Benevento Calcio
35' Gianluca Caprari 73' Pasquale Schiattarella 76' Gianluca Caprari
Inter Mediolan
1' Romelu Lukaku 26' Roberto Gagliardini 29' Romelu Lukaku 43' Achraf Hakimi 72' Lautaro Martinez
2:5
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Konfrontacja była jeszcze trudniejsza dla beniaminka niż mógł się spodziewać. Obrona dowodzona przez Kamila Glika została surowo przeegzaminowana przez Inter i oblała ten test. Nerazzurri odnieśli już drugie zwycięstwo w sezonie. Na Stadio Benito Stirpe zagrali ponownie ofensywnie i potwierdzili wyższość efektownym wynikiem 5:2.

Doliczone trzy minuty.

Ostatnie ataki w dynamicznym meczu z siedmioma zmianami rezultatu. Ani gospodarze z wiarą w możliwość zapunktowania po raz drugi w sezonie, ale przyjezdni zagrożeni potknięciem. Trzeba to dograć do szczęśliwego finału.

Nie dziwi forma strzelecka Nerazzurrich, ale aż taka kanonada to chyba już zagrożenie dla tradycyjnie najbardziej bramkostrzelnej w calcio Atalanty. Kolejny osobliwy wynik na włoskich boiskach to już raczej żadne zdziwienie. Mocniej zaskakujące byłoby zero do zera po bezbarwnym. Przed momentem blisko szóstego trafienia dla Interu był Ivan Perisić.

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Asystował mu Gianluca Lapadula.

Gianluca Caprari jest tym wojownikiem Filippo Inzaghiego, który ma najwięcej do powiedzenia na połowie Interu Mediolan i wyrządza kandydatowi na mistrza Włoch najpoważniejsze szkody. Ponownie uderzenie byłego napastnika Sampdorii będące błyskawiczną ripostę na gola Lautaro Martineza. W tym meczu nikt nie broni.

Żółtą kartkę otrzymał Pasquale Schiattarella za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Lautaro Martinez. Asystował mu Alexis Sanchez.

Działania trenera Interu Mediolan przyniosły pozytywny skutek. Stało się dokładnie tak jak zamierzał. Wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Lautaro Martinek tak bardzo chciał pokazać, że nie jest gorszy od poprzedników, że od razu przymierzył do bramki. Kanonada wznowiona.

Benevento Calcio. Schodzi: Bryan Dabo. Wchodzi: Perparim Hetemaj.

Kolejne roszady personalne przeprowadzone przez Antonio Conte. Ataki jego podopiecznych straciły rumieńce, dlatego podobnie jak w poprzednim meczu liczy na ożywcze dla zespołu impulsy od zmienników. Pozostało 20 minut podstawowego czasu w jednostronnym pojedynku beniaminka z wicemistrzem Włoch.

Benevento Calcio. Schodzi: Gabriele Moncini. Wchodzi: Gianluca Lapadula.

Godzina rywalizacji za drużynami i w ostatnich minutach bez stuprocentowych sytuacji strzeleckich, co oczywiście nie oznacza, że nie podnosi się temperatura w pobliżu obu bramek. Benevento Calcio zaprezentowało się w ataku pozycyjnym, ale nie wyglądało to szczególnie okazale.

Arturo Vidal po nieco ponad 50 minutach dostał wolne od trenera Antonio Conte. W miejsce doświadczonego Chilijczyka, na pozycję najbardziej usposobionego ofensywnie pomocnika, wszedł młodszy Nicolo Barella. Szkoleniowiec Nerazzurrich nie buduje zasieków, a ma ochotę na odebranie Napoli prowadzenia w tabeli.

Pierwsza dogodna sytuacja podbramkowa po przerwie i została ona stworzona przez Benevento Calcio. Filippo Inzaghi i spółka nadal stawiają na grę z otwartymi przyłbicami. Gabriele Moncini był blisko pokonania swoim strzałem Samira Handanovicia.

Gra wznowiona. Benevento Calcio ma już minimalną szansę na zapunktowanie i pytanie, czy lepszym pomysłem dla beniaminka jest dalsza wymiana ciosów czy próba uniknięcia totalnej kompromitacji. Inter Mediolan ma za zadanie kontrolować spotkanie.

Benevento Calcio. Schodzi: Roberto Insigne. Wchodzi: Alessandro Tuia.

Benevento Calcio. Schodzi: Christian Maggio. Wchodzi: Daam Foulon.

Czy Inter Mediolan powiększy prowadzenie po przerwie?

Jak to zwykle bywa na włoskich boiskach z jednej akcji dwa gole. Wystarczyła jedna połowa meczu, żeby zrobiło się 4:1 na Stadio Benito Stirpe. Inter Mediolan bawi się w najlepsze między obroną gospodarzy. Do dwóch goli Romelu Lukaku po jednym dołożyli Roberto Gagliardini oraz Achraf Hakimi.

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

Gol! Strzelił Achraf Hakimi.

Rozdrażniony golem gospodarzy Inter Mediolan postanowił odzyskać trzybramkowe prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji. Nerazzurri dopięli swego. Achraf Hakimi dołożył trafienie do asysty przy bramce Romelu Lukaku. Bardzo umiejętnie rozegrana akcja przez podopiecznych Antonio Conte, a Kamil Glik i spółka mają jeszcze trudniejsze popołudnie niż mogli się spodziewać.

Benevento Calcio. Schodzi: Federico Barba. Wchodzi: Gaetano Letizia.

Gol! Strzelił Gianluca Caprari.

