Brighton and Hove Albion
14' Pascal Gross 76' Leandro Trossard 79' Danny Welbeck
Leeds United
88' Luke Ayling
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Brighton odnosi zwycięstwo na swoim stadionie z Leeds United. "Mewy" dzięki wygranej są już bardzo blisko utrzymania się w Premier League

Brighton and Hove. Schodzi: Yves Bissouma. Wchodzi: Alexis Mac Allister.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Luke Ayling.

Uspokoiła się gra po drugiej bramce dla Brighton. Odpowiedzieć próbują piłkarze Leeds, którzy wymieniają piłkę na połowie rywali.

Strzał Mateusza Klicha z półwoleja daleko od bramki.

Gol! Strzelił Danny Welbeck. Fantastycznie zrobił to Anglik. Welbeck popisał się fantastycznym przyjęciem w polu karnym rywali. Napastnik "Mew" oddał strzał po długim rogu i nie dał szans golkiperowi gości.

. Schodzi: Diego Llorente. Wchodzi: Pablo Hernandez.

Huknął z woleja Stuart Dallas! Jego strzał przeleciał tuż ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Trossard.

Kolejne nieudane dośrodkowanie Jacka Harrisona z rzutu wolnego. Leeds po przejęciu piłki próbowało jeszcze akcji pozycyjnej. Znów centra w pole karne gospodarzy i dobre zachowanie jednego z defensorów Brighton.

Dobre prostopadłe podanie Mateusza Klicha w stronę Tylera Robertsa. Piłkę przejął Rodrigo, jednak jego strzał został zablokowany.

Mateusz Klich i Yves Bissouma starli się przy linii końcowej. Od własnej bramki rozpocznie golkiper Leeds.

Nie mają pomysłu na atak pozycyjny zawodnicy Leeds. To Brighton jest zespołem konkretniejszym w drugiej połowie. Podenerwowany Marcelo Bielsa.

Dobra akcja "Mew". Dośrodkowanie w kierunku Joela Veltmana. Holender bez zastanowienia oddał uderzenie, które zostało zablokowane przez jednego z defensorów gości.

Spokojne ostatnie minuty na stadionie w Brighton. Nie opanował piłki przy linii bocznej Luke Ayling. Od autu rozpoczną gospodarze.

Tym razem nieładny faul w środku Rodrigo Moreno, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.

. Schodzi: Patrick Bamford. Wchodzi: Rodrigo Moreno.

Faul Dannego Welbecka w polu karnym rywali. Od rzutu wolnego rozpocznie Leeds.

Dośrodkowanie Stuarta Dallasa w pole karne Brighton. Znów piłkę łapie golkiper gospodarzy. W dzisiejszym meczu Patrick Bamford nie miał jeszcze okazji, aby skorzystać z górnej piłki.

Złe podanie Robina Kocha w kierunku Jacka Harrisona. Od bramki rozpocznie Brighton.

Kolejna dobra okazja dla Brighton! Prostopadłe podanie w stronę Dannego Welbecka. Anglik próbował zgrywać piłkę do Leandro Trossarda. Futbolówkę musnął po drodze golkiper Leeds. Gdyby nie jego interwencja najprawdopodobniej byłoby 2:0.

Miękkie dośrodkowanie Bena White'a w pole karne Leeds. Dobrze reaguje Illan Meslier, który łapie piłkę.

Kolejne zbyt niskie dośrodkowanie w wykonaniu Jacka Harrisona z rzutu rożnego. Piłkę wybijają zawodnicy Brighton.

Pierwsza akcja Brighton w drugiej połowie i już bardzo groźna. Szarża w wykonaniu Dana Burna, który podawał w pole karne do Joela Veltmana. Holender przestrzelił nad bramką.

. Schodzi: Ezgjan Alioski. Wchodzi: Ian Carlo Poveda.

Rozpoczynamy drugą połowę!

Czas na przerwę. Po pierwszej połowie to Brighton wygrywa z Leeds 1:0 po golu Pascala Grossa z rzutu karnego.

