Sampdoria Genua
8' Fabio Quagliarella 18' Omar Colley 32' Tommaso Augello 89' Gaston Ramirez
Benevento Calcio
33' Luca Caldirola 56' Bryan Dabo 72' Luca Caldirola 88' Gaetano Letizia
2:3
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Benevento Calcio rozpoczęło drugą przygodę w elicie włoskiego futbolu od zwycięstwa 3:2 z UC Sampdorią. Podopieczni Filippo Inzaghiego zdobyli komplet punktów, choć po kilkunastu minutach rywalizacji mieli dwubramkową stratę do bardziej doświadczonego przeciwnika.

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Ramirez za przytrzymanie przeciwnika.

Gol! Strzelił Gaetano Letizia. Asystował mu Marco Sau.

Trafienie w końcówce podstawowego czasu i Benevento Calcio może odnieść zwycięstwo na inaugurację sezonu w niecodziennych okolicznościach. Gaetano Letizia wykorzystał dogranie wprowadzonego z ławki rezerwowych Marco Saua. Sampdoria w podbramkowej sytuacji na kilka minut przed końcem meczu.

Podpowiadają sobie piłkarze przed ostatnimi minutami rywalizacji. Futbolówka znajduje się w centralnej części boiska, czyli w bezpiecznej odległości od bramek.

Krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych otworzyła się szansa na odzyskanie prowadzenia dla Sampdorii przed Manolo Gabbiadinim. Futbolówka po strzale doświadczonego napastnika trafiła w słupek bramki Benevento Calcio.

Benevento Calcio. Schodzi: Daam Foulon. Wchodzi: Alessandro Tuia.

Sampdoria nie potrafi odzyskać dobrego rytmu z początku konfrontacji. Zagubili się w tym meczu zarówno podopieczni Claudio Ranierego operujący w centrum boiska, jak i ci ustawieni na desancie. Można też uznać, że defensywa dowodzona przez Kamila Glika została uszczelniona.

Ciekawe, czy gospodarze czy goście zdecydują się na przeprowadzenie szturmu w ostatnich minutach. Z jednej strony Benevento Calcio powinno doceniać remis po odrobieniu pokaźnych strat do przeciwnika, ale z drugiej strony beniaminek może jeszcze wykorzystać siłę rozpędu i odwrócić wynik.

Benevento Calcio . Schodzi: Gabriele Moncini. Wchodzi: Gianluca Lapadula.

Gol! Strzelił Luca Caldirola.

Benevento Calcio dopadło przeciwnika. Remis w Genui, choć przyjezdni mieli dwubramkową stratę do Sampdorii po 18 minutach meczu. Luca Calderoni dynamicznie wbiegł w pobliże bramki Emila Audero, wyszedł wysoko w powietrze i główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zanosi się na emocje w końcowej fazie spotkania.

Pozostało 20 minut podstawowego czasu. Była możliwość pokonania Emila Audero strzałem z powietrza. Gabriele Moncini znalazł się bez obstawy w pobliżu bramki Sampdorii, ale spanikował i nie przymierzył. Claudio Ranieri denerwuje się na podopiecznych za zbyt nerwowe bronienie wyniku.

Coraz więcej zmian personalnych na boisku, ale trzeba to już uczciwie przyznać, że druga połowa nie może równać się z pierwszą pod względem liczby sytuacji podbramkowych i składnych ataków. Sampdoria gra nieco ostrożniej, a beniaminkowi jakby skończyły się pomysły na zaskoczenie podopiecznych Claudio Ranierego.

Sampdoria Genua. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Fabio Depaoli.

Benevento Calcio. Schodzi: Bryan Dabo. Wchodzi: Riccardo Improta.

Sampdoria. Schodzi: Valerio Verre. Wchodzi: Morten Thorsby.

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Dabo za ostry wślizg w nogi Antonio Candrevy.

Akcje przyjezdnych napędza Gianluca Caprari, który stara się w tym meczu zaszkodzić swojemu byłemu klubowi. Jeszcze niedawno napastnika można było oglądać w barwach Sampdorii, a nowy sezon rozpoczął już w żółto-czerwonej koszulce Benevento Calcio.

Sampdoria próbowała rozpocząć drugą połowę równie pomyślnie jak pierwszą. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła udało się co prawda oddać uderzenia, ale zdecydowanie bardziej skoncentrowany jest golkiper Benevento Calcio niż na początku meczu i nie przepuścił piłki do siatki.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Piłkarze po stworzeniu całkiem dynamicznego widowiska w pierwszej połowie mieli możliwość porozmawiania ze swoimi szkoleniowcami w szatniach. Zobaczymy, co polecili im przed wznowieniem meczu Claudio Ranieri oraz Filippo Inzaghi.

Czy Benevento Calcio wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa zakończona i choć Sampdoria rozpoczęła mecz od bardzo mocnego uderzenia i strzelenia dwóch goli, to jeszcze nie odebrała beniaminkowi ochoty do atakowania. Po 45 minutach walki na Stadio Luigi Ferraris jest 2:1 dla zespołu z Genui. Jeszcze dyskusje w drodze do szatni z udziałem Filippo Inzaghiego, ale ta awantura prawdopodobnie zostania utemperowana.

Odrobina, ale to odrobina spokoju w tej konfrontacji. Rozgorzała ponownie twarda walka o panowanie w centrum boiska między będącymi na prowadzeniu gospodarzami, a zbudowanymi golem kontaktowym przyjezdnymi. Próbowała zaatakować Sampdoria, ale przytomnie do własnego bramkarza odegrał Kamil Glik.

