutu wolnego, jednak wykonanie stałego fragmentu gry w wykonaniu Jadona Sancho pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

Giovanni Reyna ruszył bez przekonania do piłki po podaniu wykonanym przez Mahmouda Dahouda. Dlatego trafiła ona w posiadanie Eintrachtu Frankfurt, który przybliża się stopniowo do zachowania czystego konta w pierwszej połowie. Kevin Trapp poradził sobie z nielicznymi strzałami celnymi Borussii Dortmund.

Na najgroźniejszego spośród zawodników Borussii Dortmund wyrasta Jadon Sancho. Kolejna akcja uczestnika Ligi Mistrzów podsumowana uderzeniem tego zawodnika. Reprezentantowi Anglii brakuje na razie dokładności, żeby zlikwidować prowadzenie Eintrachtu Frankfurt.

Daichi Kamada próbował opanować futbolówkę na połowie przeciwnika, ale zdaniem sędziego Guido Winkmanna zrobił to nieprzepisowo i futbolówka została przyznana Borussii Dortmund. Wznowienie rozegrania przyjezdnych od rzutu wolnego.

Filip Kostić interweniował przytomnie wślizgiem we własnym polu karnym i nie pozwolił przeciwnikowi na stoczenie pojedynku z Kevinem Trappem. Jeszcze rzut rożny dla podopiecznych Luciene'a Favre'a, jednak nie udało się oddać po nim strzału. Eintracht Frankfurt musi wyjść z głębokiej defensywy, jeżeli nie chce dopuścić do wyrównania.

Zaczyna rozsypywać się obrona Eintrachtu Frankfurt. Julian Brandt uruchomił podaniem Jadona Sancho, po którego zbiegnięciu było uderzenie nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Kevina Trappa. Zaczyna pachnieć wyrównaniem.

Wreszcie piłka przechwycona przez wicemistrza Niemiec na połowie przeciwnika. Trafiła ona przed linię pola karnego do Giovanniego Reyny, którego uderzenie nie było problematyczne dla ustawionego w odpowiednim miejscu między słupkami Kevina Trappa.

Borussia podeszła agresywniejszym pressingiem na połowę przeciwnika. Podopiecznym Luciene'a Favre'a nie udało się jednak wywrzeć presji na gospodarzach i spowodować paniki w ich rozegraniu.

Na zakończenie kwadransa otwierającego spotkanie uderzenie oddane zza linii pola karnego przez Filipa Kosticia. Tym razem niegroźna dla Romana Burkiego próba i futbolówka przetoczyła się w bezpiecznej odległości od bramki Borussii Dortmund.

Borussia Dortmund nie rozpoczęła meczu w dobrym stylu i już musi martwić się o odrabianie strat do gospodarzy. Eintracht Frankfurt nie pozwolił na razie na rozpędzenie się rozdrażnionemu strzałem do bramki Daichiego Kanady przeciwnikowi.

Gol! Strzelił Daichi Kamada. Asystował mu Martin Hinteregger.

Trzecia dobra akcja przeprowadzona przez Eintracht Frankfurt od początku meczu i znalazł się on na prowadzeniu. 1:0 po strzale Daichiego Kamady, który opanował piłkę w polu karnym po podaniu Martina Hintereggera i mając przed sobą wyłącznie Romana Burkiego, ominął go płaskim uderzeniem. Borussia Dortmund kompletnie zdezorientowana.

Sebastian Rode uruchomił prostopadłym podaniem Erika Durma. W ostatnim momencie składającego się do uderzenia zawodnika Eintrachtu Frankfurt powstrzymał wślizg i gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Świetna szansa w energicznym od początku pojedynku.

Była również pierwsza szansa na zdobycie prowadzenia przez Eintracht Frankfurt. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła uderzenie Filipa Kosticia ponad poprzeczką w bramce Romana Burkiego. Tylko ostrzeżenie dla przyjezdnych, którzy pogubili się we własnym polu karnym.

Gospodarze w czarno-czerwonych strojach, a Borussia Dortmund w żółtych koszulkach i spodenkach z czarnymi elementami. Pierwsze przyspieszenie Borussii Dortmund, a rzut wolny wywalczony na połowie przeciwnika mógł przynieść gola po wrzutce Matsa Hummelsa. Jego uderzenie nieznacznie niecelne.

Początek rywalizacji na stadionie we Frankfurcie. Eintracht nie zamierza pozwolić na podbicie budowanej przez siebie twierdzy, a Borussia nie chce ponosić strat w rywalizacji o mistrzostwo Niemiec.

Sędzia: Guido Winkmann

Łukasz Piszczek na ławce rezerwowych Borussii.

Borussia ma awans w kieszeni po remisie z Lazio.

Borussia podzieliła się punktami z posiadaczem Superpucharu Włoch.

W środę podopieczni Luciene'a Favre'a rywalizowali w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Lazio. W praktycznie ostatniej akcji pierwszej połowy objęli prowadzenie. Po przerwie stracili je i po strzale Ciro Immobile z rzutu karnego zrobiło się 1:1.

Borussia znalazła się po rozegraniu dziewięciu meczów w Bundeslidze na czwartym miejscu w tabeli. W 10. kolejce ma możliwość zyskania w stosunku do minimum jednego klubu z duetu Bayern Monachium i RB Lipsk. To dlatego, że podopieczni Hansiego Flicka oraz Juliana Nagelsmanna zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

Eintracht zamierza podtrzymać swoją passę.

W poprzednim spotkaniu Eintracht zremisował 3:3 z Unionem Berlin. Już w pierwszej połowie odrobił dwubramkową stratę do przeciwnika ze stolicy Niemiec, a uderzenie Basa Dosta dało mu prowadzenie. Ostatnie słowo w sprawie wyniku należało jednak do Maxa Kruse z Unionu.

Szkoleniowiec Eintrachtu przed rywalizacją z wicemistrzem Niemiec.

Po serii czterech remisów w Bundeslidze piłkarze Eintrachtu Frankfurt zmierzą się z Borussią Dortmund. Będzie to konfrontacja dwóch klubów znajdujących się w górnej połowie tabeli.