Manchester City
4' Riyad Mahrez 60' Nathan Ake 84' Nathan Ake
Leicester City
22' Youri Tielemans 37' Jamie Vardy 47' Caglar Soyuncu 51' Daniel Amartey 54' Jamie Vardy 58' Jamie Vardy 77' James Maddison 88' Youri Tielemans
2:5
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Manchester City doznał klęski na własnym stadionie. Gospodarze zostali zdemolowani przez Leicester City 2:5, a najważniejszym zawodnikiem wieczoru okazał się Jamie Vardy, który wypracował przewagę przyjezdnych i zszedł z boiska z hat-trickiem.

Doliczone cztery minuty.

Gol! Strzelił Youri Tielemans.

Ederson nie zna sposobu na powstrzymanie uderzeń z rzutów karnych zawodników Leicester City. Niewiele wcześniej boisko opuścił Jamie Vardy, więc za wykonanie jedenastki musiał zabrać się inny śmiałek. Youri Tielemans ustawił sobie piłkę i odzyskał trzybramkowe prowadzenie dla Leicester City.

Trzeci rzut karny dla Leicester City za faul Benjamina Mendy'ego na Yourim Tielemensie.

Gol! Strzelił Nathan Ake. Asystował mu Riyad Mahrez.

Trochę poprawili wrażenie gospodarze. Trafienie Nathana Ake po dośrodkowaniu Riyada Mahreza jest tak późno, że trudno jeszcze realnie myśleć o przeprowadzeniu pościgu.

Gol! Strzelił James Maddison.

Nie ma już wątpliwości, która drużyna zejdzie z boiska z kompletem punktów. Znakomita postawa Leicester City, a gospodarze najedli się wstydu na własnym stadionie. 4:1. Tym razem to nie Jamie Vardy skierował futbolówkę do bramki przeciwnika, a zrobił to James Maddison. Zmiennik przydał się gościom.

Ostatnie minuty ze wskazaniem na Manchester City, ale to oczywiste, że przyjezdnym już absolutnie nigdzie nie spieszy się i dopóki dysponują dwubramkową zaliczką, nie zmienią priorytetu w postaci rozbijania ataków wicemistrza Anglii. Gospodarze nie mają w tym meczu dużego pola manewru przy zmianach.

Pierwsza szansa na zredukowanie strat dla Manchesteru City. Po zmianach personalnych obudzili się gospodarze. Kasper Schmeichel musiał wykazać się na linii bramkowej i sparował futbolówkę na korner po strzale.

Żółtą kartkę otrzymał Nathan Ake za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Jamie Vardy.

Ederson ponownie nie znalazł sposobu na zatrzymanie strzału z rzutu karnego Jamiego Vardy'ego. Napastnik Leicester City ma swój wieczór, a piłkarze Manchesteru City wyglądają na kompletnie zdezorientowanych. W 35. minucie prowadzili, a w 58. minucie jest 3:1 dla przyjezdnych.

Po raz drugi rzut karny dla przyjezdnych. Eric Garcia faulował Jamiego Vardy'ego.

Jamie Vardy z dubletem, a gospodarze w szoku.

Gol! Strzelił Jamie Vardy. Asystował mu Timothy Castagne.

Jamie Vardy wyrasta na najważniejszego zawodnika popołudnia w Manchesterze. Dublet napastnika Leicester City. To dzięki jego atakom przyjezdni są bliżej odniesienia zwycięstwa po odwróceniu wyniku. Jamie Vardy oddał uderzenie po dograniu z prawego skrzydła Timothy'ego Castagne'a.

Manchester City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: Liam Delap.

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Amartey za faul na Kevinie De Bruyne.

Żółtą kartkę otrzymał Caglar Soyuncu za ostre przewinienie.

Rozpoczęła się druga część rywalizacji na Etihad Stadium. Ani gospodarze, ani goście nie wypracowali sobie przed przerwą zaliczki i wszystko rozstrzygnie się w najbliższych 45 minutach.

Czy po przerwie padną kolejne gole?

Pierwsza połowa zamknięta przy rezultacie 1:1. Manchester City ekspresowo objął prowadzenie dzięki uderzeniu Riyada Mahreza. Obywatele nie wykorzystali swoich późniejszych szans na powiększenie prowadzenia i Jamie Vardy za karę pozbawił ich zaliczki swoim uderzeniem z rzutu karnego.

Doliczona minuta.

Jamie Vardy uderzył na 1:1. Skutecznie wykonana jedenastka.

Leicester City potwierdziło tym strzałem, że nie zamierza opuszczać Manchesteru z pustymi rękami. Jamie Vardy nie zna się na przesądach i po wywalczeniu rzutu karnego, zabrał się za jego wykonanie. Uderzenie lidera Lisów skuteczne, blisko słupka, i zrobiło się 1:1 na Etihad Stadium.

Wielka szansa na wyrównanie! Rzut karny dla Leicester City za faul Kyle Walkera na Jamie Vardym.

Rodri Hernandez zaatakował tak konkretnie po raz drugi w tym meczu. Zrobiło się delikatne zamieszanie w pobliżu bramki Kaspera Schmeichela, ale ostatecznie nawet w razie celnego uderzenia Hiszpana, nie byłoby gola z powodu spalonego.