Benevento Calcio z opóźnieniem, ale zrobiło sobie prezent za odważną grę od początku spotkania. Gianluca Caprari z pierwszym trafieniem dla zespołu ze Stadio Benito Stirpe. Dodaje ono wiary gospodarzom w możliwość zapunktowania i potwierdza, że Nerazzurri mają problem ze zbalansowaniem gry w defensywie i w ataku.

Po dwóch kwadransach rywalizacji pozostaje bardzo mało wątpliwości, która z drużyn wywalczy dla siebie komplet punktów. Inter Mediolan ma już siedem zdobytych bramek w tym sezonie, a nie minęło jeszcze nawet półtora meczu ligowego. Romelu Lukaku zgłasza, a w zasadzie potwierdza aspirację do zdobycia tytułu capocannoniere.

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Roberto Gagliardini.

Bezlitośnie punktowani są gospodarze. Gol za golem na terenie Benevento Calcio, a przewaga Interu Mediolan rośnie w zawrotnym tempie. Romelu Lukaku przymierzył po raz drugi. Jest wyraźnie skuteczniejszy niż w konfrontacji z Fiorentiną. Asystę przy bramce reprezentanta Belgii zaliczył Roberto Gagliardini, którzy prezentuje się wyśmienicie w ostatnich minutach.

Gol! Strzelił Roberto Gagliardini. Asystował mu Ashley Young.

Piłka znalazła się po raz drugi w bramce Benevento Calcio. Rośnie przewaga podopiecznych Antonio Conte na Stadio Benito Stirpe. Widać ich duże możliwości w ofensywie oraz bogatsze ligowe doświadczenie. Roberto Gagliardini nie zmarnował dogrania Ashleya Younga i bezbłędnie przymierzył do bramki beniaminka.

Odrobinę uspokoili grę podopieczni Antonio Conte i wymienili podania w centrum boiska. W tej sytuacji gracze Benevento Calcio wycofali się na własną połowę boiska i tam zastanawiali się nad sposobem rozbicia ataku pozycyjnego Nerazzurrich.

Benevento Calcio nie dało się złamać golem, a nawet dwoma straconymi na początku pojedynku z Sampdorią i również po mocnym ciosie od Interu Mediolan ambitnie walczy o doprowadzenie do remisu, a w dalszej perspektywie odwrócenie wyniku. Pojedynek na Stadio Benito Stirpe wyrównał się.

Jeszcze jeden rzut rożny dla beniaminka, a to tradycyjnie szansa dla Kamila Glika na wbiegnięcie w pole karne przeciwnika i poszukanie możliwości zdobycia bramki. Wybronili się Nerazzurri i odpowiedzieli atakiem Alexisa Sancheza oraz Romelu Lukaku.

Stałe fragmenty gry po przeciwnych stronach boiska. Interowi Mediolan nie udało się podwoić prowadzenia uderzeniem z rzutu wolnego przyznanego za faul Luki Caldiroli na Romelu Lukaku. Po przeciwnej stronie boiska podopieczni Filippo Inzaghiego mieli korner i po dośrodkowaniu było strącenie obok bramki Samira Handanovicia.

Otworzyła się przed gospodarzami jedna szansa na wyrównanie z powodu niefrasobliwości zawodników w niebiesko-czarnych pasiakach przy wyprowadzeniu piłki. Benevento Calcio nie zakończyło swojego ataku groźnym uderzeniem, ale i tak Samir Handanović miał ogromne pretensje do swoich obrońców.

Romelu Lukaku dał prowadzenie podopiecznym Antonio Conte.

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Achraf Hakimi.

Inter Mediolan tym razem nie potrzebował dużo czasu na objęcie prowadzenia, a Benevento Calcio znów nie było w stanie rozpocząć meczu na odpowiednim poziomie koncentracji w obronie. Antonio Conte zapowiadał kontynuację "doskonałej" ofensywy z meczu przeciwko Fiorentinie, a do bramki beniaminka strzelił Romelu Lukaku z podania Achrafa Hakimiego.

Początek konfrontacji beniaminka z wicemistrzem Włoch. Gospodarze stoją przed dużym wyzwaniem, ponieważ Inter Mediolan ma w tym sezonie mocarstwowe ambicje i ma kim straszyć w ofensywie.

Kamil Glik od początku meczu po stronie gospodarzy.

Sędzia: Marco Piccinini

Konfrontacja beniaminka z wicemistrzem Włoch została przesunięta o półtora tygodnia w czasie z powodu udziału Interu Mediolan w turnieju finałowym poprzedniej edycji Ligi Europy.

Również celem Interu Mediolan będzie wywalczenie drugiego kompletu punktów w sezonie. Nerazzurri rywalizowali w sobotę z ACF Fiorentiną i identycznie jak Benevento odrabiali stratę do przeciwnika. Drużyna Antonio Conte zwyciężyła 4:3, choć po drodze było 0:1 i 2:3.

Po raz pierwszy na poziomie Serie A będą rywalizować jako szkoleniowcy Filippo Inzaghi oraz Antonio Conte. Znają się dobrze, ponieważ występowali wspólnie w Juventusie FC i w reprezentacji Włoch.

Podopieczni Filippo Inzaghiego rozpoczęli sezon od mocnego uderzenia i choć w meczu na terenie Sampdorii, mieli dwubramkową stratę do przeciwnika, to zdołali odwrócić wynik i odnieść zwycięstwo na inaugurację 3:2.

Benevento Calcio rozegra pierwszy mecz na własnym stadionie po powrocie do elity własnego futbolu. Przeciwnikiem beniaminka będzie wicemistrz Włoch z Mediolanu.