Hertha Berlin
51' Peter Pekarik 74' Krzysztof Piątek 77' Krzysztof Piątek 84' Matheus Cunha
1.FC Union Berlin
20' Taiwo Awoniyi 24' Robert Andrich 36' Christopher Trimmel 52' Julian Ryerson 64' Christopher Lenz
3:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

W doliczonym czasie Hertha jeszcze próbowała poprawić wynik. Ponownie pokazał się na połowie przeciwnika Krzysztof Piątek, którego uderzenie zostało poskromione przez Andreasa Luthe. Nie zmienia to faktu, że reprezentant Polski zaprezentował się bardzo pozytywnie, a swoimi dwoma golami doprowadził do zwycięstwa Starej Damy 3:1.

Hertha. Schodzi: Peter Pekarik. Wchodzi: Deyovaisio Zeefuik.

Hertha. Schodzi: Matheus Cunha. Wchodzi: Mathew Leckie.

Doliczone cztery minuty.

Union Berlin nie dość, że sam zrobił sobie krzywdę czerwoną kartką w pierwszej połowie, to na domiar złego otrzymał dwa potężne ciosy od Krzysztofa Piątka. Futbolówka daleko od bramki Alexandra Schwolowa i nic nie wskazuje na nagły zwrot wydarzeń w ostatnich minutach.

Bohater derbów jest już znany!

Żółtą kartkę otrzymał Matheus Cunha za ostre przewinienie.

1.FC Union Berlin. Schodzi: Julian Ryerson. Wchodzi: Sheraldo Becker.

1.FC Union Berlin. Schodzi: Grischa Promel. Wchodzi: Cedric Teuchert.

Krzysztof Piątek z dubletem. Potrzebował zaledwie kilku minut.

Krzysztof Piątek powiększył z jednego do trzech liczbę goli strzelonych od początku sezonu w Bundeslidze. Zaliczył jeszcze bardziej wyraziste wejście z ławki rezerwowych niż w listopadowym spotkaniu z FC Augsburg. Reprezentant Polski poprawił się też wyraźnie z porównaniu ze swoimi dwoma poprzednimi występami.

1.FC Union Berlin. Schodzi: Christopher Trimmel. Wchodzi: Marius Bulter.

1.FC Union Berlin. Schodzi: Christopher Lenz. Wchodzi: Niko Giesselmann.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek.

Jeszcze raz piłka w bramce po uderzeniu Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski decyduje o rezultacie derbów Berlina! Wyraźnie rozdrażniony powrotem na ławkę rezerwowych w zespole Bruno Labbadii przed momentem skompletował dublet. Podjęta natychmiast decyzja o oddaniu uderzenia z linii pola karnego okazała się bardzo fortunna. Przymierzył w sam narożnik.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Javairo Dilrosun.

Właśnie reprezentant Polski może okazać się najważniejszym zawodnikiem derbów Berlina! Krzysztof Piątek swoim pressingiem najpierw wymusił stratę zawodników Unionu, a następnie oddał uderzenie z centrum pola karnego do siatki. Dostał on płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła, a też miał odrobinę szczęścia, ponieważ Andreasa Lothe zmylił rykoszet!

Pozostało mało czasu obu jedenastkom na rozstrzygnięcie konfrontacji o panowanie w Berlinie. Hertha dłużej w posiadaniu piłki i szuka sposobu na przedostanie się pod bramkę osłabionego przeciwnika. Union od czasu do czasu groźnie odpowiada szybkimi wypadami i potrafi podnieść temperaturę w pobliżu Alexandra Schwolowa.

Jeszcze raz Krzysztof Piątek. Podanie do reprezentanta Polski po rozegraniu w wykonaniu Matheusa Cunhi oraz Dodiego Lukebakio. Futbolówka wystrzelona przez zmiennika poleciała w kierunku wyraźnie odsuniętych od boiska trybun na Olimpiastadionie.

Otworzyła się delikatnie możliwość strzelenia gola przez Krzysztofa Piątka, jednak podanie prostopadłe wykonane w pole karne Unionu Berlin zostało przechwycone przez aktywnego na przedpolu Andreasa Luthe.

Żółtą kartkę otrzymał Christopher Lenz za ostre przewinienie bez piłki.

Union Berlin pokazuje, że nawet w dziesięciu jest w stanie zaprezentować się w ataku pozycyjnym i utrzymać w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika. Hertha postanowiła, po dłuższym przyglądaniu się zawodnikom w czerwonych strojach, na podejście bardziej agresywnym pressingiem.

Po wyrównaniu była jedna szansa na odzyskanie prowadzenia przez Union Berlin. Panicznie zareagowali gospodarze na długo szybującą wrzutkę, ale ostatecznie nie dopuścili do oddania niebezpiecznego uderzenia na bramkę Alexandra Schwolowa.

1.FC Union Berlin. Schodzi: Taiwo Awoniyi. Wchodzi: Sebastian Griesbeck.

Żółtą kartkę otrzymał Julian Ryerson za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Peter Pekarik.

Hertha doprowadziła do remisu i gospodarze mają pierwszy powód do zadowolenia w derbach. Peter Pekarik wbiegł dynamicznie w pole karne przeciwnika i znalazł się w odpowiednim miejscu, żeby wykonać płaską dobitkę uderzenia Matheusa Cunhi obronionego przez Andreasa Luthe.

Pierwsze przyspieszenie Krzysztofa Piątka w pobliżu bramki Unionu Berlin. Akcja reprezentanta Polski przyniosła Hercie korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki zostało poskromione przez zawodników w czerwonych strojach.

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Berlinie. Już z Krzysztofem Piątkiem w jedenastce gospodarzy. Zadaniem dla reprezentanta Polski jest nadanie rumieńców poczynaniom ofensywnym Herthy.