Sędzia doliczył minutę.

Indywidualna akcja Luke'a Aylinga. Zawodnik Leeds United zszedł na lewą nogę w polu karnym rywali i oddał strzał. Ten został jednak zablokowany przez defensorów Brighton.

Tym razem to Danny Welbeck był w bardzo dobrej sytuacji. Anglik dostał piłkę od kolegi z drużyny, wbiegł w pole karne i strzelił tuż obok dalszego słupka.

Błąd Diego Llorente mógł zakończyć się fatalnie dla jego zespołu. Danny Welbeck przejął futbolówkę w polu karnym Leeds i podawał do Leandro Trossarda. Ten źle trafił w piłkę.

Złe wybicie piłki w wykonaniu Illana Meslier. Od autu rozpocznie Brighton.

Próbował przebić się prawą stroną Pascal Gross. Niemiec zatrzymany przez swojego rodaka - Robina Kocha. Tym razem rzut rożny dla Brighton.

Siódmy rzut rożny dla Leeds United. Dośrodkowanie zbyt głębokie i piłkę łapie Robert Sanchez.

Napierają zawodnicy Marcelo Bielsy. Kolejny korner dla Leeds. Po raz kolejny nic z tego nie wynika.

Odpowiedź Leeds United. Dośrodkowanie z prawej strony zablokowane przez obrońców rywali. Rzut rożny dla gości.

Ben White przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i dośrodkowywał w pole karne Leeds. Dobrze zareagowali defensorzy "Pawi".

Ładnie przyjął piłkę przed polem karnym Jack Harrison. Jego strzał z półwoleja przeleciał jednak nad bramką.

Znów przy piłce zawodnicy Leeds United, którzy po raz kolejny próbują ataku pozycyjnego. Dobre ostatnie minuty w wykonaniu podopiecznych Marcelo Bielsy.

Próbował przebić się lewą stroną Danny Welbeck. Anglik zatrzymany przez Luke'a Aylinga.

Znów dobrze ustawieni obrońcy gospodarzy przy stałym fragmencie gry.

Zamieszanie w polu karnym Brighton. Obaj defensorzy "Mew" mieli problem z wybiciem piłki. W końcu im się udało. Rzut rożny dla Leeds United.

Ciekawa próba Diego Llorente. Hiszpan próbował przelobować gollkipera rywali, który był oddalony od swojej bramki.

W końcu przyspieszyli piłkarze Leeds. Szybka wymiana podań i w ostatniej chwili piłkę wybijają defensorzy "Mew".

Próbowali wyjść z kontrą zawodnicy Brighton. Zwolnili nieco jednak akcję. Danny Welbeck traci piłkę.

Gol! Strzelił Pascal Gross. Bardzo dobrze wykonana jedenastka przez Niemca. Golkiper gości bez szans.

Jedenastka dla Brighton! Danny Welbeck był przytrzymywany przez Ezgjana Alioskiego w polu karnym.

Strzał Pascala Grossa zza pola karnego zablokowany.

Ponownie dobrze ustawieni obrońcy Brighton. Gospodarze przy piłce.

Dośrodkowanie Mateusza Klicha. Jeden z defensorów gospodarzy wybija piłkę. Rzut rożny dla Leeds.

Indywidualna akcja Leandro Trossarda. Pomocnik Brighton zszedł na lewą nogę w polu karnym rywali. Jego strzał z łatwością wybronił Illan Meslier.

Dobrze pokazał się po lewej stronie Mateusza Klicha. Dośrodkowanie reprezentanta Polski jednak bardzo niedokładne.

Dużo walki w środku pola na początku spotkania. Dan Burn faulował w środku pola, chwilę później starcie przy linii bocznej.

Rozpoczynamy!

Spotkanie poprowadzi sędzia Chris Kavanagh.

W pierwszym składzie Pawi znalazł się Mateusz Klich. Inny z reprezentantów Polski - Jakub Moder - rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Przed nami spotkanie 34. kolejki Premier League - Brighton podejmie Leeds United.