Premier League. Manchester United - Leeds United. Kanonada na Old Trafford. Mateusz Klich zmieniony w przerwie

Osiem bramek padło na Old Trafford. Manchester United 6:2 pokonał Leeds United, po trzech minutach prowadząc już 2:0. Tylko przez 45 minut na murawie przebywał Mateusz Klich.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United cieszą się z bramki PAP/EPA / Nick Potts / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United cieszą się z bramki
Nie byłaby to zbytnia nadinterpretacja, gdyby w 3. minucie ktoś stwierdził, że w meczu wszystko jest już jasne. Wszak po 180 sekundach było już 2:0 dla Manchesteru United. Takiego początku gracze Leeds United się nie spodziewali.

W 2. minucie Bruno Fernandes przed polem karnym zagrał do Scotta McTominay'a, ten natychmiast uderzył z ok. 17 metrów. Bramkarz był bez szans. Kilkadziesiąt sekund później padł drugi gol. Marcus Rashford zagrał w pole karne do McTominay'a, a ten w sytuacji sam na sam przymierzył obok Ilana Meslera.

To nie był koniec kanonady gospodarzy. Wprawdzie w 19. minucie pokazali się goście. Do siatki trafił Patrick Bamford, jednak ze spalonego. Riposta miejscowych była konkretna. Anthony Martial został zatrzymany w polu karnym. Do piłki dopadł Fernandes, który mocnym, płaskim strzałem podwyższył prowadzenie zawodników z Manchesteru.

Wybrańcy Ole Gunnara Solskjaera szukali kolejnych trafień. Bezradne w ataku Leeds gospodarze skontrowali w 37. minucie. Dogranie z rogu w okolice narożnika pola bramkowego, Martial zgrał piłkę, a Victor Lindelof wpakował ja do bramki.

Beniaminek Premier League premierowego gola zdobył na trzy minuty przed przerwą. Z kornera dośrodkował na piąty metr Raphinha, a Liam Cooper uderzeniem głową pokonał Davida de Geę.

W przerwie Marcelo Bielsa postanowił pozostawić w szatni Mateusza Klicha. Polak miał swój udział przy straconych golach, dodatkowo w jednej z akcji podkręcił nogę i trener wołał nie ryzykować dalszej gry naszego reprezentanta w przegranym już meczu.

Chwilę po zmianie stron na 5:1 powinien trafić Martial, ale z pola karnego spudłował. Leeds swoją szansę miało w 50. minucie. Strzelał Raphinha, de Gea zbił piłkę na słupek. Gdyby futbolówka znalazła się w siatce, w meczu mogło być jeszcze ciekawie. Gol jednak nie padł.

Miejscowi kontrolowali spotkanie. Leeds swoją kolejną okazję miało w 65. minucie. Kolejna próba Raphinhy, tym razem sprzed pola karnego, ale de Gea zachował czujność.

Kilkadziesiąt sekund później Meslier po raz piąty skapitulował. McTominay zagrał do Daniela Jamesa, ten urwał się obrońcy i w sytuacji sam na sam uderzył między nogami bramkarza.

Po kolejnych trzech minutach piłkarze beniaminka mieli kolejny problem. Pascal Struijk podciął w polu karnym Martiala, a rzut karny wykorzystał Fernandes. W 73. minucie drugą bramkę zdobyli goście. Sprzed pola karnego uderzył Stuart Dallas i trafił w samo okienko.

W  końcówce obydwa zespoły wykreowały sobie kilka kolejnych okazji, jednak więcej goli w tym dość szalonym spotkaniu już nie padło.

Manchester United - Leeds United 6:2 (4:1)
6:2 - Stuart Dallas 73'

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw (61' Alex Telles) - Scott McTominay, Fred - Daniel James, Bruno Fernandes (70' Donny van de Beek), Marcus Rashford (71' Edinson Cavani) - Anthony Martial.

Leeds United: Ilan Meslier - Stuart Dallas, Luke Ayling, Liam Cooper (72' Leif Davis), Egzijan Alioski - Kalvin Phillips (46' Jamie Shackleton) - Raphinha, Rodrigo Moreno, Mateusz Klich (46' Pascal Struijk), Jack Harrison - Patrick Bamford.

Żółte kartki: James (Manchester).

Sędzia: Anthony Taylor.

Czytaj także: Premier League. Crystal Palace - Liverpool FC: 0:7 zgłoś się! Nokaut w wykonaniu mistrza Anglii Premier League: wielkie emocje na dole. Brighton and Hove Albion z trudem zremisowało z czerwoną latarnią

Leeds United zakończy sezon w górnej części Premier League?