Manchester United
2' Scott McTominay 3' Scott McTominay 20' Bruno Fernandes 37' Victor Lindelof 52' Daniel James 66' Daniel James 70' Bruno Fernandes
Leeds United
42' Liam Cooper 73' Stuart Dallas
6:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Manchester United rozgromił Leeds United 6:2.

Poza boiskiem Scott McTominay. Pomocnik doznał urazu mięśniowego i woli już nie ryzykować.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Z pola karnego uderzał Harrison, ale w bramkę nie trafił. Powinno być 6:3.

Fred doszedł do uderzenia z siedmiu metrów. Klasą popisał się Meslier, który odbił piłkę!

Uderzał Cavani, piłkę odbił bramkarz. Poprawkę golkiper już złapał.

Końcowe minuty meczu. Akcja za akcję. Tutaj gole jeszcze mogą paść.

Leeds szuka trzeciego gola. Z pola karnego uderzał Harrison, ale został zablokowany.

Karnego nie ma. Gramy dalej.

Dwóch zawodników Leeds leży na murawie. Sędzia nie wskazał na rzut karny. Co na to VAR?

Gol! Strzelił Stuart Dallas. Asystował mu Raphinha. Raphinha przed polem karnym do Dallasa, a ten pięknie uderzył w samo okienko. 6:2!

Leeds. Schodzi: Liam Cooper. Wchodzi: Leif Davis.

Manchester. Schodzi: Marcus Rashford. Wchodzi: Donny van de Beek.

Manchester. Schodzi: Bruno Fernandes. Wchodzi: Edinson Cavani.

Gol! Strzelił Bruno Fernandes. Na cztery tempa Fernandes, bramkarz czekał i... padł na kolana. 6:1!

Struijk podciął w polu karnym Martiala. Będzie rzut karny!

Gol! Strzelił Daniel James. Asystował mu Scott McTominay. Kontra Manchesteru. McTominay do Jamesa, ten urwał się obrońcy i w sytuacji sam na sam uderzył między nogami bramkarza. 5:1!

Mocny strzał sprzed pola karnego Raphinhy, de Gea sparował piłkę na rzut rożny.

Manchester. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Alex Telles.

Manchester United w wysokim pressingu. To bardzo utrudnia gościom konstruowanie akcji.

Goście zaczynają ryzykować w tyłach. Jednak jeśli zdobędą drugą bramkę to w meczu może być jeszcze ciekawie.

Żółtą kartkę za grę aktorską otrzymał Daniel James.

Uderzał Raphina, de Gea zbił piłkę na słupek! Gdyby to wpadło...

Leeds stara się atakować gospodarzy już na jego połowie. Jednak bez większego powodzenia.

Mogło być 5:1! Z kilku metrów tuż obok bramki uderzył Martial!

Leeds. Schodzi: Kalvin Phillips. Wchodzi: Jamie Shackleton.

Leeds. Schodzi: Mateusz Klich. Wchodzi: Pascal Struijk.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Wynik spotkania mówi wszystko. Wątpimy, aby zawodnicy Leeds byli w stanie odrobić tak potężne straty.

Sędzia doliczył 2 minuty.

A teraz Rashford sprzed pola karnego celnie. Płaski strzał obronił jednak bramkarz.

Mocny strzał Rashforda, piłka minęła bramkę Leeds.

Gol! Strzelił Liam Cooper. Asystował mu Raphinha. Dośrodkowanie z rogu, głową uderzał z pięciu metrów Cooper. 4:1!

Na dużym luzie grają gospodarze. Przed momentem kolejna okazja przez nimi, sędzia dostrzegł spalonego i grę przerwał.

Gol! Strzelił Victor Lindelof. Asystował mu Anthony Martial. Dogranie z rogu w okolice narożnika pola bramkowego, Martial zgrał piłkę, a Lindelof wpakował ja do bramki. 4:0!

Problemy miał Klich, Polak jednak szybko doszedł do siebie.

Płaski strzał z pola karnego Raphiny odbił bramkarz, później sędzia akcję przerwał dopatrując się spalonego.

Cały czas jesteśmy na połowie miejscowych. Z przewagi Leeds nic jednak nie wynika.

Dwa kwadranse za nami. Wydaje się, że w meczu wszystko już jest jasne.

Leeds w końcu na dłużej pod bramką gospodarzy. Manchester United spokojnie rozbija próby beniaminka.

Dośrodkowanie z prawej strony, Bamford uderzał z pięciu metrów, ale przestrzelił.

Nic nie klei się gościom. Gospodarze mają potyczkę pod kontrolą.

Gol! Strzelił Bruno Fernandes. Leeds na kolanach. Po szybkiej akcji Martial zatrzymany w polu karnym. Do piłki dopadł Fernandes, który mocnym, płaskim strzałem podwyższyć prowadzenie gospodarzy. 3:0!

Bamford z pola karnego do siatki, snajper jednak wcześniej był na metrowym spalonym. Wciąż 2:0.

Cały czas gra toczy się na połowie Leeds. Manchester Ubnited spokojnie jednak rozgrywa swoje akcje.

Gospodarze prowadzą dwoma golami. To ułatwia grę, Leeds musi uporządkować rozegranie, goście mają z tym spory problem.

Z pola karnego uderzał Rashford, został jednak zablokowany.

Pierwsza okazja gości, strzał Bamforda, ale snajper z siedmiu metrów w bramkę nie trafił!

Jak po tragicznym dla siebie początku zareaguje Leeds? Beniaminek w bardzo trudnej sytuacji.

Gol! Strzelił Scott McTominay. Asystował mu Marcus Rashford. Cóż tam się dzieje! Już 2:0! Rashford w pole karne do McTominay'a, a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza.

Gol! Strzelił Scott McTominay. Asystował mu Bruno Fernandes. Kontra gospodarzy, Fernandes przed polem karnym do McTominay'a, ten natychmiast uderzył z ok. 17 metrów. Bramkarz bez szans. 1:0!

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Anthony Taylor.

Plasujący się na 7. miejscu w Premier League Manchester United podejmuje 14. w lidze Leeds United. Zespoły dzieli w klasyfikacji sześć punktów.