Interesująca jest ta konfrontacja w stolicy Ligurii. UC Sampdoria rozpoczęła ją od bardzo mocnego uderzenia, ale podopieczni Filippo Inzaghiego wzięli na siebie odpowiedzialność za prowadzenie gry, a jedna z ich trzech sytuacji podbramkowych przyniosła gola kontaktowego.

Żółtą kartkę otrzymał Tommaso Augello za zagranie ręką w pobliżu własnego pola karnego.

Benevento Calcio dało do zrozumienia kilkoma atakami w pierwszej połowie, że strata dwóch bramek nie odebrała drużynie ochoty do atakowania i wiary w możliwość zapunktowania. Po wrzutce z rzutu wolnego pogubił się Lorenzo Tonelli, a piłka spadła pod nogami Luki Caldiroli. Kompan ze środka obrony Kamila Glika huknął z kilkunastu metrów prosto do siatki.

Akcja podsumowana niebezpiecznym strzałem przez Benevento Calcio była poważnym ostrzeżeniem dla Sampdorii. Beniaminek nie ustaje w staraniach o gola kontaktowego. Kamil Glik przeprowadził rewelacyjną szarżę przez nieomal całą długość boiska i w momencie oddawania strzału został zablokowany przez Lorenzo Tonelliego.

Ogromna szansa na strzelenie gola kontaktowego. Benevento Calcio ma czego żałować. Gabriele Moncini przeskoczył obrońców Sampdorii i oddał niebezpieczne uderzenie głową po dośrodkowaniu. Blucerchiati zostali uratowani interwencją na linii przez Emila Audero.

Sampdoria wystartowała znakomicie i ma czego bronić na własnym stadionie. Dużo wskazuje na to, że podopieczni Claudio Ranierego poradzą sobie z przeciwnikiem i nie tylko zdobędą premierowe gole, ale również punkty w sezonie. Benevento Calcio musi przypomnieć sobie swój styl z poprzednich rozgrywek.

Gol! Strzelił Omar Colley. Asystował mu Antonio Candreva.

Na razie defensywa dowodzona przez Kamila Glika jest kompletnie rozbrajana przez Sampdorię. Ponownie wszyscy podopieczni Filippo Inzaghiego znajdowali się w niewłaściwych miejscach boiska, a Omar Colley podwoił prowadzenie gospodarzy strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła wykonanym przez Antonio Candrewę. Asysta byłego reprezentanta Włoch w debiucie

Sampdoria miała sporo szczęścia, że objęła prowadzenie, a po zmianie wyniku gra konsekwentnie i nie pozwala ligowemu nowicjuszowi na przedostanie się w pobliże bramki strzeżonej przez Emila Audero.

Fabio Quagliarella strzelił pierwszego gola w meczu po zaledwie kilku minutach rywalizacji.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Federico Bonazzoli.

Sampdoria na prowadzeniu, a jej trafienie jest konsekwencją beznadziejnego wyprowadzenia piłki przez beniaminka. Lorenzo Montipo próbował uruchomić krótkim podaniem Kamila Glika, tyle że zadrżała mu stopa i trafił do Federico Bonazzoliego. Błyskawiczna akcja bramkowa zespołu z Genui zakończyła się uderzeniem z bliska Fabio Quagliarelli.

Sampdoria wyszła na boisko w niebieskich koszulkach z biało-czerwonym pasem, a także białych spodenkach i getrach. Benevento Calcio prezentuje się w czerwono-żółtych koszulkach, a także czarnych spodenkach oraz getrach.

Pierwszy gwizdek na stadionie Sampdorii. Bartosz Bereszyński przed szansą poprawienia się po nieudanej inauguracji sezonu, a Kamil Glik ponownie na piłkarskiej włoskiej ziemi.

Bartosz Bereszyński i Kamil Glik rozpoczną mecz w podstawowych składach.

W oficjalnym meczu Benevento Calcio może zadebiutować Kamil Glik. Podstawowy obrońca reprezentacji Polski powrócił do Italii po czterech latach spędzonych w AS Monaco. W Serie A reprezentował przede wszystkim Torino FC. W zespole ze stolicy Piemontu był nawet kapitanem.

W ostatnim sparingu przed sezonem Benevento Calcio zremisowało bezbramkowo z Lazio.

Kiedy drużyny po raz ostatni miały możliwość rywalizowania na najwyższym szczeblu rozgrywek we Włoszech, stworzyły całkiem interesujące widowiska. Sampdoria zwyciężyła na własnym stadionie 2:1, a w rewanżu została pokonana 2:3.

Benevento Calcio było nie do zatrzymania w poprzednim sezonie Serie B.

Benevento Calcio powróciło do elity włoskiego futbolu po dwóch latach nieobecności. W Serie B nie miało równego sobie i w imponującym stylu wywalczyło awans na kilka kolejek przed końcem rozgrywek.

Claudio Ranieri i jego piłkarze nie wracali zadowoleni z Turynu.

Drużyna z Genui rozegrała już jedno spotkanie. Sampdoria gościła na terenie Juventusu FC, a Stara Dama w debiucie pod wodzą Andrei Pirlo zaprezentowała się bardzo korzystnie. Blucerchiati nie byli równorzędnymi przeciwnikami i przegrali 0:3.

UC Sampdoria rozegra pierwszy w sezonie mecz na własnym stadionie. Przeciwnikiem podopiecznych Claudio Ranierego będzie beniaminek Benevento Calcio. Obie drużyny mają zamiar rozpocząć punktowanie.