Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za awanturę po gwizdku sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Masiello za awanturę po gwizdku sędziego.

1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Destro za ostre przewinienie.

88'

Genoa CFC odebrała futbolówkę gospodarzom i kilku z przyjezdnych poderwało się do przeprowadzenia kontrataku. Nie doszło do pojedynku z Alexem Meretem, ponieważ asystent Juana Luki Sacchiego zasygnalizował spalonego.

1
1
85'

Akcja przeprowadzona przez Fabiana Ruiza. W ostatnim momencie przyjezdni doskoczyli do reprezentanta Hiszpana i odebrali mu możliwość oddania uderzenia do bramki. Akurat południowiec w tym spotkaniu bez jakiegoś wyrazistego akcentu w postaci gola albo asysty.

3
1
1
83'

Spokojnie przesuwają się po boisku Azzurri, których wyższość nad przeciwnikiem jest niezaprzeczalna. Genoa CFC udaje, że stosuje pressing i próbuje jeszcze odpowiedzieć przynajmniej golem honorowym. Tak mecz zbliża się powoli do szczęśliwego dla Napoli zakończenia.

80'

Pozostało 10 minut regulaminowego czasu. SSC Napoli jakby zaspokoiło apetyt na gole, ale wcale nie będzie zaskoczeniem, jeżeli pokusi się o jeszcze jedno przyspieszenie i udokumentowanie przewagi kolejnym trafieniem.

1
1
1
1
3
78'

Goran Pandev próbuje jeszcze poderwać do jakiegoś ataku zespół z Genui, chociaż nawet Macedończyk jest świadomy, że nie da się uniknąć kompromitacji w to niedzielne popołudnie. Była jedna szansa na zagrożenie Alexowi Meretowi, ale wstrzelenie było zbyt delikatne, żeby Włoch miał problem z jego powstrzymaniem.

75'

Nie ma czego zbierać z przyjezdnych. Po pierwszej połowie nie zanosiło się na aż taką piłkarską demolkę, ale druga część w wykonaniu Genoi CFC wygląda po prostu katastrofalnie. Z dwie bramki praktycznie podarowali uczestnikowi europejskich pucharów jak prezent na Boże Narodzenie.

1
2
3
6
72'
ZMIANA
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Gol za golem na Stadio San Paolo. Po przerwie strzelanina w wykonaniu Napoli to chyba niekończąca się historia. Tym razem akcja bramkowa została przygotowana przez Włochów. Matteo Politano skorzystał z podania od rodaka Giovanniego Di Lorenzo. Zmiennik Gennaro Gattuso wparował w szesnastkę i swoim dryblingiem ośmieszył przeciwników przypominających slalomowe tyczki. Federico Marchetti nie ma w tych sytuacjach nic do powiedzenia.

3
70'
ZMIANA
70'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Marko Pjaca. Wchodzi: Filippo Melegoni.

3
70'

Eljif Elmas przydał się Napoli po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

1
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Elseid Hysaj.

Wprowadzony przez Gennaro Gattuso z ławki rezerwowych Eljif Elmas również zapisał się golem w historii tego spotkania. Macedończyk dostał piłkę od Elseida Hysaja i jednym przełożeniem sobie piłki oszukał jednocześnie Edoardo Goldanigę i Paolo Ghiglione. Trudno nadążyć za gospodarzami, którzy prowadzą bombardowanie bramki kompletnie rozbitych przeciwników.

14
6
4
4
7
67'

Hirving Lozano zadał kolejny cios niezdarnym w tym meczu przeciwnikom.

66'
ZMIANA
66'
ZMIANA
65'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Dries Mertens.

Piłka ponownie w bramce Genoi CFC. Piłkarze ze stolicy Ligurii nie mają dużo do powiedzenia na boisku w drugiej połowie. Trwa ich demolowanie, w czym specjalnie nie przeszkadzają, a wręcz pomagają. Hirving Lozano zamierza być najważniejszym zawodnikiem tego spotkania. Meksykanin skompletował dublet swoim uderzeniem po podaniu Driesa Mertensa.

10
4
3
3
4
64'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Milan Badelj. Wchodzi: Valon Behrami.

62'

Bawią się po przerwie gospodarze. Trudno powiedzieć, czy utrudnione bezpośrednie przygotowania do meczu mają wpływ na obecną dyspozycję podopiecznych Rolando Marana, ale brakuje im koncentracji przy najprostszych zagraniach w drugiej części meczu.

60'

Po godzinie meczu Genoa CFC na kolanach. 3:0 dla SSC Napoli.

1
1
2
1
4
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Piotr Zieliński.

Piotr Zieliński wyraźnie jest w niedzielę w wysokiej formie, a zdobyta bramka tylko dodała mu energii do przeprowadzania kolejnych ataków. Tym razem reprezentant Polski dopisał na swoje konto asystę przy golu Driesa Mertensa. Po odzyskaniu piłki na połowie przeciwnika natychmiast wypatrzył reprezentanta Belgii, a "Ciro" huknął płasko w narożnik bramki skamieniałego Federico Marchettiego. SSC Napoli ma komplet punktów praktycznie w kieszeni.

36
19
4
5
54'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Miha Zajc. Wchodzi: Goran Pandev.

Miha Zajc #16
1
1
1
1
1
54'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Luca Pellegrini. Wchodzi: Paolo Ghiglione.

Paolo Ghiglione #18
1
1
1
1
2
54'

Po interwencji Federico Marchettiego drużyna z południa Italii miała jeszcze korner. Przeciągnięte dośrodkowanie spod chorągiewki, ale zdołał jeszcze opanować piłkę i kontynuować atak Eljif Elmas. Po dośrodkowaniu Macedończyka główkował Giovanni Di Lorenzo obok słupka Genoi CFC.

54'

Drużyna z Kampanii już z całkiem bezpieczną zaliczką, ale nabrała wiatru w żagle i pozostaje w ofensywie. Victor Osimhen przechwycił piłkę od niezdarnego przeciwnika, a krótka akcja Napoli zakończyła się strzałem Hirvina Lozano. Na linii interweniował Federico Marchetti.

50'

Piotr Zieliński na 2:0 dla Napoli. Efektowny rajd ze zgrabnym zakończeniem.

11
7
1
6
7
48'

Azzurri cieszą się z podwojenia przewagi.

46'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Victor Osimhen.

Reprezentant Polski jest w tym meczu w odpowiednim czasie i jak okazało się po przerwie również we właściwym miejscu. Biało-Czerwona bramka dla Azzurrich! Piotr Zieliński zaskoczył swoim rajdem kompletnie zdezorientowanych po powrocie z szatni na boisko przyjezdnych i strzelił z kilkunastu metrów na zakończenie rozegrania Napoli. Podał on na skrzydło do Eljifa Elmasa, dostał podanie zwrotne przedłużone przez Victora Osimhena, a przed pokonaniem Federico Marchettiego jeszcze przełożył sobie defensorów.

80
37
5
2
9
46'

Pora na drugą połowę konfrontacji. Trochę się to opóźniło wszystko i to delikatnie powiedziane, biorąc pod uwagę przesunięcie rozpoczęcia meczu o trzy godziny, a i teraz sędziom nie spieszy się.