Hertha. Schodzi: Lucas Tousart. Wchodzi: Javairo Dilrosun.

Czy Hertha BSC wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa dla Unionu Berlin, który w 20. minucie objął prowadzenie dzięki strzałowi Taiwo Awoniya z podania Marcusa Ingvartsena. Hertha ma przewagę pod względem posiadania piłki, szczególnie po czerwonej kartce dla Roberta Andricha, ale zmienić rezultatu 1:0 dotąd nie zdołała. Gospodarzom pozostało 45 minut na reakcję. Union z zaliczką, ale jednocześnie z dziurą w jedenastce.

Doliczone trzy minuty.

Przyspieszenie Herthy na lewej stronie boiska, które poskutkowało wywalczeniem rzutu rożnego. Cała grupka gospodarzy zastanawiała się nad efektywnym sposobem wykonania stałego fragmentu gry, ale żaden pomysł nie był na tyle kreatywny, żeby pokonać Andreasa Luthe.

Żółtą kartkę otrzymał Christopher Trimmel za podcięcie rozpędzonego przeciwnika.

Union Berlin niezmiennie na prowadzeniu.

Vladimir Darida zdobył piłkę blisko linii pola karnego przeciwnika. Nie wybili jej ani umiejętnie, ani szczęśliwie goście. Skrzydłowemu Herthy nie udało się jednak wykorzystać prezentu od Unionu Berlin i oddał kompletnie niedokładne uderzenie.

Pozostał kwadrans podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. W ostatnich minutach odrobinę oburzyli się zawodnicy Herthy, ponieważ domagali się od sędziego podyktowania rzutu karnego za przewinienie na Matheusie Cunhi.

Po wykluczeniu zawodnika Unionu Berlin można spodziewać się jeszcze wyraźniejszej przewagi gospodarzy pod względem posiadania piłki. Drużyna prowadzona przez Bruno Labbadię szuka sposobu na przedostanie się w pobliże bramki strzeżonej przez Andreasa Luthe.

Przerwa po brutalnym zachowaniu Roberta Andricha wobec Lucasa Tousarta. W wyniku niebezpiecznie wyglądającej kolizji na wysokości koła środkowego ucierpieli obaj piłkarze. Zanim Felix Brych pozwolił na wznowienie rywalizacji, minęło kilka minut awanturowania się.

Czerwoną kartkę otrzymał Robert Andrich za przewinienie na Lucasie Tousarcie.

Gol! Strzelił Taiwo Awoniyi. Asystował mu Marcus Ingvarsten.

Union wybrał odpowiedni moment do przeprowadzenia skutecznego ataku. Futbolówka została przetransportowana w pole karne Herthy, a tam Taiwo Awoniyi miał sporo czasu i pokonał Alexandra Schwolowa płaskim uderzeniem. Goście na prowadzeniu w derbach Berlina i to oni mają czego bronić.

Ponownie w rozegraniu Hertha, a jej przeciwnik postanowił wycofać się w jedenastu na własną połowę i właśnie tam rozbroić toporny atak pozycyjny podopiecznych Bruno Labbadii.

Nieporozumienie w ataku podopiecznych Bruno Labbadii, ale piłka została jeszcze opanowana przez Matheusa Cunhę na wysokości pola karnego. Po przewinieniu na skrzydłowym była możliwość zaszkodzenia Unionowi z rzutu wolnego, której nie udało się wykorzystać.

Futbolówka została wrzucona w pole karne Unionu Berlin. Andreas Luthe był przygotowany na takie rozwiązanie i swoim chwytem nie pozwolił na oddanie uderzenia Dodiemu Lukebakio. Belg zastępuje Krzysztofa Piątka w roli najbardziej wysuniętego zawodnika Herthy.

Piłkarze poniewierają się w centrum boiska. Od początku dają do zrozumienia swoim przeciwnikom, że nie będzie łatwo o wywalczenie jakiegokolwiek skrawka placu.

Hertha w niebiesko-białych pasiakach, a jej przeciwnik w czerwonych strojach z białymi akcentami. Pierwsze ataki obu jedenastek nie były niebezpieczne dla bramkarzy.

Z pewnym opóźnieniem rozpoczęła się konfrontacja o panowanie w Berlinie. W poprzednim sezonie Hertha poradziła sobie z lokalnym przeciwnikiem na własnym stadionie. Union chce potwierdzić wyższość w trwających rozgrywkach.

Krzysztof Piątek rozpocznie mecz na ławce gospodarzy.

Więcej o najważniejszych wydarzeniach nadchodzącej kolejki.

Max Kruse postara się poprowadzić Union do kolejnego sukcesu.

Sędzia: Felix Brych

Union przystąpi do pojedynku na Olimpiastadionie z wyższego miejsca w tabeli.

Union Berlin prezentuje się rewelacyjnie i jest niepokonany od ośmiu kolejek. W poprzednim meczu zremisował 3:3 z Eintrachtem Frankfurt. Dlatego goście w nadchodzącym meczu są na szóstym miejscu w Bundeslidze wyraźnie przed Herthą.

Kibice gospodarzy nie wyobrażają sobie kolejnego niepowodzenia.

W poprzednim meczu z Bundeslidze podopieczni Bruno Labbadii zaprezentowali się dobrze w defensywie. Hertha zatrzymała rozpędzony ostatnio Bayer 04 Leverkusen i zremisowała bezbramkowo.

10. kolejka Bundesligi rozpocznie się w Berlinie. Hertha będzie gospodarzem pojedynku o panowanie w mieście z Unionem. Drużyna Krzysztofa Piątka nie radzi sobie równie dobrze na początku sezonu jak lokalny przeciwnik.