Kwadrans poprzedzający przerwę na Etihad Stadium. Nathan Ake pomysłowym podaniem uruchomił Fernandhinho. Pomocnik nie słynie z precyzyjnych dośrodkowań i przed momentem można było przekonać się, skąd taka opinia. Sytuacja była kontrolowana przez Kaspera Schmeichela.

Ani drgnął wynik od dłuższego czasu. Manchester City stara się kontrolować wydarzenia na boisku i sporadycznie pozwala na odwiedziny w pobliżu bramki Edersona, ale jednobramkowa zaliczka jeszcze nie gwarantuje powodzenia wicemistrzom Anglii.

Kolejna szansa na pokonanie Kaspera Schmeichela po stałym fragmencie gry. Kevin De Bruyne zabrał się za jego wykonanie, a dośrodkowanie trafiło dla odmiany do Fernandinho. Brazylijczyk miał szansę na oddanie lepszego uderzenia, a trafił prosto w duńskiego bramkarza Leicester City.

Nathan Ake zabrał piłkę w swoje posiadania i starał się dyrygować rozegraniem Manchesteru City. Ostatecznie wiele kreatywnego nie wymyślił i akcja została przeprowadzona z udziałem najbliżej stojących Phila Fodena oraz Benjamina Mendy'ego.

Żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans za ostre przewinienie.

Kombinacje na połowie Leicester City posiadają odpowiednie tempo, a odrobinę magii dodaje im swoimi zagraniami Kevin De Bruyne. Nie ma jednak też co przesadnie komplementować gospodarzy, ponieważ ich zaliczka pozostaje najskromniejsza z możliwych. Za drużynami 20 minut rywalizacji.

Jamie Vardy domagał się podania na połowie gospodarzy. Dostał piłkę, po czym w pojedynku powietrznym nie udało mu się zwyciężyć z Nathanem Ake. Ponownie futbolówka znalazła się w posiadaniu zbudowanych prowadzeniem podopiecznych Pepa Guardioli.

Riyad Mahrez zobaczył kątem oka rozpędzonego na skrzydle Raheema Sterlinga. Natychmiast pojawił się pomysł uruchomienia reprezentanta Anglii. Cała akcja Manchesteru City została podsumowana uderzeniem przez Rodriego. Piłka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Kaspera Schmeichela.

Początek tego meczu nie jest prosty dla przyjezdnych. Manchester City szybko nabrał pewności siebie, którą mógłby stracić w wyniku licznych absencji spowodowanych kontuzjami i kwarantanną. Po objęciu prowadzenia gospodarze wywierają dużą presję na przeciwnikach swoim pressingiem na całej długości boiska.

Riyad Mahrez i Manchester City ekspresowo objął prowadzenie 1:0. Dał się we znaki byłym kompanom - na zdjęciu jeszcze w barwach Leicester City.

Gol! Strzelił Riyad Mahrez.

Gospodarze nie potrzebowali ani dużo czasu, ani wielu prób na rozmontowanie defensywy przeciwnika i objęcie prowadzenia. Riyad Mahrez gra na szpicy pod nieobecność Sergio Aguero oraz Gabriela Jesusa i przymierzył do bramki przyjezdnych. Ze swojego zadania wywiązał się po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne'a z rzutu rożnego.

Początek konfrontacji w Manchesterze. Obywatele przystąpili do niej w roli faworytów, ale przecież Leicester City to również przedstawiciel Premier League w europejskich pucharach i ma swoje ambicje.

Sędzia: Michael Oliver

Gorzej niż w Premier League poszło zawodnikom Leicester City w meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Arsenalem FC. Konfrontacja na King Power Stadium zakończyła się zwycięstwem Kanonierów 2:0. Gola samobójczego strzelił Christian Fuchs, a wynik ustalił na zakończenie podstawowego czasu Edward Nketiah.

Przygotowania Obywateli do meczu.

Więcej o poprzednim meczu zespołu z Leicester.

Leicester City ma komplet sześciu punktów po dwóch spotkaniach w Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa zwyciężyli 3:0 z West Bromwich Albion oraz 4:2 z Burnley FC. Lisy nie narzekały na swoją skuteczność.

W poprzednim sezonie Manchester City wygrał oba spotkania z Lisami. Konfrontacja na Etihad Stadium zakończyła się rezultatem 3:1 dla podopiecznych Pepa Guardioli. Z kolei rewanż na terenie Leicester City 1:0 dla Obywateli.

Manchester City przedłużył świetną serię w meczach rozpoczynających sezon.

Obywatele zagrali w poniedziałek na inaugurację Premier League z Wolverhampton Wanderers. Podopieczni Pepa Guardioli zwyciężyli 3:1 dzięki uderzeniom do bramki Kevina De Bruyne, Phila Fodena oraz Gabriela Jesusa.

Manchester City zagra po raz pierwszy w sezonie Premier League na własnym terenie. Przeciwnikiem wicemistrza Anglii będzie piąta siła poprzednich rozgrywek. Na Etihad Stadium stawi się Leicester City.